Jezu jak się cieszę!

  • 26.11.2021, 21:47 (aktualizacja 27.11.2021, 13:18)
  • redakcja
Jezu jak się cieszę!
Mówi się, że polityk nie musi być mądry, za to nie powinien być śmieszny. Może to kogoś zdziwi, ale polskie realia pokazują, że coś w tym powiedzeniu jednak jest. Tyle, że są miejsca, takie jak Tomaszów, gdzie pojawiają się hybrydy. Ludzie niezbyt mądrzy, za to zbyt śmieszni. Co ciekawe, to oni gromadzą najliczniejsze grono wyborców. Na codziennych konferencjach prasowych organizowanych przez Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, najczęściej chyba powtarzanym zwrotem jest "cieszę się". Często wypowiada się pięć osób i wszystkie mówią to samo, że się cieszą. Co wywołuje tak intensywne stany euforyczne? Może lepiej nie szukać odpowiedzi na to pytanie i przyjąć, że samo występowanie przed kamerą pobudza polityków zmysły. Tak się złożyło, że dzisiaj na moją skrzynkę mailową przyszło zaproszenie na: otwarcie lądowiska dla śmigłowców LPR przy ul. Podleśnej w Tomaszowie Maz. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to lądowisko już oddano do użytku.... w styczniu. Myślicie, że to jeszcze śmieszne, czy może śmiać się należy już przestać....

Takiego cyrku, jaki mamy obecnie w naszym powiecie to w jego historii jeszcze nie było. Konferencja goni konferencję. Każda aktywność musi być odpowiednio nagłośniona. Przysłowiowy zakup długopisów, to co najmniej 3 spotkania z dziennikarzami, bo za pierwszym razem ktoś postanowił, za drugim ogłosił przetarg, za trzecim go rozstrzygnął, a za czwartym podpisał umowę na dostawę. Sama dostawa również musi mieć uroczysty charakter. Musza być zaproszeni radni, dziennikarze, urzędnicy, ksiądz i Antonii Macierewicz, dzięki któremu zakup długopisów był w ogóle możliwy. Ksiądz machnie kropidłem, by sprawnie działały. I już.... samozadowolenie i... wszyscy się cieszą. Z tej radości aż nie wiedzą co powiedzieć, bo gdy wsłuchamy się w treść wypowiedzi słyszymy zwyczajny bełkot. Dużo słów i mało w nich treści. Kto dużo mówi, ten przeważnie ma niewiele do powiedzenia - pisał swego czasu Robert Seethaler.

 

 

W Powiecie Tomaszowskim dochodzi do tak kuriozalnych absurdów jak oficjalne i uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, które działa już w najlepsze od niemal dwóch lat. Nie żartuję. Kosztowała nas ta instytucja już kilka milionów, funkcjonuje, prowadzi koła zainteresowań, organizuje imprezy od dwóch lat. Po czym, komuś przychodzi do głowy, że jednak z tego powodu się cieszy i przypomina sobie, że fety z tej okazji jeszcze nie było. No to się zrobi, bo przecież lubimy się bawić i fotografować. Przetnie się biało czerwoną wstęgę (to nic, że to narodowe barwy i nie wypada). Warto podkreślić, że uroczystość odbyła się w dramatycznych okolicznościach. Zabrakło  na niej Antoniego Macierewicza, który co prawda cegieł na budowie nie nosił, ale bez niego nie dzieje się nic w naszym powiecie. Podobnie jak bez posła Telusa, ale ten do Tomaszowa jednak dotarł. Zabawne jest też to, że to co otworzono z wielką pompą w przyszłym roku będziemy poprawiać. Będzie znowu okazja do świętowania. 

Oczywiście felieton ma charakter ironiczny. Jednak tego "Misia" należy traktować dosyć poważnie. Te zabawy są niestety dosyć kosztowne. I są to koszty nie tylko związane z organizacją samych imprez. Co miesiąc Powiat Tomaszowski wydaje tysiące złotych na kupowanie przychylności mediów. O niektórych większość z Was nawet nie słyszała. I to wszystko w czasie pogłębiającego się kryzysu, szalejącej inflacji i poszukiwania pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników. Imprezy angażują też pracowników, którzy naprawdę lepiej mogą spożytkować swój czas. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PSP
PSP 30.11.2021, 09:01
Poniedziałek - otwarcie
Wtorek - Event
Środa - uroczystość
Czwartek - uroczystość , otwarcie
Piąteczek - otwarcie , event uroczystość

W krótkich pięciu punktach zawarty zakres obowiązków i odpowiedzialności starostwa i jego naczelnych mocarzy.
Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 20:02
Na marginesie częstych wizyt mojego idola Macierewicza w tym naszym, powiatowym, samorządowym bajzlu.
Macierewicz, to mój rówieśnik i równoczesny kolega na UW (inne wydziały UW). W latach 60-tych i 70-tych oraz później, to był autentyczny walczak przeciw komunie.
I nie mogę się połapać, co się ostatnio z nim stało, że taki FACET stał się kolegą partyjnym z takimi, lokalnymi "ropiejącymi wrzodami na ciele lokalnej prawicowej opcji".
t
t 27.11.2021, 17:15
Po tych wszystkich sensacjach rodzi się pytanie:
ile godzin ci wszyscy pracownicy starostwa spędzają urzędując w swoich gabinetach przyjmując mieszkańców.
Logik
Logik 27.11.2021, 14:36
A dlaczego to lądowisko realizował Wilmański, a nie Wydział Inwestycji?
K2
K2 27.11.2021, 13:44
Nie wiem co was tak dziwi . Przecież dokładnie to samo robi nasz rząd . A jednak tem miernoty cały czas mają te 30 kilka procent . Czyli suwerenowi to pasuje . Glupi naród i tyle . Przerabialiśmy to przed rozbiorami .
Beata z dalekiego świata
Beata z dalekiego świata 27.11.2021, 20:32
Szczęść Boże...Figo Fago...ja myślę(pozwolę sobie pomyśleć...)że podział w naszym narodzie stale się nasila. Są już obywatele o podwójnym obywatelstwie na tarenie Polski i naszego miasta . I to może sugerować że kiedyś się "pokroimy" Niech będzie pochwalony.
Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 19:35
Te!!! Mundruś!!! Sytuacja przedrozbiorowa tak się ma do obecnych rządów mojego ulubionego PiS-u, jak kij do d.u.p.y.
Na co liczysz - badziewiaku?! Na to, że wszyscy ludzie są durnowaci i nie zorientują się, że bzdury wypisujesz - pajacu ?!?!?!

PS. Jak jesteś taki gigant-historyk, to może daj nam-ciemniakom wykładnię tego twojego twierdzenia, zamieszczonego powyżej - co ?!
tomaszowianin
tomaszowianin 28.11.2021, 19:46
No to poznaliśmy *Figo-fago z Adelajdowa.
Po PS (.), "ryncach", "Mundrusiu", "badziewiaku " do d.u.p.y. Po "pajacu" itp.

PS ...że też jeszcze sam scyzoryk w Adelajdowie się otwiera. Od lat 60-tych nie oliwiony.
Że też klawisze klawiaturowe po północy jeszcze funkcjonują.
Baron z sierpem
Baron z sierpem 27.11.2021, 21:30
Pajacu z Adelajdy i prymasie po UV - idź na grzyby, ryby, jagody, popuszczaj bąki i latawce, pilnuj wnuków i nie kwaś na portalu. Miałeś swoje 5 minut i je zmarnowałeś.
Cieszęsię
Cieszęsię 27.11.2021, 07:54
Otwarci ludzie 😁😁😁
Berni
Berni 27.11.2021, 07:30
Panie Mariuszu, przestałem zaglądać regularnie na ten portal ze względu na pańską cenzurę komentarzy. Nie wygodne treści poprostu sie nie pojawiają. Ale dla takich perełek jak ten artykuł warto. Ma Pan talent ha ha ha. Czy te przyglupy ze starostwa nie widzą tej żenady????
Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 19:40
Jeżeli przestałeś zaglądać "regularnie", to rzeczywiście, przy tym "nieregularnym" zaglądaniu, maiłeś wielkiego farta, że akurat trafiłeś, pajacu, na ten materiał.....
I p. Mariusz odpowiedział tobie konkretnie. Jest takie powiedzonko: ludzkie cwaniactwo nie zna granic.... jednak - do czasu.
redakcja_
redakcja_ 27.11.2021, 09:46
Komentarze się nie pojawiają dla bezpieczeństwa komentujących. Chcecie chodzić po Sądach i tłumaczyć się z własnych opinii?
..
.. 27.11.2021, 18:04
Nie, dobrze jest. Też czekałem na swój, ale gdyby się nie pojawił nigdy nie marudziłem – to musisz, musi Pan przyznać.
Tużurek
Tużurek 27.11.2021, 07:20
Skąd on bierze te marynarki??? Może powinien zmienić krawca, bo ten go jawnie oszukuje.
PSP
PSP 30.11.2021, 13:50
Wiedzie nowa , wyższa pensja będzie i nowy garniak. Daj czas :P
Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 00:37
Panie Mariuszu: oczywiście, że tak jest, jak Pan to opisuje. Rzeczywiście, z tego powiatowego samorządu robi się permanentna akcja, jak z filmu Miś.
Zdjątko powyżej: wszystkie ważniaki ze starostwa z tyłu, a przednimi powiatowe, cyrkowe bożyszcze-katecheta. Wszyscy jego poddani uporczywie wpatrują się w to ich bożyszcze, ale na tym zdjęciu jest jeden (ten w okularkach z lewej strony na zdjęciu), który uparcie nie patrzy się na katechetę.
I w tym momencie zwracam się do służb specjalnych starostwa, oby te służby DOKŁADNIE rozpracowały tego niepewnego gościa. Co taki podejrzany facet ma na myśli: czyżby nie lubił (tak, jak pozostali) swego wodza ?!?!?! Poza tym, niedbale stoi w rozkroku jak jakiś chuligan, nie trzyma "ryncy" na brzuchu.
W takim samym stopniu nie podoba mi się ten wysoki z tyłu, co kiedyś był odpowiedzialny za sprzątanie starostwa i otoczenia starostwa.
Co to ma, kur...., być?!?! To jest zwykłe lekceważenie lokalnego, wsiowego bożyszcza!!!

PS. Nie napiszę, że scyzoryk sam mi się w kieszeni otwiera, bo durnie ze starostwa (tak, jak ten dureń Kowalski) posądzą mnie o to, że chcę ich zabić.
Poza tym, poza tą menażerią na zdjęciu powyżej, pracuje w starostwie wielu normalnych ludzi, ale cóż oni mogą....... Mogą tylko patrzeć na to tałatajstwo.
Figo-fago
Figo-fago 27.11.2021, 12:32
Do MS: Oczywiście, też trochę znam tego gościa i też wiem, że facet zupełnie nie pasuje do tego wsiowego, bogobojnego towarzystwa. Jeżeli ktoś taki odejdzie, to kto tam zostanie ...???

Sawietskij pazdraw dlia Pana KW.

PS. Żeby tylko takie pozdrowienia nie były pocałunkiem śmierci.......
redakcja_
MS 27.11.2021, 09:48
Fakt, Klaudek im lądowisko zbudował, bo sam nie potrafili. W nagrodę go zesłali.
Ale jest! Za to BRAWO!
Ale jest! Za to BRAWO! 26.11.2021, 22:57
Ale pobudowali. Wam nie udało się przez ponad 20 lat. Co tak boli? Że nie blokowali lądowiska przez 10 miesięcy do oficjalnego otwarfia? Pfff. Każdy ma to gdzieś. Ważne, że jest.

Tak, tak, wiem, wiem, przed PiSem chciał ten i ten i tamta. Agresywne zwykle w kontaktach osobistych typy, które od wieków zasiadają i nic mogli. Takie fakty.

Pozostałe