Łódzkie: areszt dla 33-latka podejrzanego o podpalenie domu, w którym spało jego rodzeństwo

  • 28.11.2021, 13:11
  • Bartłomiej Pawlak
Łódzkie: areszt dla 33-latka podejrzanego o podpalenie domu, w którym…
Sąd w Zgierzu (woj. łódzkie) na wniosek prokuratury aresztował 33-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu i usiłowanie zabójstwa śpiących w środku brata i dwóch sióstr - poinformował w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem w miejscowości Księstwo pod Aleksandrowem Łódzkim.

Jak przekazał prok. Kopania, 33-latek spowodował pożar domu i trzech zaparkowanych w pobliżu budynku samochodów. "Do podpalenia doszło w czasie, gdy obecne w nim (domu – PAP) rodzeństwo podejrzanego spało" – dodał.

W rozmowie z Radiem Łódź, które jako pierwsze poinformowało sprawie, rzecznik tłumaczył, że do tragedii nie doszło, tylko dlatego że obecny w domu kot obudził jedną z kobiet, która wezwała straż pożarną i obudziła rodzeństwo.

"Ogień zaczął rozprzestrzeniać się z dwóch pomieszczeń, w których wylano substancje łatwopalne, a następnie je podpalono. W podobny sposób zostały podpalone zaparkowane nieopodal trzy samochody. Dwa z nich należały do sióstr 33-latka, jeden do matki" – powiedział.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty sprowadzenia pożaru i usiłowania zabójstwa trzech osób. Grozi mu dożywocie. Został aresztowany na trzy miesiące. (PAP)

 

Bartłomiej Pawlak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe