A czas sobie płynie banalnym tik tak

  • 30.11.2021, 13:18 (aktualizacja 01.12.2021, 10:00)
  • redakcja
A czas sobie płynie banalnym tik tak
Liczba i tematyka konferencji prasowych, oficjalnych, półoficjalnych, z oprawą artystyczną lub bez, organizowana przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego przybrała już kształt karykaturalny. Bywa, że organizowane są nawet kilka razy w ciągu dnia. Uzupełniają je uroczyste msze i akademie szkolne. Spróbowaliśmy policzyć wczorajsze okazję i okazuje się, że Zarząd Powiatu jest tak bardzo zapracowany, że nie ma czasu na spotkania ze związkami zawodowymi

9:00 Zarząd Powiatu swoją pracę rozpoczął w nastroju podniosłym o godzinie 9:00. Było nastrojowo i ewangelicznie. Msza w Sanktuarium Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim poświęcona była uczestnikom Powstania Listopadowego. W mszy uczestniczyła grupa lokalnych polityków, dla której tło stanowili uczniowie z tomaszowskich szkół. Przy okazji warto wspomnieć, że polskie duchowieństwo poparło powstanie, mimo że papież Grzegorz XVI potępił zryw niepodległościowy Polaków jako wymierzony w legalną carską władzę. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

10:00 Kolejny punkt napiętego harmonogramu to składanie kwiatów pod obeliskiem „W hołdzie uczestnikom powstań narodowych” zlokalizowanym na skwerze przy zbiegu ul. Mościckiego i Browarnej obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tutaj należało się spieszyć, bo uczestnicy kolejnej imprezy już dygotali z zimna przy ulicy Podleśnej. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

10:30 Na ulicy Podleśnej oddano od użytku, użytkowane już od niemal roku lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czy ktoś ma ochotę zapytać: czy leci z nami pilot? W sumie radosna impreza, tylko ktoś mógłby hostessę, trzymającą karteczki zmienić. Przy okazji poinformowano, że Powiat kupi nową kartkę dla pogotowia. Będzie więc okazja zorganizować kolejnych kilka konferencji. Od Antoniego Macierewicza dowiedzieliśmy się o setkach inwestycji w Tomaszowie Mazowieckim prowadzonych. Jedno cieszy na pewno. Nikomu nie przyszło do głowy ściągać na tę uroczystość lekarzy, bo oni w odróżnieniu do kiepskiej jakości polityków, naprawdę mają co robić. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

11:30 Kolejny punkt na wycieczkowej trasie po Tomaszowie Mazowieckim. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że uczestnicy ekskursji mieli po drodze chwilę czasu by napić się ciepłej herbaty i zjeść hot doga na Orlenie. Szczególnie panie przecinające wstążkę wyraźnie przebierały nóżkami. A przecież to jeszcze nie koniec. Bo jest jeszcze dużo tego dnia do "zrobienia". Antonii Macierewicz występując zaklinał rzeczywistość, twierdząc, że przed rządami PIS nie było możliwości finansowania przebudowy dróg lokalnych. Zabawne to dosyć, bo  o ile nas pamięć nie myli, to szereg inwestycji drogowych realizowanych było z tzw. schetynówek.  Wyborca może o tym oczywiście nie widzieć, bo nie było wcześniej zwyczaju organizowania przy każdej okazji konferencji prasowej. Dlaczego? Bo pracując, nikt nie ma na takie zabawy czasu. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

12:10 i już jesteśmy w nowym w nowym miejscu. Tym razem równie uroczyste spotkanie, na szczęście pod dachem i jest okazja na szybką herbatkę plus małe conieco. Tym bardziej, że kolejne ostre cięcie zaplanowano dopiero na godzinę 14. Otwarcie nowej siedziby Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w budynku Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

14:00 Przejeżdżający tędy o tej godzinie kierowcy musieli mocno się zdziwić widząc księdza. Zapewne pierwsze skojarzenie było dosyć jednoznaczne. Jednak nie o wypadek śmiertelny tutaj chodziło. Powiat wyremontował kawałek ulicy. Przyjechali nas pochwalić posłowie. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wszystko to wydawałoby się może śmieszne, szczególnie kiedy zadamy sobie trud obejrzenia oratorskich popisów wybrańców naszego narodu. Widać wyborcy mają wiadomość, że lepiej nie będzie, za to śmiesznie na pewno. Śmiesznie ale i strasznie się robi, gdy uświadomimy sobie co przez cały dzień robią członkowie Zarządu Powiatu. W tym samym czasie Powiat boryka się z licznymi problemami, budżet się nie dopina, brakuje specjalistów w różnych wydziałach, a ci którzy byli, odeszli tam, gdzie jest... normalnie. Urzędnicy czekają w kolejkach na spotkanie ze swoimi przełożonymi, związkowcy (kobiety)  zmuszone są wysłuchiwać seksistowskich i poniżających komentarzy, a włodarze radośnie pozują do zdjęć i plotą androny do kamery. I tak mija dzień po dniu. Wczoraj na konferencjach i mszach, dzisiaj w COS na rozdawaniu dyplomów.  Praca ciężka i wymagająca poświęceń 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rumcajs
Rumcajs 19.12.2021, 09:24
Po co idiotą przyjeżdża do tego miasta mowa o srulu Antku.
Tonek Dusk
Tonek Dusk 04.12.2021, 09:10
"Ekskursji"?
Widać skąd wasz słownik pochodzi, ruskie onuce...
Bul
Bul 02.12.2021, 20:10
Bez maseczek
Bez dystansu
Roznoszą covid
A podległa im policja i sanepid gnębią lud do bulu !
guest
guest 02.12.2021, 15:47
Prośba o zaproponowanie na sesji aby przecięcia wstęgi robić wzdłuż drogi a nie w poprzek, więcej osób się zmieści ;)
Donald
Donald 01.12.2021, 20:45
Ludzie co wam trzeba żeby odsunąć pis od władzy/ więcej 500/na gwiazdke paczka z słodyczami / Przecież pis nie rządzi dobrze= daje i zabiera = a gdzie sądy, dzieci kalekie, które muszą się urodzić =samoZŁO
Wiertarka
Wiertarka 01.12.2021, 18:26
Dziwne, że nie było "Różowej Landrynki". Ostatnio zapadła się pod ziemię. Może popadła w niełaskę.
???
??? 05.12.2021, 02:23
Tak!!! 100% racji. Czarna Mamba, jednak nie wyczuła, jak głęboko trzeba się wślizgnąć guru, aby na nią chociażby spojrzał.
Kir
Kir 01.12.2021, 23:56
Taaaaak. Czarna mamba już nie liże korytarzy przed starostą. Poznał ją poprostu
Ajdejano
Ajdejano 01.12.2021, 17:32
Cytat z materiału powyżej:
"W tym samym czasie Powiat boryka się z licznymi problemami, budżet się nie dopina, brakuje specjalistów w różnych wydziałach, a ci którzy byli, odeszli tam, gdzie jest... normalnie."

Pytam p. radnego Strzępka: co znaczy , że budżet jednostki samorządowej, czyli powiatu się nie dopina ?!?! Przecież na każdy rok budżetowy jest uchwalany budżet jednostki i ten budżet jest zatwierdzany przez RIO. Jak często, Wy radni podejmujecie temat braku kasiorki w uchwalonym wcześniej, dopiętym budżecie ?!

Wszyscy dookoła wiemy, że katecheta-starosta ma problemy finansowe powiatu głęboko w du....żym poważaniu i wcale się takiemu indywiduum nie dziwimy.
Jednak dziwimy się Wam, naszym przedstawicielom w powiatowym samorządzie, bo ty właśnie WY w trakcie wyborów, obiecywaliście nam gruszki na wierzbie, a po wyborach, najpierw wybraliście SOBIE (bo przecież nie nam) badziewiasty zarząd powiatu, a teraz też macie w du...żym poważaniu finanse powiatu i olewacie wiele innych spraw powiatu.

Takie narzekanie, jak to zacytowane powyżej, mogę wpisywać np ja, jako zwykły szaraczek. Natomiast, jeżeli takie biadolenie pisze wieloletni radny miejski i powiatowy, to może to oznaczać, że ten ktoś jest tylko "kibicem z boku" , a nie aktywnym "walczakiem" o sprawy wyborców.

Konkluzja jest krótka: albo bawimy się w samorząd, albo dajemy sobie spokój, jeżeli stwierdzamy, że znajdujemy się w gronie nieodpowiedzialnych ludzi.
Gość
Gość 01.12.2021, 19:57
W punkt.
t
t 01.12.2021, 15:53
Na końcu "nowego odcinka drogi" od kładki na Wolbórze przy ul. Nadrzecznej pojawiło się nowe wielkie jezioro, a może morze.
t
t 01.12.2021, 21:32
Może zorganizować z dużą pompom otwarcie tej drogi z zaproszeniem Prezydenta.
Ajdejano
Ajdejano 06.12.2021, 18:10
Do "t": może niech nie organizują czegokolwiek z "pompom", ale może jednak - z pompą, co - badziewiaku ?!
Żal d.... ściska, jak się czyta takie badziewie....
Okulski
Okulski 01.12.2021, 14:16
yyyy ... eee... yyyy ... eee
leje wodę w deszczy leję
Brawo dobrze wydane pieniądze grosiki w skali budżetu powiatu !
Ewangelia św. Mateusza
Ewangelia św. Mateusza 01.12.2021, 14:12
A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
.
. 01.12.2021, 08:03
Te seksistpwskie gadanie do pracownic to niestety fakt. Sare erotomany u władzy.
woody
woody 01.12.2021, 15:30
erosomany
Polak
Polak 01.12.2021, 07:03
Takich ludzi będzie coraz mniej i będzie się żyło coraz gorzej o to taka przemiana cywilizacyjna .
25a
25a 30.11.2021, 23:37
Nie pomoże ni waluta gdy wystaje słoma z buta
K2222
K2222 30.11.2021, 23:13
Trzeba przyznać, że władze powiatu do perfekcji opanowały sztukę logistyki. Po takich podwyżkach wynagrodzeń pokazują, jak to ciężko pracują. I znów, władza i ksiądz, ksiądz i władza, wszechobecny duet. Pozostaje jeszcze otwarcie ronda u zbiegu Zawadzkiej i Milenijnej. Będzie ono połączone z uroczystą mszą świętą, odprawianą przy polowym ołtarzu. Będzie można nawet przystąpić do komunii świętej. To dopiero będzie uroczystość.
woody
woody 01.12.2021, 16:34
to nie logistyka
to pic na wode fotomontaz
Tm
Tm 01.12.2021, 15:46
A jantek to już bryluje Tomaszowie że hoho

Pozostałe