Jak działa auto skup?

  • 09.12.2021, 20:24 (aktualizacja 13.12.2021, 15:42)
  • redakcja
Jak działa auto skup?
Szybka sprzedaż pojazdu, zwłaszcza samochodu używanego czy pojazdu będącego w nienajlepszym stanie wizualnym/technicznym to spore wyzwanie. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu próbował sprzedać używane auto na własną rękę i nie stracić na tej transakcji. Sposobem na szybką sprzedaż samochodu niezależnie od marki, modelu, rocznika, a nawet stanu technicznego jest skup samochodów używanych. Jak działa auto skup?

Co warto wiedzieć na temat działania skupów samochodów używanych?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najbliższy Auto Skup – Łódź to lokalizacja, w której uzyskasz fachową pomoc i korzystną cenę. Zanim jednak zawieziesz swój pojazd do skupu, sprawdź jak działa skup i czego możesz się spodziewać w ramach realizowanej transakcji.

Auto skup – jak sama nazwa wskazuje – to przedsiębiorstwo specjalizujące się w skupie samochodów używanych. Co ważne, większość skupów interesuje się pojazdami używanymi niezależnie od stanu – część z nich jest sprzedawana klientom poszukującym okazji, inne są rozbierane na części i poddawane recyclingowi. W obu przypadkach dalsze postępowanie skupu z pojazdem nas jako byłych właścicieli już nie dotyczy. Wynika to z faktu, iż sprzedajemy nasz samochód do skupu, a nie oddajemy go w komis. To bardzo istotna różnica, która – w przypadku większości samochodów używanych – ma bezpośredni wpływ na atrakcyjność oferty, a więc na cenę jaką możemy uzyskać za nasz stary pojazd.

Jaki samochód możemy „oddać” do skupu?

Po pierwsze, pamiętajmy że „oddać” do skupu oznacza de facto sprzedać. Oczywiście cena, jaką uzyskamy za pojazd będzie adekwatna do jego stanu, modelu i rocznika. Tak czy inaczej, samochód przekazywany jest do skupu w oparciu o umowę sprzedaży pojazdu. Jaki samochód w takim razie możemy sprzedać w skupie aut?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy większość firm specjalizujących się w skupie pojazdów używanych nie przywiązuje zbyt dużej wagi do stanu technicznego i wizualnego pojazdu. W praktyce oznacza to, że do skupu możemy „oddać” praktycznie każdy pojazd:

  • sprawny technicznie, ale stary,
  • w złym stanie technicznym/wizualnym,
  • bez ważnych badań technicznych (taki pojazd powinien trafić do skupu na lawecie, część skupów oferuje usługi przewozu pojazdów niedopuszczonych do poruszania się w ruchu drogowym i pojazdów unieruchomionych),
  • unieruchomiony (m.in. w sytuacji, w której jego naprawa jest dla nas nieopłacalna, w wielu przypadkach skup może zapewnić transport takiego pojazdu z miejsca, w którym został unieruchomiony lub pomów w organizacji transportu),
  • powypadkowy.

W sytuacji, w której zależy nam na szybkiej sprzedaży pojazdu lub pozbyciu się wraku pojazdu (samochodu powypadkowego lub unieruchomionego przez awarię) warto skontaktować się z lokalnym skupem aut. W zdecydowanej większości przypadków taki kontakt skutkuje finalizacją umowy sprzedaży i zastrzykiem gotówki, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe