Uwaga! Ostrzegamy przed powrotem znanego oszustwa, którego celem jest infekcja telefonów z systemem operacyjnym Android!

  • 27.11.2021, 16:15 (aktualizacja 28.11.2021, 12:48)
  • redakcja
Uwaga! Ostrzegamy przed powrotem znanego oszustwa, którego celem jest…
Zespół CERT zaobserwował powrót kampanii, której celem jest dystrybucja szkodliwego oprogramowania z rodziny FluBot.

To już trzecie wystąpienie tej kampanii w tym roku. W związku z obecną zaobserwowano różne wersje wiadomości SMS. Jednak wszystkie informują o rzekomo otrzymanej wiadomości lub poczcie głosowej. W treści wiadomości znajduje się odnośnik prowadzący do witryny, której celem jest nakłonienie do pobrania i instalacji aplikacji umożliwiającej odczyt otrzymanych treści. Jednak, tak jak w poprzednich wersjach oszustwa, aplikacja ta jest tak naprawdę szkodliwym oprogramowaniem FluBot.

Zwracamy uwagę, by nie instalować aplikacji, które nie pochodzą z autoryzowanych sklepów takich jak Google Play czy App Store.

Wiele z tych adresów zostało przysłanych przez Was. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości - zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl

Zachęcamy także do przesyłania treści podejrzanych wiadomości bezpośrednio na nasz numer do zgłaszania incydentów: 799-448-084

Uważajcie i przekażcie znajomym!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe