Resort zdrowia wyśle do Polaków SMS-y. Sprawdź, czy też dostaniesz

  • 29.11.2021, 08:41 (aktualizacja 29.11.2021, 10:12)
  • News4Media
Resort zdrowia wyśle do Polaków SMS-y. Sprawdź, czy też dostaniesz iStock
Osoby, które dotychczas nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 mogą spodziewać się w poniedziałek, że znajdą w swoich telefonach wiadomości tekstowe od rządu. Jaka będzie ich treść?

Czwarta fala przybiera na sile

Według niedzielnego raportu ministerstwa zdrowia, w Polsce odnotowano 20 576 przypadków zakażenia koronawirusem. 51 pacjentów zmarło. U 6 z nich COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu. 684 516 zostało skierowanych na kwarantannę. Od początku pandemii w naszym kraju odnotowano 83 037 przypadków śmiertelnych. Choć szczepionki są już ogólnodostępne, do tej pory pełną ich dawkę przyjęło 20 398 724 osób.

Rząd wyśle SMS-y

Użytkownicy posiadający profil w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta, odnotowani w systemie jako niezaszczepieni, otrzymają w poniedziałek wiadomość tekstową zachęcającą do przyjęcia wakcyny. W ten sposób resort zdrowia chce dotrzeć do jak największej grupy osób, która wciąż obarczona jest dużym ryzykiem zakażenia.


„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna” – taki komunikat otrzyma dziś niemal milion osób.Niespełna dwa tygodnie temu resort przesłał SMS-y również do tych pacjentów, którzy przyjęli już przewidziane dla nich szczepionki. Wiadomość o treści „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominającą i wydłużyć o rok Twój certyfikat" miała zachęcić do kontynuacji wakcynacji. Ponadto każda ze szczepionych osób otrzyma podobną wiadomość, kiedy nadejdzie już termin umożliwiający kolejny zabieg. Oto jej treść:

„Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zaszczepiony emeryt
Zaszczepiony emeryt 29.11.2021, 17:24
Ja nie dostanę . Jestem już po trzeciej dawce . Ludzie szczepcie się bo z cowidem żartów nie ma !
x
x 30.11.2021, 17:44
Nie ma żartów to z zostawianiem ludzi samym sobie. Kiedy zaczną leczyć?
Ja też nie dostanę ...
Ja też nie dostanę ... 29.11.2021, 20:25
Ponieważ nie mam Konta Pacjenta.
tomaszowianin
tomaszowianin 29.11.2021, 21:13
A ja dostałem.
Pytanie: czy ozdrowieńcy po 2 dawkach powinni się szczepić po raz trzeci?
Dostałem na konto IKP takie boosterowskie zaproszenie. NSZ nie ma chyba dokumentacji, tylko szczepionki.
Naukowcy krzyczą, że częste szczepienia, podobnie jak nieszczepienie się w ogóle, mogą prowadzić do dużego niebezpieczeństwa.
W ubiegłym roku wstrzymano szczepienia przeciw grypie. W tym roku namawiają do bezpłatnego szczepienia. Sprawdziłem: szczepienia są rzeczywiście bezpłatne, tylko szczepionek nie ma. Mnie udało się nabyć Influvac Tetra 20.10.2021 r. (cena bez refundacji 51,52 zł).
Dobrze, że min. A. Niedzielski zadziałał i zawiesza nam walcząc z Omikronem loty m.in.do Zimbabwe, Eswatini w Górach Smoczych...
Czy dobrze, że po Polsce możemy sobie latać skolko ugodno.
Tylko pytam: w którym momencie przekroczono pułap kłamstwa itp. wszystkie inne synonimy tego słowa.

Pozostałe