PiS-owski geniusz nigdy nie zasypia. TIRY na Borki nie będzie tu Majorki

  • 25.11.2021, 20:49 (aktualizacja 25.11.2021, 23:28)
  • redakcja
PiS-owski geniusz nigdy nie zasypia. TIRY na Borki nie będzie tu Majorki…
Fala negatywnych komentarzy zalała dzisiaj tomaszowskie internety. Wkurzeni ludzie dali upust swoim emocjom. Wszystko za sprawą podwyżek, jakie sobie zafundowali powiatowi radni oraz powiatowy zarząd. Najbardziej wzburzeni są chyba etatowi pracownicy starostwa, którzy o pensji ponad 3000 zł. Mogą tylko pomarzyć. Nic dziwnego, że grożą odejściem od biurek i żądać zamierzają 40% podwyżek. Internauci są w tej sprawie jednomyślni. Nawet piewcy PiSowskiego ładu wstydliwie zamilkli. Co ciekawe litości nie mieli nawet czytelnicy mediów opłacanych z powiatowej kasy, co oznacza, że pieniądze na tzw. promocję wyrzucane są po prostu w błoto. Przyznam, że poczytałem trochę dzisiaj wpisy i mimo, że sam głosowałem przeciw, uważam, że są one bardzo niesprawiedliwe. Doznałem olśnienia, bo zrozumiałem, że te wysokie uposażenia są... zapłatą za geniusz, z którego wszyscy możemy skorzystać. Nie potrafimy docenić tego, co mamy i czego mogą nam wszyscy pozazdrościć. Nie jest tajemnicą dla nikogo, że inwestycja w genialne umysły musi zwrócić się prędzej czy później. Nie wierzycie? No to posłużę się konkretnym przykładem.

Zakończyliśmy niedawno "pracę" (cudzysłów nieprzypadkowy) w komisjach na budżetem powiatu na 2022 rok. Z uporem maniaka szukałem w nim inwestycji o charakterze strategicznym, które miałyby wpływ na rozwój społeczny, czy gospodarczy naszego powiatu. No ok... przyznam się bez bicia. Tak naprawdę to szukaliśmy inwestycji i wydatków, które moglibyśmy z budżetu wywalić, by znaleźć pieniądze na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego w naszym szpitalu. Pomysł mamy taki, by w 3 lata taki obiekt u nas powstał. Szacunkowy koszt to ok. 40 milionów złotych. Wydatek spory ale stanowiący olbrzymi skok do przodu. Dzięki niemu moglibyśmy stać się centrum leczenia chorób nowotworowych na całą centralną Polskę. W ten sposób trafiliśmy na kolejny "genialny" koncept (po dwóch inwestycjach w SOSW).

Tym razem politycy PiS rządzący naszym powiatem wymyślili, żeby na terenie Borek zlokalizować wagę do ważenia TIR-ów, z której mogłaby korzystać Inspekcja Transportu Drogowego. Kiedy zaczęliśmy mocniej drążyć temat okazało się, że koncepcja jest szersza i obejmuje potencjalne przeniesienie tu bazy Zarządu Dróg Powiatowych. W przyszłorocznym budżecie niby niewiele ale realizacja kompletnego zamysłu zapewne pochłonęłaby znowu parę milionów złotych. Czyż nie jest to naprawdę genialna idea? Mnie kojarzyła się z jedną ze scen z filmu "Poszukiwany, poszukiwana". Zobaczcie sami. Czy to nie cudne? Przez kilka lat nie wiadomo było co zrobić z terenem po ośrodku, wydawano kasę na ochronę (zamiast na wyburzenia) i dopiero PiS-owska myśl gospodarcza przyszła z pomocą. Teren się ożywi, przenosząc tu bazę i kierując TIRY z całego powiatu, by ITD miała je gdzie ważyć. Cud miód - za samą tę koncepcję przyznałbym premię w wysokości 6-miesięcznych wynagrodzeń. 

Pozornie wydaje się to absurdalne, ale jak się zastanowić dłużej wcale takie być nie musi. Drogi w okolicy są w kiepskim stanie. TIR-y rozjeżdżą je jeszcze bardziej, więc będzie okazja je wyremontować. Ciężarówki zmuszą też rowerzystów do większej ostrożności, bo mieszkańcy Nagórzyc  skarżą się, że pędzą tędy bez opamiętania a ż strach koty na spacer wyprowadzać. Duże składy na kołach zmuszą ich albo do zmiany trasy (przecież przez łąki też można jeździć) albo większej ostrożności. A kto wie... może nawet ścieżkę się zbuduje i będzie... okazja do przecięcia białoczerwonej wstęgi. Św. Antoni może nawet przyjedzie. Jak zwykle się spóźni i wytłumaczy, że musiał przekraczać prędkość, ryzykując nie tylko życie ale utratę prawa jazdy. 

No i przecież tereny w okolicach Borek już dawno temu straciły walor rekreacyjno turystyczny a co gorsza w okolicach zaczęli budować swoje domy ludzie, którym się w miarę dobrze powodzi (a jeśli się czegoś dorobili, to na pewno nie w sposób uczciwy) Może dzięki TIR-om uda się ich przepędzić, a może im ściany popękają i.... znowu ktoś zarobi na naprawie. Koniunktura się nakręci. 

Pomysłodawcy mają też na względzie prawdziwą konkurencję rynkową. Miasto bowiem zamierza przebudować część ulicy Luboszewskiej, jako element północnej obwodnicy miasta, prowadzącej ruch w kierunku dróg K48 i S8. Planowane jest zbudowanie właśnie tam miejsca do ważenia ciężarówek. Konkurencyjne na Borkach się przyda. bo przecież TiRy jeżdżą przez tamę. To, że wójt gminy Tomaszów zamierza zbudować łącznik do W713 i w tamtą stronę skierować ruch nie ma znaczenia, na ważenie przekieruje się je i tak.. Genialne? Oczywiście, bo dzięki temu i zapora doczeka się kompleksowego remontu. 

Nadal uważacie, że podwyżki członkom Zarządu się nie należą? Czy ktoś Was byłby w stanie wymyśleć coś równie abstrakcyjnie absurdalnego? 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 20:11
Panie Mariuszu.
Pisze Pan w tytule: "PiS-owski geniusz nigdy nie zasypia. ...". Rozumiem: ja też nie pałam miłością do tomaszowskiego, wsiowego PiS-u.
Jednak poświęciłem chwilę, aby przewertować pański portal i wyłapać podobnie zgryźliwe tytuły wobec wszelkiego, tomaszowskiego lewactwa (po, sld, zsl). Jakoś to Panu przez gardło nie przechodzi.
Ach - te sentymenty - co ?!
Edek
Edek 27.11.2021, 05:42
Cały artykuł to dobry wstęp na 1 kwietnia 😂
t
t 26.11.2021, 18:26
"Doznałem olśnienia, bo zrozumiałem, że te wysokie uposażenia są... zapłatą za geniusz"
"Czy ktoś Was byłby w stanie wymyśleć coś równie abstrakcyjnie absurdalnego?"
Te dwa cytaty wszystko mówią o naszych radnych i władzach powiatowych. Za geniusz radnych i władz powiatowych należą się im tak wielkie podwyżki.
ala
ala 26.11.2021, 09:17
A ten znów robi sobie kampanie na wójta, tyle lat radnym i jakoś nie wnioskował o obniżkę uposażenia dla siebie i kolegów.
Wierzący
Wierzący 26.11.2021, 16:50
Szczęść Boże,
Panie Mariuszu dzięki Panu dowiaduję się informacji których zwyczajnie się nie spodziewam...przecież to woła o pomstę do nieba!!!
Tak dzielić się pieniędzmi z mojej i innych kieszeni...jestem "produkcyjnym"...oni powinni pracować na stojąco...aby okazać mi szacunek! to są ich przygotowania do naprawdę wielkiego kryzysu gospodarczego jaki ma nastąpić....niech będą pochwaleni!!!
tello
tello 26.11.2021, 09:13
A Pan nie dostał ?
d
d 26.11.2021, 17:05
Dostał, ale się nie cieszył
MieszCzuch
MieszCzuch 26.11.2021, 08:52
Panie Mariuszu można napisać jeszcze tysiąc artykułów o podwyżkach dla rządzących ( to się dzieje w skali całego kraju obecnie ) ... Ludzie popiszą komentarze, pogadają między sobą i nic z tego nie wyniknie. Nie ma realnego wpływu na to co dzieje się obecnie w urzędach. Przykre ale prawdziwe
Figo-fago
Figo-fago 26.11.2021, 08:25
Panie Mariuszu!!! Nie męcz Pan codziennie tej mojej, skołatanej główki tymi wkur.... informacjami z tego popier...... , powiatowego samorządu - nierządu.
I czego Pan oczekiwał od tego katechety i tego jego zastępcy ?!?! Oczekiwał Pan, że te wygibusy z zerowym myśleniem, dojdą do wniosku, że lepszy będzie oddział operacyjny niż jakaś obsr..... baza w Borkach ?!?!
No, jest tam w tej naszej (pożal się Boże) powiatowej radzie kilku (wystarczy palców u jednej ręki) radnych, jednak widać, że są raczej bezradnymi.

PS. Owszem: jestem pisiorem, ale nie za tomaszowskim (powiatowym i miejskim - też) PiS-em. Ten tomaszowski PiS, to zbieranina lokalnych chłopecków i cwaniaczków, których tzw. centrala nie jest w stanie opanować. Do mojego idola (za zasługi) z centrali - Pana Macierewicza: weź Pan się za tę tomaszowską kołtunerię !!! Póki nie jest za późno !!!
Czy naprawdę w tomaszowskim pipidówku nie ma lepszych ludzi ?!?!?!
Z lewackiej (sld, po) strony - podobne wygibusy. Kupa dziada bez zelówek.
Czarno widzę ten nasz polski bajzel.
buuu
buuu 26.11.2021, 07:41
wszystko to takie żenujące
Wielbłąd
Wielbłąd 26.11.2021, 07:05
A może wybudować ośrodek dla uchodźców. Będzie tania siła robocza, będą kupować, handel ożyje ...
???
??? 26.11.2021, 08:27
Jak na wielbłąda, to i tak się wysiliłeś.
Edziu
Edziu 25.11.2021, 23:46
Ewidentnie widać że po drugiej stronie Zalewu a dokładnie chodzi o Smardzewice i okolice mieszka ktoś wpływowy z PiSu, tak szybko poczynione inwestycje muszą mieć drugą stronę medalu. Dlatego zważywszy na kogoś kto prowadzi działalność z branży transportowej i mieszka po tej drugiej stronie wody jest chyba karą na robienie wagi w miejscu niegdyś fajnego ośrodka wczasowego które odwiedzało mnóstwo ludzi z polski i za granicy, nagrody „Mister Camp” mówią same za siebie
rwd
rwd 25.11.2021, 23:17
"Dzięki niemu moglibyśmy stać się centrum leczenia chorób nowotworowych na całą centralną Polskę." z lekarzami, którzy tam pracują i z tymi którzy przyjeżdżają na gościnne występy? nie wiem czy smutne czy śmieszne. Jednak kabaret.
Diabeł
Diabeł 26.11.2021, 02:46
Lekarzy można zatrudnić nowych, lepszych.
?
? 25.11.2021, 22:15
Śmieszne?

Pozostałe