6 osób zmarło ostatniej doby. Rekordowa liczba zachorowań. Udajemy, że nic się nie dzieje. Karnawał trwa

  • 27.11.2021, 10:39 (aktualizacja 27.11.2021, 18:20)
  • News4Media 
6 osób zmarło ostatniej doby. Rekordowa liczba zachorowań. Udajemy, że…
Mamy rekordowe liczby zachorowań i zgonów. Powiat tomaszowski sprawę lekceważy.

Liczba zakażonych: 71
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 6,11

Liczba przypadków śmiertelnych: 6:

choroby współistniejące wraz z COVID-19: 5
wyłącznie z powodu COVID: 1

Liczba osób objętych kwarantanną 1655
Liczba wykonanych testów: 275
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 75Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego radni żądali powrotu do zdalnych internetowych obrad, które miałyby im rzekomo zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne. Równocześnie nikt nie zwrócił uwagi na warunki pracy pracowników Starostwa, którzy pracują w dużym zagęszczeniu i w warunkach tworzących prawdziwe a nie wydumane zagrożenie. Na ten temat nikt nawet się nie zająknął. Na uwagę, że obradować można w jednej z sal gimnastycznych zapewniając maksimum reżimu sanitarnego, jeden z samorządowców Platformy Obywatelskiej komentował, że Przewodniczący Komisji Zdrowia kompromituje się, żądając, by radni za otrzymywane diety normalnie pracowali. Czasem rozwój motoryczny nie idzie u ludzi z rozwojem intelektualnym. 

Dzisiaj to pracownicy Starostwa płacą za niezbyt mądrą decyzję o przeniesieniu na ulicę Św. Antoniego, Powiatowego Urzędu Pracy. Budynek obliczony na pracę ok. 150 osób dopompowano ludźmi do granic możliwości. Jakby tego było mało, zatrudniono co najmniej kilkadziesiąt osób, co do których nikt nie wie czy rzeczywiście są potrzebni. Brakuje natomiast fachowców, bo... powiat nie płaci za fachową wiedzę. 

- Wystąpiłem do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej o przeprowadzenie kontroli w zakresie stosowania się do przepisów antycovidowych. Pora by ktoś zareagował na to, co się dzieje. Pracownicy zapraszają mnie do siebie, by pokazać w jakich warunkach pracują. W zespole ds. orzecznictwa, kierowanym przez Kazimierza Barana jest  aż gęsto. W innych jest podobnie. W dodatku część pomieszczeń nie jest odpowiednio doświetlonych. Nikt się tym nie przejmuje. Natomiast zmartwieniem jest, czy radni będą obradować przez 3 godziny na żywo, czy on-line. 

- mówi Mariusz Strzępek

W internecie aż roi się od komentarzy osób, które poddają w wątpliwość pandemię i sensowność szczepień. Czy jest w tym coś dziwnego? Oczywiście nie. Trudno dyskutować z ludźmi, którzy na co dzień obserwują tańce, hulanki i swawole organizowane przez władze publiczne odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego. Oczywiście w zaproszeniach i ogłoszeniach o organizowanych imprezach znajdujemy informacje o konieczności zachowania reżimu sanitarnego. Jak to wygląda w praktyce? Można zobaczyć na zamieszczonych poniżej fotografiach. 

No więc jest ten covid, czy go nie ma. Patrząc na relacje z imprez organizowanych przez polityków PiS. Powstaje pytanie, gdzie jest Policja i SANEPiD, które powinny się zainteresować tymi przypadkami łamania przepisów, które zresztą Ci sami politycy uchwalali. Zamiast tego karani są ludzie w galeriach handlowych, którzy nie robią przecież 

- Jest stosunkowo proste rozwiązanie. Mamy coś takiego, jak mapa zagrożeń. Można fotografie z takich imprez skopiować i wysłać bezpośrednio na adres komendy. Nie wychodząc  z domu.  Policjanci są wtedy zobowiązani zareagować.  Nie ma też możliwości zastosowania pouczenia. 

- mówi nam jeden z tomaszowskich dzielnicowych, który na co dzień odwiedza osiedlowe sklepiki zwracając uwagę ich właścicielom o konieczności stosowania reżimów sanitarnych

Radni troszczący się o własne zdrowie nie reagują też na inne przykłady sprowadzania zagrożenia przez Zarząd Powiatu. W najbliższy wtorek odbyć się ma olimpiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Weźmie w niej udział kilkaset osób. Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, mimo gwałtownego wzrostu zachorowań i zgonów, upiera się by imprezę jednak organizować. 

- Trudno o przykład bardziej nieodpowiedzialnego zachowania. Nie jest prawdą natomiast, że nikt nie reaguje. W ubiegłym tygodniu wystąpiłem do Starosty z wnioskiem, by z imprezy jednak zrezygnować. Jak się okazuje apele są nieskuteczne. Przekonanie o własnej nieomylności jest u polityków PiS ważniejsze. no i kolejna okazja do autopromocji. Jedyne do czego możemy zachęcać, to rozważne zachowanie rodziców, którzy na imprezę swoich dzieci nie powinni puszczać. Pamiętajcie, że z dużych skupisk ludzkich można przywieźć zarazę, która zabije któregoś z członków waszej rodziny. 

- dodaje Przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Strzępek. 

 

 

Resort zdrowia: 26 182 nowe przypadki koronawirusa, zmarło 378 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 26 tys. 182 nowe przypadki koronawirusa. Zmarło 378 osób z COVID-19 – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (4730), śląskiego (3159), wielkopolskiego (2302), małopolskiego (2143), dolnośląskiego (1870), łódzkiego (1600), zachodniopomorskiego (1416), pomorskiego (1397), kujawsko-pomorskiego (1363), lubelskiego (1209), podkarpackiego (1022), warmińsko-mazurskiego (977), lubuskiego (768), opolskiego (727), świętokrzyskiego (646), podlaskiego (639).

Resort przekazał, że 214 informacji o zakażeniach nie zawiera adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarło 96 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 282 chorych.

Łącznie od 4 marca ub. r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 mln 487 tys. 254 przypadki. Zmarło 82 tys. 986 osób z COVID-19.

W środę 24 listopada zanotowano najwyższą w IV fali pandemii w Polsce liczbę zakażeń – 28 380, a najwyższą liczbę zgonów w tej fali w ten czwartek – zmarło 497 osób.

Tydzień temu, 20 listopada, zanotowano 23 414 nowe przypadki i 382 zgony.

Dwa tygodnie temu, 13 listopada, resort przekazał informacje o zdiagnozowanych 14 292 nowych chorych z COVID-19 i 266 zgonach. (PAP)

News4Media 

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ruten
Ruten 17.12.2021, 12:15
Wirus dla idiotow. W Niemczech juz zaczynają selekcję jak ta z okresu II wojny światowej. Osoby zaszczepione noszą opaski na ramieniu. Skąd znacie podobne metody i z jakiego okresu ? . Ja osobiście sie nie zaszczepie i koniec !!!. Powód!?. Osoba zaszczepiona też roznosi, tez choruje. Jakim ku..a prawem ja jako osoba niezaszczepiona mam być gorszy niż osoba zaszczepiona z pełnym prawem roznoszenia tej zarazy gdzie chce i jak chce!? . A może właśnie o to chodzi , że zaszczepiony osobnik ma przywileje , a przede wszystkim będzie roznosił ta zaraze w pełni legalnie i bez konsekwencji. Czekam tylko na moment kiedy niezaszczepiony będzie musiał sie klaniać na ulicy zaszczepionemu.
...
... 29.11.2021, 22:25
Zusowi lżej , rolowanie trwania kraju z dykty na ślinę
Donald
Donald 29.11.2021, 14:48
Dzisiaj znów korona - party w kościele a jutro w COŚie. Otwarcie olimpiady. Obecność obowiązkowa ... Dużo zdrowia życzę ... i tlenu. Zwłaszcza tłusty kotom.
ŻYCIE
ŻYCIE 29.11.2021, 12:58
Wirus z nami zostanie czy chcemy tego czy nie, więc nauczmy się z nim normalnie żyć i obcować. Każdy z nas będzie musiał to przejść, jedni nie zauważą żadnych objawów, drudzy przejdą chorobę łagodnie, u części osób przebieg będzie ciężki, a jeszcze inni niestety przegrają z wirusem tak jak można przegrać z każdą inną chorobą. Niestety media robią złą robotę na co dzień siejąc propagandową wizję śmiercionośnego covida 24H na dobę, który zdziesiątkuje ludzkość. Jeszcze raz powtórzę zacznijmy żyć normalnie, a skutki za kilka lat będą mniej opłakane, jeżeli chodzi o inne schorzenia, choroby czy naszą krajową gospodarkę.
Psikuta bez s
Psikuta bez s 29.11.2021, 22:21
Nie wiem dlaczego dostajesz minusy ale masz racje
Ujazd
Ujazd 29.11.2021, 10:16
W gminie Ujazd wójt zakazał dyrektorom żeby wysyłali dzieci na powiatową olimpiadę, ok miał prawo covid te sprawy, ale z drugiej strony zorganizować wraz z gosirem imprezę na hali sportowej więc ok miał prawo. LOGIKI ZERO dla mnie, W świat idą zdjęcia i lanserka.
Gminny
Gminny 30.11.2021, 08:09
Ja też nie rozumiem na hali ogólnopolska impreza, niedaleko bal na 200 osob tańce, hulance, ale dająć komuś zakaz stajesz się ważny :) jednak w moich oczach Śmieszny
TM
TM 29.11.2021, 10:06
No kogo mogłoby zdjęcie jak nie Starosty czy Maciorka, przecież wiadomo że to tylko o i roznoszą i rozsieaja covida, jakoś nie ma zdjęcia tych pajaców z opozycji na granicy, czy lampartowej i jej świty. Tylko lokalnie żeby dowalić.
Gość
Gość 28.11.2021, 21:04
W tej chwili największym roznosicielem covidu są osoby z kontaktu zaszczepione, których się nie izoluje ani nie testuje. Moja żona, po stwierdzonym u mnie covidzie została wezwana przez pracodawcę do pracy. Za dwa dni wynik pozytywny bez większych objawów.
MM
MM 27.11.2021, 22:39
Dlaczego oranizuje się olimpadę na tyle osób, władz naszego powiatu obostrzenia nie obowiązują.
Śmiechu warte
Śmiechu warte 27.11.2021, 19:46
Starostwo jest narażone, Urząd Miasta i pewnie Gminy też bo przeludnione, ale galerie, szkoły to już nie? Ludzie, przy takiej zachorowalności organizowane są Olimpiady na około 700 osób! Wystąpienia Ministrów. Koncerty...super, oby tak dalej.
Pff
Pff 27.11.2021, 19:43
Super, że mowa o bardzo przeludnionym Starostwie, ale jak rozumiem szkoły są bezpieczne?
Psikuta bez s
Psikuta bez s 27.11.2021, 16:43
Szkoda ze nie ma wyborów bo wirus byłby w odwrocie
Heh
Heh 27.11.2021, 15:49
Ktoś ze zdjęcia bo tu jakieś balety
~~
~~ 27.11.2021, 15:41
Zapraszam do Urzędu Miasta - ta sama sytuacja co w Starostwie.

Pozostałe