Otwarcie ronda przy skrzyżowaniu ulic Zawadzka – E. Orzeszkowej i przejazdu ulicą Dąbrowską – zmiany dla MZK

  • 26.11.2021, 17:42
  • redakcja
Otwarcie ronda przy skrzyżowaniu ulic Zawadzka – E. Orzeszkowej i przejazdu…
Od soboty, 27 listopada br., przywraca się następujące kursy: linii nr 6 do Zawadzkiej, linii nr 39 - powrót na stała trasę, linii nr 5 i 45 z obsługą przystanków przy ulicy Dąbrowskiej.

W związku z częściowym otwarciem dla ruchu skrzyżowania ulic Zawadzka i Orzeszkowa autobus linii nr 6 powraca z obsługą przystanków przy Zawadzkiej wszystkim kursami.

Linia nr 39 powraca na stałą trasę z przejazdem ulicami: E. Orzeszkowej i Zawadzą, bez obsługi tymczasowego przystanku Mostowa – Zawadzka.

Ulica Dąbrowska oddana do ruchu - autobusy linii nr 5 i 45 powracają z obsługą przystanków Dąbrowska - Smugowa i Dąbrowska - Legionów. Nie będą obsługiwane przystanki Legionów - Smugowa i Legionów - Dąbrowska oraz przy ulicy Zielonej.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca ktory zna przepisy
Kierowca ktory zna przepisy 02.12.2021, 16:22
Szanowni Państwo, to skrzyżowanie nie jest rondem zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym. Podjeżdzając do tego skrzyżowania od tygodnia można jechać wedle wyboru albo zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Dodatkow jeśli będziecie z niego zjeżdżać macie prawo zjechać w każdy z ośmiu zjazdów, w tym w te które są teoretycznie pod prąd. A jak już będziecie jechali przeciwnie do ruchu wskazówek zegara to pamiętajcie żey wszyscy dojeżdżający do skrzyżowania jadą z prawej strony i mają pierwszeństwo przed wami. Dlaczego tak jest? Bo nie ma żadnych znaków na tym skrzyżowaniu i nie jest to więc rondo - zwane poprawnie skrzyżowaniem o ruchu okrężnym - tylko oddzielnych osiem skrzyżowań.
???
??? 27.11.2021, 21:43
Ten ciąg komunikacyjny, to przecież droga powiatowa.
Więc jestem zaniepokojony tym, że z okazji otwarcia tej drogi, nie pojawiło się na tym portalu dziesiątków zdjęć z brzuchatym z "ryncamy" na brzuchu i z jego urzędniczą świtą.
Mam nadzieję, że szanowna redakcja nadgoni to niedopatrzenie.

PS. Może to nie jest niedopatrzenie, tylko wystąpił nietypowy przypadek: powiatowe urzędasy w wolną sobotę mają przecież wolne i nie będą się szargać w wolnym czasie.
zawiedziony
zawiedziony 27.11.2021, 21:05
Tytuł sugeruje kolejną imprezkę - otwarcie - przecięcie wstęgi. Zawiodłem się :(

Pozostałe