Innowacyjna Dwunastka

  • 02.12.2021, 19:14 (aktualizacja 02.12.2021, 19:21)
  • redakcja
Innowacyjna Dwunastka
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr2 w Tomaszowie Mazowieckim mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach dodatkowych z zakresu wychowania fizycznego, profilaktyki prozdrowotnej i informatyki. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu nauczycieli w bieżącym roku szkolnym zostały opracowane i wdrożone aż trzy innowacje pedagogiczne.

Trzymaj się prosto”, to propozycja dodatkowych zajęć profilaktycznych, przeciwdziałających wadom postawy, których pomysłodawcą jest nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Cichowski. Dla uczniów kl. 1-4, którzy wrócili do szkoły po nauce zdalnej, jest to niezwykle cenna propozycja ukierunkowana na wyrabianie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Warto podkreślić, że szkoła dysponuje odpowiednio wyposażoną bazą do prowadzenia zajęć tego typu – pływalnią i salą korekcyjną (pierwszym tego typu obiektem w mieście). Program będzie realizowany w cyklu trzyletnim i obejmuje również spotkania tematyczne dla rodziców i nauczycieli.

Kolejna innowacja – „Mały siatkarz,” wpisuje się w tradycje szkoły związane z popularyzacją piłki siatkowej, jednej z dyscyplin strategicznych naszego miasta. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów pierwszego etapu edukacyjnego do kształcenia w klasie sportowej o profilu piłka siatkowa i propagowanie zdrowego stylu życia. Tego typu oferta zajęć pozalekcyjnych wychodzi zdecydowanie naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, a jej autorem jest nauczyciel wychowania fizycznego Dominik Ogłuszka.

„Bezpieczna szkoła cyfrowa” to natomiast innowacja z zakresu informatyki wprowadzająca uczniów w problematykę dostępności cyfrowej, budująca zainteresowanie programowaniem i naukami ścisłymi. Do realizacji tych zadań wykorzystywana jest w szkole drukarka 3D umożliwiająca uczniom projektowanie i drukowanie przestrzenne. Została ona zakupiona ze środków uzyskanych za zajęcie II miejsca w Konkursie Ogólnopolskim Giganci Programowania. Robot edukacyjny Photon i tablet Lenovo 7 to z kolei nagroda za najlepszą inicjatywę zorganizowaną z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Nauka logicznego myślenia, kreatywności i współpracy poprzez zabawę i eksperymentowanie to nowoczesne propozycje dla uczniów klas czwartych opracowane przez nauczycielki informatyki: Jolantę Golczyk i Gabrielę Pietrzak.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej Wojciechowski
Andrzej Wojciechowski 04.12.2021, 15:49
Bardzo fajny pomysł biorąc pod uwagę fakt że w szkole w której znajduje się basen dzieci korzystają 1 godzinę raz na dwa tygodnie pozdrawiam.

Pozostałe