Ślubowanie u Żeromszczaków

  • 27.11.2021, 15:56 (aktualizacja 29.11.2021, 20:28)
  • redakcja
Ślubowanie u Żeromszczaków
Ostatni piątek listopada, to zgodnie z wieloletnią tradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego dzień, w którym powinno się odbyć Święto Patrona Szkoły. W roku 2020 ze względu na przejście szkoły w tryb pracy zdalnej, Święto Patrona Szkoły nie mogło się odbyć. W tym roku natomiast, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności związane z epidemią postanowiono ograniczyć się do ślubowania klas pierwszych.

Coroczne Święto Patrona Szkoły ma swoją wspaniałą tradycję. Bardzo ważnym elementem tego święta jest rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu „O Literacki Laur Arbuza” oraz szkolnego konkursu związanego z patronem szkoły, Stefanem Żeromskim. Stałym punktem programu było spotkanie z absolwentem liceum czy spektakl teatralny wystawiony przez szkolnych aktorów.

Innym ważnym elementem święta jest wręczenie nagrody im. Stefana Żeromskiego, przyznawanej wyróżniającym się w nauce i działalności społecznej uczennicy lub uczniowi. W tym roku nagrodzono Dominikę Hajkowską z kl. 3 men i Oliwię Strzechowską z kl. 3 mf. Nagrodę Przewodniczącej Rady Rodziców otrzymała Joanna Zygmunt z kl. 3 men.

Sportowym akcentem towarzyszącym corocznym obchodom jest międzyszkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar dyrektora szkoły. W tym roku turniej ten ograniczono do drużyn II Liceum.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Julita
Julita 27.11.2021, 20:17
Widzę w nim ciągle tego ministranta ze św. Antoniego...nic się nie zmienił. Niech będzie pochwalony.

Pozostałe