Gruba kasa dla powiatowych krezusów.

  • 24.11.2021, 21:15 (aktualizacja 24.11.2021, 22:10)
  • redakcja
Gruba kasa dla powiatowych krezusów.
Zresztą inni członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego również. Tak przynajmniej wynika z informacji przedstawionej na dzisiejszej sesji rady. Uchwała, podobnie jak ta dotycząca podwyżek diet radnych została wprowadzona znienacka, chociaż o tym, że się pojawi, mówiono od kilku tygodni, czyli od kiedy Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Jej przepisy weszły w życie 1 listopada ale samorządowcy dostaną wyrównanie wynagrodzenia za trzy miesiące wstecz, czyli od 1 sierpnia. Warto zauważyć, że nie wynika taki obowiązek z ustawy lecz wyrównanie ma charakter uznaniowy.

Do tej pory starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski zarabiał: 4,8 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego plus 2,1 tys. zł dodatku funkcyjnego, 2760 zł dodatku funkcyjnego oraz 960 zł dodatku strażowego, razem dawało to kwotę 10620 zł. Obecnie stawki zmienią się diametralnie: wynagrodzenie zasadnicze 10,3 tys. zł, 3450 zł dodatku funkcyjnego, dodatek specjalny 4125 zł plus 960 zł dodatku stażowego. IIe daje to w sumie? Łatwo policzyć, że ok. 18835 zł. Pensja starosty skoczy więc w górę o 77 proc.  

Wynagrodzenie Starosty Tomaszowskiego w wysokości określonej niniejszym projektem uchwały przygotowano zgodnie z tabelą stawek wynagrodzeń dla starostów w powiecie liczącym powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie wskazuje:
- maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego starosty w wysokości 10.430,00 zł,
- maksymalny poziom dodatku funkcyjnego starosty w wysokości 3.450,00 zł.

co oznacza, że Mariusz Węgrzynowski otrzyma je blisko górnej granicy. Dochód za ubiegły rok jaki zadeklarował w oświadczeniu majątkowym to ponad 135 tys. zł

Wzrosną też wynagrodzenia innych członków Zarządu powiatu? Co ciekawe na chwilę obecną Skarbniczka, Beata Zysiak, nie jest w stanie oszacować kosztów finansowych podwyżek. Mogą one sięgnąć w sumie 600 tysięcy złotych. Za pracę? Nie zawsze. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektórzy członkowie Zarządu starają się zanadto nie wysilać. Marka Kubiaka najprawdopodobniej zajmują bardziej sprawy klubu Nemo (dotowanego zresztą przez powiat tomaszowski), niż samego powiatu tomaszowskiego.  

Dotychczasowe dochody pozostałych członków Zarządu Powiatu:

- wicestarosta Leszek Ogórek  - 112 tys. zł

- członek Zarządu Elżbieta Łojszczyk - 102 tys. zł

- członek Zarządu Marek Kubiak - 97 tys. zł

- członek Zarządu Michał Czechowicz - 98 tys. zł

Obecne podwyżki wynagrodzeń członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz diet radnych,  to duże wyzwania dla działających w Starostwie związków zawodowych. Podwyżki na poziomie 77 procent są nierealne ale 30 powinno zrekompensować przynajmniej poziom inflacji. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Starygej
Starygej 2 dni temu, 22:10
Skok na Polskę,
Zaborcy nie trzeba !
Hitlera i Stalina nie trzeba !
Sami nas dojadą , wyszczepią czymś o czym nic nie wiedzą, zniszczą Małe i Średnie przedsiębiorstwa podatkami dojadą, inflacją dojadą, stopami dojadą, mnóstwem nowych niskich podatków zarżną, a sobie zrobią koryto + bo im się to po prostu należy !!!
😡😡😡😡
😡😡😡😡 2 dni temu, 13:27
Rzygać się chcę 😡 na te uśmiechnięte mordy renciści mają 860złna cały miesiąc 😥😥😥wstydu nie macie dziadostwo 😡😡😡
adrian
adrian 2 dni temu, 12:09
szkoda że dla pracowników zabraknie.... bo mają płace zamrożone, w takim tempie to starosta z kolegami będzie obsługiwał klientów.
ooo
ooo 2 dni temu, 11:51
jak widza co robia ich pobratyncy w rzadzie i spolkach skarbu panstwa to co sie beda pierdzielic tez chca sie nachapac...
Faryzeusze
Faryzeusze 2 dni temu, 08:50
Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik.
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik.
Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam".
Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten

Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
Kadra z PiS-u
Kadra z PiS-u 25.11.2021, 21:02
Prezes tych łobuzów z PiS-u tak powiedział - „Polityka nie jest dla bogacenia się, tylko po to, by służyć społeczeństwu. Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzona. Będziemy ponosić finansowe straty dla dobra ojczyzny”. Panie Węgrzynowski cudownie wpisujesz się Pan w tą biedę, która jest w naszym mieście. Ile trzeba jeszcze skubać społeczeństwo żeby się zaspokoić. G.Orwell przewidział to już dawno, że rządzi wieprz a reszta dostaje resztki co zostaną w korycie. Miasto i powiat toną w długach a wy sobie podwyżki robicie. A wystarczy nie kraść jak mawiała jedna Pani z PiS. Widać tą biedotę po twojej figurze. Kałdun napuchnięty z głodu. Katolik .
woody
woody 25.11.2021, 20:59
wojtowie do dziela
a co wy gorsi
Sołtysi
Sołtysi Wczoraj, 12:19
też powinni dołączyć. Co oni od macochy?
Tm
Tm Wczoraj, 09:12
Spokojnie malinowy ma inny plan w dewenerooerke wchodzi:)
t
t 25.11.2021, 19:03
Plebsowi 3 - 4 %, a władza sobie 70 - 90 %. Bardzo ładny prezent od świętego ... Miało być wyrównywane do zarobków państw zachodnich. Jak na razie to mamy wyrównanie cen (z gorszą jakością produktów) i nawet przekroczenie.
Nie ma tego złego...
Nie ma tego złego... 25.11.2021, 21:53
No ale od następnej kadencji być może dołączą do rady ludzie, którzy będą mogli się poświęcić działaności samorzadowej na pełen etat, a nie przy okazji, jedynie by podrasować swoją pozycje w prawdziwej robocie / na lokalnym rynku.

Zasiadanie urzedników w radach miejskich / powaitowych to patologia. Sami sobie uchwalają co mają robić. Jeśli ustosunkowywać się do istnienia samorządu na poważnie, bo wielu Polakom tak naprawdę jest bez różnicy czy coś takiego istnieje czy nie. Przedwczoraj w nocy oglądałem posiedzenia rady powiatu na eSesji. Średnia wiświetleń to ...40 razy. Także gdyby przywrócić zarządzanie centralne nikt poza aktorami w tej grze by nie ucierpiał. Powinien być prezydent miasta, starosta. Wokół nich dobierany przez nich 10-15 osbowy zespół doradców. Wybierasz raz na cztery lata władze centralne, te mianują władze lokalne i tyle. Na pewno byłoby taniej i więcej by powstawało podczas tej zabawy w demokracje.

Cieszą też przepisy – wprawdzie chwilowo zakwestionowane przez Przyłębską, ale pewnie to jeszcze wejdzie – o lustracji majątkowej rodzin urzędniczych. Ja bym dał wszystkich – na każdym szczeblu. Od szefowej bilblioteki w górę. Na razie to jest kwestionowane, ale zobaczymy. Kierunek zmian jest w budowie korpusu służby cywilnej na pewno jest ok. Idziesz rządzić – dostajesz konukrencyjną pensje, ale pamiętaj, że jeśli weźmiesz w łapę, czy nawet jeśli będziesz za bardzo manifestował „sukces” to wypad + wilczy bilet.

Jedyny zarzut do PiSu jaki mam to to, średnio zainteresowany człowiek dowiaduje się o tym dopiero przy zakwestionowaniu przez TK z jakiegoś Polsatnews, a na orlenowskim portaliku regionalnym co tydzień tekst o starych zdjęciach, czy jak to kiedyś było.
dr Łukasz Moll z Wrocławia na YT ze  młodym Śpiewakiem - świetne
dr Łukasz Moll z Wrocławia na YT ze młodym Śpiewakiem - świetne 25.11.2021, 23:08
1. Piewcy PiSu nie zamkilkni z zawstydzenia, tylko tylko bardziej ze strachu. No i wszystkiego innego co dotychczas. Tu poiwiniem teraz pojęczeć ile to pracuje i jak mi ciężko, ale w mojej – przynajmniej najbliższej rodzinie nikt tak nie robił i cały czas wydaje mi się to sztuczne, no ale mam tam jakieś swoje obowiązki, chociaż nadal wypisuje też w przerwach. Emerytki głównie się angazują i AnGeliki co jest zwyczanie nudne. Gdy jest jeszcze jakiś ranking gdzie widać progres – to przynajmniej starasz się być jak najwyżej, ale tak by tam z manualami „wymieniać” się czymś to nie bardzo chcę. To się zazwyczaj kończy tak samo - czyli obietnicą wpierd...lu z ich strony.

2. Fala gniewu zalela tomaszowskie internety.
No na Fotrmacie niespełna 40 komentarzy - te same buzie (jak najmilej staram się), na Orlenie niespełna 90 komentarzy. Także... nie wstyd trochę tak pisać? No nie wiem? To jest średnia liczba komenatrzy przy wypadkach w Tomaszowie gdy coś tam komuś się stanie. Poza miastem i stłuczki może nie, ale w Tomaszowie i okaleczenia to tak mają po 100. Tak. Co oczywiście jest optymistyczne.

Czy to będzie miało jakieś wyborcze znaczenie? Sam jestem ciekaw. Ale tego się też nie dowiemy. Każdy będzie mówił co innego, nie będzie możliwości sprawdzenia. Do wyborów jest daleko, a przekonanie, że uny żrą przy korycie - no to jest przecież stały zaśpiew manuali... bo nie wiem jak to najgrzeczniej krótko ująć? A to jest najczęściej technikum, lub której z gorszych liceów matura a czasem nawet i nie i oczekiwanie czego? Tatuaż na łydce, motorek, dzidzia no i kopia ojca przy ... faktycznie gorszych – w mojej ocenie – warunkach zewnętrznych. Jak to opisywać? Krytyka Polityczna pisze o klasach ludowych – głównie Gdula.

Bardziej miarodajnym wydaje mi się spojrzenia socjologa Łukasza Molla z Wrocławia. On wprawdzie też nie uktrywa swoich prywatnych wyborów, ale publicznie nie jest tak bardzo zaangazowany i fajnie analizuje, rzadziej oceniając.

Była ostatnio u Śpiewaka na kanale wPunkt na You Tube. Dla mnie świetne polecam. Łukasz Moll.

Ja sobie piszę po blokadzie Wykopu (niezuzasadnionej, by było jasne. Jako powód mam trzy duplikaty, których wyszukiwarka nie wykazaywała, że już są. A na profilu są konta z których w większości logowałem się ...6 lat temu. No ale uziemili mnie faktycznie, bo pretekst jest. Tych e-maili z których zkładałem nawet nie pamiętam – więc pewnie na zawsze. Jesli nie to będę tam sobie pisał. Ale pisze codziennie do nich e–maila co w tej sprawie słychać, zero reakcji), ja sobie po blokadzie jeszcze piszę w jednym miejscu, ale też już rzadziej.

tomaszowianin
tomaszowianin 25.11.2021, 18:19
...wojna będzie...oni już się przygotowują...
Gość
Gość 25.11.2021, 16:41
Podnoszą samorządowcom w całym kraju to i w Tomaszowie-szkoda tylko że w czasie szalejącej inflacji i coraz mniejszą siłą nabywczą normalnych zjadaczy chleba...
Biedronka
Biedronka 25.11.2021, 15:48
Super a zwykli obywatele będą dostawać jalmurzne to jest straszne a gdzie w tym wszystkim chore dzieci takie ludzie dostają kasę a chore dzieci umierają albo się mecza masakra chciałabym żeby radny dostał 2000 tysiące i się utrzymywał czy taki prezydent opłacił czynnsz masakra jak ludzie nie wyjdą na ulice to będą robić z nami co chcą

NIEEE
NIEEE 25.11.2021, 20:13
Na miskę ryżu jak to kiedyś długonosy kłamczuch plepsowi wystarczy . Chcieliście takich pazernych obiboków na kasę łasych to macie . Na drugi raz może zmądrzeje zanim w pisowskie bagno wdepniecie .
Diabeł
Diabeł 25.11.2021, 15:34
Czyli to jest ten słynny pakiet przeciwinflacyjny
PSP
PSP 25.11.2021, 14:09
Wiadomo , że się należy przecież, aby brylować na tych wszystkich iwentach , otwarciach dróg, tarasów trza mieć za co się wyszykować .
Garniturki z Zary parę stówek kosztują, a Panie na stołeczekach w powiecie dobrze znają te ceny .
Turututu
Turututu 25.11.2021, 13:40
No ten osobnik stojący w środku tego radosnego towarzystwa to rzeczywiście ,,tłusty kot,,,a raczej spasiony kocur.
Figo-fago
Figo-fago 25.11.2021, 12:11
Szanowny Panie Mariuszu: bardzo proszę - niech Pan nie kręci i nie kombinuje, jak koń pod górkę.
Ten materiał powyżej, to jest taka podpucha dla forumowiczów , aby ci dokładnie zdeptali zarząd powiatu. Jeżeli miałby to być porządny materiał, to powinien zawierać:
- zakres obowiązków obiboków z zarządu powiatu,
- zakres wywiązywania się tych obiboków ze swoich służbowych
obowiązków,
- czy te obiboki mają jakieś etaty, a może tylko tak "zwyczajowo"
zabierają nam NASZĄ (pańską, moją) kasę,
- chyba należałoby wyjaśnić, co z tego NASZEGO stołu zabieracie Wy,
czyli tzw. radni - bezradni - zaradni i ile teraz dodatkowo dostaniecie
tej NASZEJ kasy.

Bez takich informacji, to ten materiał powyżej, to jest niezła podpucha.
Nie czytam lokalnego szmatławca, ale wyobrażam sobie, co ten szmatławiec napisze.

PS. Powiatowemu katechecie i pozostałym nierobom, znacznie obniżyłbym te ich, ukradzione nam NASZE pieniądze.
Tomaszów Anka.
Tomaszów Anka. 25.11.2021, 13:11
Figo Fago czytaj z uwagą i że zrozumieniem. To o czym piszesz jest właśnie naswietlone w tym artykule.
Figo-fago
Figo-fago 25.11.2021, 17:11
Maleńka: pisząc krótko i zwięźle, to Ty zwyczajnie bredzisz. Może zacytujesz te fragmenty materiału powyżej, w których jest opisany zakres obowiązków np. takie wicestarosty Ogórka, albo innych nierobów - co ?
Tomaszowianka
Tomaszowianka 25.11.2021, 21:26
Powtórzę, artykuł był nie o obowiązkach starosty, tylko o tym ile to towarzystwo znów wyrwie z naszych podatków. Inna sprawa i tu masz rację, że z tymi obowiązkami w tym towarzystwie już tak ciekawie nie jest. Bo tak naprawdę to sama się zastanawiam czy te podwyżki, które sobie przeglosowali, to za pracę, czy za lans i dbałość o własne interesy. A mówili, podobno, że do polityki nie idzie się po kasę. Kłamczuchy. I jak się teraz będą przed wielebnym spowiadac, bo przecież to takie rozmodlone towarzystwo.
dudajni
dudajni 25.11.2021, 07:07
a w gazetce promocyjnej powiatu dużo małych inwestycji tak po 30 tys zł 200 tys. zł 600 tys. zł Brawo jest się z czym bujać !
Nina
Nina 24.11.2021, 23:34
Tak jak profesor napisał, jest pomyłka w dodatku stażowym po podwyżce, który wynosi 20% wynagrodzenia zasadniczego w przypadku Pana starosty.
petentka
petentka 24.11.2021, 23:18
Podwyżkę 10-15% bym zrozumiała, ale o prawie 80% starosta i prawie o 100% radni to jest przesada. Tą kasę powinni przeznaczyć na zwiększenie wydajności komunikacji (2 zmiany, 7-14, 14-21) i większe pensje. Te Panie mają obsługę non stop. Ciekawe czy starosta z zarządem to zauważyli, takie ułatwienie dla petentów by było dobrze przyjęte. Ja pracuję do 17 i musiałam brać urlop 2 dni żeby zarejestrować pojazd.
profesor
profesor 24.11.2021, 22:56
Panie Mariuszu według mnie jest pomyłka - dodatek stażowy wyniesie 2 060 zł czyli razem 19 935 zł.
Tłusty kot
Tłusty kot 24.11.2021, 22:52
Wybraliśta!!! To mata ... 1970 zł na konto, Cieszta się :-))

Pozostałe