Od środy nowe obostrzenia

  • 29.11.2021, 14:59 (aktualizacja 02.12.2021, 19:25)
  • News4Media
Od środy nowe obostrzenia MZ Twitter Adam Niedzielski
Minister zdrowia nie ukrywa, że wpływ na decyzję ma wykrycie nowego wariantu. Od 1 grudnia zasady pandemiczne zostają zaostrzone.

Adam Niedzielski, minister zdrowia decyzje ogłosił w poniedziałek po spotkaniu sztabu kryzysowego. Został zwołany po wykryciu kolejnej mutacji wirusa, której pierwsze przypadki są już odnotowywane w Europie. „Niestety w ostatnich dniach pojawił się nowy element, który z naszego punktu widzenia może być game-changerem, który zupełnie zmienia to, czego się spodziewaliśmy. Jest nim Omikron. Pod kątem możliwego wpływu na to, co będzie działo się z pandemią analizowaliśmy przeróżne scenariusze” – mówił Niedzielski i wyjaśnił, że mutacja stanowi ryzyko przyspieszenia pandemii.

„Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę zjawiska i ryzyka, jakim jest nowa mutacja. Chcę poinformować, że w związku z tą informacją przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń” – powiedział minister i zakomunikował o wprowadzeniu nowych restrykcji.

Od 1 grudnia:

  • Będzie zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. To podróżni z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe.
  • Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni.
  • Osoby przybywające z krajów non-Schengen będą na kwarantannie wydłużonej do 14 dni. Ten czas może zostać skrócony do 8 dni po wykonaniu testu PCR z wynikiem negatywnym.
  • Zostaje wprowadzony limit uczestników i gości z 75 proc. do 50 proc. w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach.
  • Zmniejszony zostaje limit, ze 150 do 100 osób, dla wesel, komunii, dyskotek.
  • W siłowniach, strefach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach i wystawach nowymi limit to 1 osoba na 15 m kw. Obecnie to 1 osoba na 10 m kw.

 

Obostrzenia mają obowiązywać do 17 grudnia.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parafianka
parafianka 02.12.2021, 17:43
Komunia Św. na rękę czy aby bezpieczna?. Bo gdzie można umyć dłonie przed samym aktem przyjęcia. Omikron podobno grasuje na ławkach jest wszędobylski. Niektórzy biorą bezpośrednio do ust z przekonania że Pan Jezus nie zaraża, pomijając tym samym nie odkażone dłonie podobno oblepione Omikronem. I kto tu ma rację?
Szaweł
Szaweł 02.12.2021, 16:28
Uwielbiam te komentarze o kościołach. Zwykle ich autorami są osoby, którym z Kościołem i tak jest nie po drodze.
Od wieków w różny sposób atakowano Kościół i wiarę, jednak wiadomo, że bramy piekiwlne go nie przemogą😉😉😉
A za tych, bojących się wirusa pomodlę się podczas jutrzejszej mszy.
Szczęść Boże 👍
JZ
JZ 29.11.2021, 22:30
W kościele róbta co chceta - największa kasta w polsce nie może dostawać po łapkach.
System pandemi po stronie mz, szczepień, zakazów, łamania prawa i konstytucyjnych eolności się zaczyna sypać.
W bigpharmie kłótnie na całego - wnet i rządy po łbie dostaną !
Jimmy
Jimmy 30.11.2021, 20:06
W kościele sam Najwyższy pilnuje, żeby wirusa nie było.

Pozostałe