Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 13:22
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Nowe boisko w tysiąclatce przy Stolarskiej

Szkoła Podstawowa numer 8 była jedną z kilku zbudowanych w Tomaszowie tzw. "tysiąclatek". Nosiła imię Romualda Traugutta. Budowano je dla uczczenia 1000 rocznicy powstania Państwa Polskiego. Co ciekawe, projektowano je tak, aby w przypadku wojny mogły zostać zamienione w szpitale. "Ósemka" zlokalizowana została na ulicy Stolarskiej, przy nowym wówczas osiedlu. Pobierały tu nauki między innymi dzieci z ulicy Polnej. W latach 70-80 uczyło się w niej równocześnie 800 - 1000 uczniów, mimo, że po sąsiedzku była dawna szkoła numer 1. Szkoła znana była z wysokiego poziomu nauczania. Obecnie liczba dzieci znacząco spadła. Szkoła, w czach swej świetności dysponowała boiskami o nawierzchni asfaltowej, oraz piaszczystym boiskiem za trybunami od strony ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. Urząd Miasta przystąpił obecnie  obecnie do budowy nowego obiektu sportowego, który wzbogaci ofertę szkoły.  W miejscu starych pojawi się dwa nowe boiska o nawierzchni poliuretanowej, oraz  trzytorowej bieżni okólnej ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, ogrodzenia płyty boiska do siatkówki. Boisko będzie przeznaczone do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Koszt inwestycji to 1.933.614,24 zł. Gotowa ma być już 2022 r. Nawierzchnia tzw. wybiegu również kwalifikuje się do wymiany. Płyty chodnikowe ułożone tutaj mają już ponad 50 lat. 


 . 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kwasior 06.12.2021 15:16
Następny "Orlik", a na animatorów sportu mają pieniądze?, czy po południu organizować sport będą koneserzy wina marki "Wino"?

absolwentka 06.12.2021 12:20
Wielu bardzo miło wspomina ósemkę. To była super szkoła a ten wybieg z płyt chodnikowych pamiętają wszyscy jako cudowne miejsce na wytchnienie między lekcjami. Zdarzali się też trudni uczniowie szukający na przerwach rozróby. Oj biedni oni byli, gdy dyrektor Chomentowski ich namierzył. Każdemu według przewinień wymierzał karę linijką metrowej długości po łapach. Tacy śmiałkowie stawali się póżniej łagodni, nabierali trzeżwości umysłu do nauki a znam takich że studia pokończyli i pewnie do dziś wspominają tego mądrego dyrektora i wychowawcę.

Leszek 12.12.2021 15:35
W tej szkole za Chomentowskiego był pruski rygor, uczniowie musieli chodzić parami po holu i tak w czasie przerwy ze dwadzieścia razy w kółko. Nie miło wspominam.

wwo 06.12.2021 09:13
Komuna - ta straszna komuna PRL: "Szkoła Podstawowa numer 8 była jedną z kilku zbudowanych w Tomaszowie tzw. "tysiąclatek". Nosiła imię Romualda Traugutta. Budowano je dla uczczenia 1000 rocznicy powstania Państwa Polskiego. Co ciekawe, projektowano je tak, aby w przypadku wojny mogły zostać zamienione w szpitale." Obecna władza: Budujemy boisko szkolne :D:D:D śmiać się czy płakać - ale dobre i boisko

100 tysięcy. Tak mogło być. Winne Powstanie Listopadowe 06.12.2021 10:07
Dobre i boisko, bo nie byłoby niczego. Tomaszów jest miastem PRLu i po PRLu musimy się pogodzić z zwijanien się. Bez ocen emocjonalnych, bez nostalgii po prostu tak będzie. Bo bez Państwa – czy to wcześniej carskiego i jego wojen (dla Landsberga wojna krymska był najlepszym czasem), czy później Polskiego, nie ma tu żadnego większego potencjału. Możemy napinać się na centra logistyczne, ale to też jedynie pod Warszawę. Do Łodzi jest słaba droga, nie szykuje się lepsza. A pod Warszawą w lepszych lokalizacjach jest masa ziemi. Ileż można otwierać sklepów? Piekarz, masarz, jakiś mały rynek dla pasjonatów wiejskości – to wszystko. Proszę spojrzeć na Galerię Tomaszów, jedyną w mieście ile zniknęło lokali przez te trzy lata? Ostatnio Świat Książki, Empik też tu nie ma racji bytu i zawsze gdy przechodzę jest w nim sama obsługa. Nie sprawdzimy już tego, ale gdyby nie powstanie listopadowe, to mielibyśmy dziś dworzec w okolicy ulicy Kołątaja przy Warszawskiej i przynajmniej 100 tysięcy mieszkańców. Dworzec z dużą rampą przeładunkową. Bo przed I wojną dobiliby do 50, a w PRLu drugie tyle. Z łatwością. Jeśli PRL zdecydowałby się wówczas podać rękę tak jak podał. Bo mogliby uznać, że miasto da radę samemu i nie rozbudowywać przejmoiwanych zakładów. Były takie miasta. Ale gdyby przy 50 tysiącach sprzed wojny zdecydowano się na inwestycje w przemysł to 100 tysięcy bardzo łatwo by napłynęło. Wtedy jest jako taki rynek wewnętrzny a nie dziadowanie i handel na sztuki i na szklanki. Co do ósemki. tam jest masa pieknego terenu. Okolica zdegradowana społecznie – Polna do dziś uchodzi za osiedle lumpów – co zresztą widać po wizycie w najbliższej Biedronce, może pomyśleć coś w tym kierunku. Dopóki nie przyjdzie prezydent Adrian Witczak i nie zdecydują się okroić szkoły na działki pod bloki budowane przez prywaciarza. Na szybko nie wiem, ale coś dla ludzi powinno powstać.

T. J. 06.12.2021 15:29
To miasto zwija się nadal, może za 10 lat będzie jedynie 30 tys głów. Za komuny istniały śmiałe plany rozbudowy miasta, nowe zakłady produkcyjne, projektowano linie tramwajowe, powstawały blokowiska zamieszkałe przez większość mieszkańców. Miasto tętniło życiem że ledwo przegubowce wyrabiały się z przewożeniem pasażerów. Dzisiaj miasto senne opuszczone czasami ktoś wyleci do sklepu po pożywienie. Kursują ospale puste MZK-i, Ech gdzie ten Tomaszów!

... 06.12.2021 22:13
Dobrze ujęte, Witczak ambitny ale wydaje się trochę mietek podnietek

Przepraszam 05.12.2021 02:40
Bardzo przepraszam, naprawdę bardzo, ale dlaczego to się dzieje za PiSu i tak duża szkoła nie miała przyzowitego boiska już od 2005-6 roku kiedy weszliśmy do Unii i środki cały czas były. Jeśli obraziłem kogokolwiek to bardzo przepraszam.

bejc 05.12.2021 16:03
Pis cały czas zajęty jest obsadzaniem stanowisk swoimi ludźmi . W tej szkole swego czasu spokojną przystań na stanowisku dyrektorskim znalazła instruktor śpiewu z MDK Pani Grabek .

? 06.12.2021 00:55
Może dlatego jest nowe boisko? Nerwy? Pzemoc? Za co?

slawek 06.12.2021 08:19
tak to przykre. Poprzednicy obecnego Prezydenta zostawili mu tylko jedna szkołę do remontu, tylko jedną. Nie dał rady przez 1.5 kadencji. I zdaje się, że obecna Pani V-ce Prezydent była tam dyrektorką. Elewacja nadal z napisem Szkoła tysiąc - lecia PRL.

Warto zostawić malunek na fasadzie 06.12.2021 09:50
Wielu absolwentów twierdzi, że powinna być zachowana. W sensie tym samym kolorem odmalowana. Ten malunek. Gdybyśmy byli Niemcami, tak by było, ale pewnie pójdzie wata czy czym się tam izoluje na to tynk który po 10 latach obejdzie zgnaiłą zielenią. W przypadku szkoły akurat nie mamy się czego wstydzić. Wydaje mi się jednak, że zamaluja. Szkoda.

Ludwików dziękuję za modernicacje „Siódemki” 07.12.2021 08:03
Witko to również kompleks sportowo–rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 7 na Ludwikowie. Dzielnicy do tej pory zapomnianej. Do czasów PiSu po szkole mając mniej niż 17 lat miałeś do wyboru albo siedzieć w domu nasladując roborniczych rodziców, albo ryzykować życie podczas włóczęgi po kopalnii piasku. Ile tam tragedii było...

„Trzynastka” widziana z ul. Konstytucji 12.12.2021 05:35
Boisko przy „Trzynstce” czyli chyba nawet większej szkole od „Ósemki”, szkole pomiędzy ulicami Konstytucji 3. maja a Niemcewicza, sąsiadującej z filią UŁ. Boisko przy „Trzynastece” też zostało postawione od podstaw rok temu. I jak to w przypadku inwestycji PiSu... kilka miesięcy i zrobione. Powiem szczerze, że nawet jeśli łamali by prawo (choć pewnie nie łamią), to kompletnie mi to zwisa, w kontekście marazmu jaki panował przez trzydzieści lat. Marazmu jak dla kogo oczywiście. Domki pod miastem powstawały – jeśli ktoś budował je prowadząc sobie działaność gospodarczką to mniejszy kłopot (chociaż też – smog, zawsze jakieś zarzuty natury etycznej są), ale to jest często właśnie jakaś urzędniczka, jakiś naburmuszony klocek zasiadający na stołku od 20-30 lat, po studiach od razu trafiając na urząd. Nio. To ce remontowano trochę to szkoły dla własnych dzieci. „Dwunastkę”, „Jedynkę” „Plebsowi” w ostatecznej kolejności, a najszczęsciej wcale. „Robole” (czasem słusznie robole), mają umić luczić do stu, zrobić prawo jazdy i starczy. By im szkoła za dużo w głowie nie namieszała.

r
MS 12.12.2021 10:12
Takiej ilości idiotyzmów w życiu nie czytałem. Przez ostatnie 20 lat z okładem wyremontowano wszystkie tomaszowskie szkoły, we wszystkich przeprowadzano termomodernizację. Nie było ani jednego roku budżetowego, by nie trafiły do niego wydatki na inwestycje w oświacie. Wielomilionowe inwestycje. Uchwały budżetowe dostępne są w internecie. W niemal każdej z placówek powstało nowe boisko i to nie tylko w ramach programu Orlik. Jeśli tego nie wiesz, do czego masz prawo, to po co pisać pierdoły? Ale ja przypuszczam, że doskonale to wiesz, tylko z uwielbienia dla gangsterów Kaczyńskiego z premedytacją wprowadzasz ludzi w błąd. Inwestycje muszą mieć sens, bo powstają z publicznych pieniędzy. Adolf Hitler też budował i jego pasja budowania doprowadziła do wojny. Analogia nie jest przypadkowa. Inwestycje w oświacie trzeba zacząć od ułożenia sieci szkół uwzględniającej trendy demograficzne oraz dostępność do placówek dzieci w danej dzielnicy. Budować, żeby budować? To głupie i szkodliwe społecznie. Co to tobie domki za miastem przeszkadzają. Ja znam takie, które robotnicy pobudowali. Często własnymi rękoma. Wysyp takich budów to ostatnie 10 lat. Prowadzony jest ze względu na zmianę trendów, dużym kosztem osobistym i przez wysokie koszty zakupu mieszkania. Co to tak naprawdę oznacza? Że przed dojściem zamordystów PIS do władzy ludzie zaczynali stawać się coraz bardziej zamożni. Niestety bardzo często fachowi urzędnicy w tej grupie się nie znaleźli. Teraz obserwujemy tendencje odwrotną. Ludzie ubożeją. PiS swoimi działaniami dzień po dniu okrada miliony Polaków z ich wypracowywanych latami oszczędności. To właśnie teraz zatrudnia się ludzi według klucza partyjnego. Pozbawieni jakiejkolwiek wiedzy i umiejętności. Zapełniają urzędy, uniemożliwiając godziwe zarabianie fachowcom, którzy uciekają so prywatnego sektora. W naszym powiecie w 3 lata administracja doprowadzona została do ruiny. Wystarczyły tylko trzy lata, by mechanizm budowany latami skorodował i rozpadł się niemal ostatecznie. N szczęście Prezydent jest mądrzejszy i jeszcze to jakoś w magistracie działa. Ale nadal opiera się na fachowcach zatrudnionych pond dekadę temu.

@MS 12.12.2021 11:11
To są wszystko Pana opinie.

Reklama
Polecane
Dzień Otwarty na Nadrzecznej 2024Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologii
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: ZbychuTreść komentarza: Chociaż Żabka by się przydała gdzie w niedzielę i w święto mają otwarte a tak wałówę trzeba szykować.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: AtenTreść komentarza: Radnymi beda jak zloza slubowanie i dostana zaswiadczenia o wyborzeŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Jak ty jesteś normalny, to ja jestem biskupem. Zdejmij berecik z antenką z główki, poluzuj "gumkie" w swoich majtach, uwal się na wersalce i podziwiaj twojego idola - ryżego donka. PS. Ćwoku: zacytowane przeze mnie przysłowiowe powiedzenie z tym gów... i twarogiem, to nic innego, jak określenie tego, że nie można porównywać dwóch: sytuacji, ludzi, rzeczy, które do siebie zupełnie nie pasują. Jeżeli to do ciebie - ćwoku to dotrze, to nie będziesz nikogo po chamsku wyzywał. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Zaczął wiać silny wiatr od strony ryżego donka. Dotychczasowi prokuratorzy, którzy dotychczas nie podpadli służbowo i merytoryczne, raptem stali się "be"!!! A miała być, kur..., ta nowa uśmiechnięta Polska. Polska, zupełnie inna od tej smutnej, pisowskiej Polski. Refleksja ogólna: głupków nie sieją, sami się rodzą.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: woodyTreść komentarza: BRAWO PANI JOLU DUZO ROBOTYŹródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: turysta - glodnyTreść komentarza: I to wszystko o "suchym pysku" A gdzie tu jakiś lokal rzeczywiście średniowiecze.Źródło komentarza: Średniowiecze w Skansenie
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama