Wolność słowa zagrożona. Protesty całej Polsce. W Tomaszowie też

  • 19.12.2021, 20:55 (aktualizacja 20.12.2021, 23:34)
  • Mariusz Strzępek
Wolność słowa zagrożona. Protesty całej Polsce. W Tomaszowie też
200-300 osób zebrało się dzisiaj wieczorem na Placu Kościuszki, by wyrazić swoje niezadowolenie z powodu regulacji prawnych, jakie wymierzone są w stacje TVN. W piątek sprawa Lex TVN wróciła do sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Stało się to bez wcześniejszych zapowiedzi. Zdominowana przez PiS komisja, po burzliwej dyskusji, opowiedziała się za odrzuceniem uchwały Senatu, który we wrześniu odrzucił znowelizowaną ustawę o radiofonii i telewizji. Ustawa trafiła więc powtórnie pod obrady sejmu, który przyjął ją większością głosów. Sam tryb sejmowego procedowania budzi liczne wątpliwości i kojarzy się z systemem totalitarnym. Uderzenie w prywatnego nadawcę jest oczywiście nieprzypadkowe. Tego samego dnia dowiedzieliśmy się o zeznaniach, jakie składała ochrona Beaty Szydło w sprawie wypadku z jej udziałem

Od razu napiszę, że nie przepadam za TVN. Zarówno za jego wersją informacyjno - publicystyczną, jak i rozrywkową. Zwyczajnie nie bawią mnie występy takich osób, jak Magda Gessler, czy Kuba Wojewódzki. Obserwujemy często nie tylko brak kultury,  ale wręcz pospolite chamstwo. W części informacyjnej mamy do czynienia z przekazem w amerykańskim stylu, który mnie osobiście nie odpowiada. Wąska grupa tematów dnia, które są wielokrotnie powtarzana dla utrwalenia przekazu. Co kilkanaście minut widzimy dokładnie te same fragmenty filmu (często przebitki mają się nijak do stanu aktualnego), raz jako ilustracje serwisu, innym razem jako tło wypowiedzi polityka, czy eksperta. To nic innego, jak oddziaływanie podprogowe. TVP robi dokładnie o samo, tyle, że w sposób bardziej przaśny i prymitywny. W sumie każda telewizja czyni ludziom wodę z mózgu. Pamiętacie Wojnę Światów, Szulkina? 

Cóż... jak powiedział mi w piątek jeden młody, sympatyczny człowiek, marketing polityczny jest dla idiotów. Ma rację. Zbudowany jest na hasłach, emocjach i oparty na instynktach stadnych. Ludzie im ulegają, a jak się połapią, że ktoś ich wykiwał, to jest za późno. Doskonale wykorzystali to w piątek politycy PiS, robiąc typową dla siebie "wrzutkę" przed świętami.  Efekt? Od dwóch dni dyskutują wszyscy o stacji telewizyjnej, zapominając o aferach, jak ta wspomniana wyżej, mówiąca o fałszywych zeznaniach w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło. Temat żył zaledwie kilka godzin i... cisza. Do Nowego Roku podyskutujemy o tym, co zrobi Andrzej Duda? Podpisze, czy nie podpisze? Zawetuje, czy skieruje do Trybunału? A pod koniec lutego dostaniemy nowe rachunki za energię elektryczną.  I nikomu już nie będzie się chciało protestować.

Skoro, już się przyznałem, że nie jestem wielkim fanem TVN, to przyznam też, że TVN24 oglądam, podobnie jak inne stacje informacyjne, z TVP Info włącznie (w sumie z moich podatków opłacane). I tu dochodzimy do kwestii zasadniczej, oglądam co chcę, jeśli chcę i kiedy chcę, bo mam wybór. A to właśnie możliwość dokonywania wyboru jest kwintesencją wolności. Jeśli ktoś mi to prawo odbiera (nie jest ważne, czy komunistyczny prokurator, czy też polityczny funkcjonariusz), pozbawia mnie w ten sposób swobody decydowania o samym sobie. I nie ma znaczenia, czy ja coś lubię, czy też nie. O gustach ponoć się nie dyskutuje. 

Czy TVN jest stacją telewizyjną o charakterze antyrządowym? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Co do zasady, dziennikarstwo nie powinno być przede wszystkim, prorządowe. Dlaczego? Ponieważ traci ono swoją funkcję kontrolną. Z drugiej strony TVP wcale nie sili się na obiektywność i oglądamy przekaz, tak jak w czasach komuny oglądaliśmy dziennik telewizyjny. Wiemy, że informacje dzielą się tam na prawdziwe, prawdopodobne i fałszywe. Przy czym prawdziwe, to głównie nekrologi, prawdopodobne, to prognozy pogody, a reszta wszyscy przecież wiedzą. No i jeszcze to, że wszystko jest winą Tuska.... Trybuna Ludu, to  był oficjalny organ prasowy PZPR. Dziś tę samą rolę odgrywają prorządowe media, które afer szukają w szeregach opozycji, zamiast patrzeć na ręce rządzącym. 

PiS działa na dwa sposoby, albo sobie przychylność kupuje, albo to, co stoi na jego drodze niszczy. W Tomaszowie Mazowieckim, tylko NaszTomaszow.pl oraz TIT nie są opłacane z pieniędzy podatników. Powiat Tomaszowski  zarządzany przez lokalnego szefa struktur, Mariusza Węgrzynowskiego, wydał w tym roku 150 tysięcy złotych na ten cel. Pieniądze służące jedynie działaniom propagandowym i niczemu więcej. 

Osobnym tematem, jaki dzisiaj na proteście poruszył właściciel TIT, Andrzej Kucharczyk, jest niszczenie przedsiębiorczości, nie liczenie się z prawami nabytymi i zawartymi wcześniej umowami. Jak przekonać kogokolwiek do inwestowania w Polsce, kiedy potencjalny inwestor nie będzie pewny dnia ani godziny. Dokładnie tak działa putinowska Rosja (polecam: Czerwony Alert Billa Bowdera)

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tm
Tm 24.12.2021, 10:52
Gdyby nie było komuny nie było by TVN proponuję przypomnieć kto był założycielem tej niezależnej telewizji, kogo synowie, córki błyszczą na ekranach faktów w tej stacji, dlatego głośno mowie Precz z komuna!
Tomaszow
Tomaszow 21.12.2021, 21:01
Dla przypomnienia w 2012 roku, związkowcy zebrali w Polsce ponad 2miliony podpisów za nie podnoszeniem wieku emerytalnego i proszę powiedzieć co wtedy rząd Donalda Tuska zrobił? Wrzucił do kosza. Więc teraz stawanie z nim ramię w ramię to jest śmiech.
Edek
Edek 24.12.2021, 08:46
Wszyscy wybierzcie się na emeryturę po co pracować niech PiS na nas pracuje
Do Tomaszów
Do Tomaszów 22.12.2021, 13:42
Człowieku olej Tuska ale tych które teraz cię ogłupiają też w ten sposób rozliczaj jeżeli jesteś bezstronny. Nikt nie namawia do stawiania z tamtymi, tylko robiąc tak dalej jak teraz robią rządzący to wpychają nas w te same łapy
xxxxx xxx
xxxxx xxx 21.12.2021, 17:38
A tymczasem 30 miliardów zł do górników !
Za nic tak po prostu by średnia płaca netto w górnictwie 10 000 zł/mies. Wynosiła !
Wyjdą na ulicę obalą rząd
Diabeł
Diabeł 21.12.2021, 03:24
Nie chodzi o to czy TVN do dobra telewizja czy zła, chodzi o możliwość wyboru. Ogólnie dla mnie większość telewizji to ściek i nie ma nic do oglądania, ale nie PiS powinien o tym decydować. Każdy w domu ma pilot do telewizora i każdy sam potrafi wybrać. TVN przynajmniej nie jest sterowany przez partię tak jak TVP. W ogóle to jest super moment żeby zadzierać z największym sojusznikiem w NATO. Zaraz możemy mieć wojnę z Rosja i Białorusią, na granicy nie trudno o incydent który to sprowokuje, a PiS uderza w sojusznika. Świetne strategiczne posuniecie.
WuPe
WuPe 23.12.2021, 17:04
A kto ci wybór zabiera? Przecież mogą sprzedać udziały komu chcą z całej Europy. Rząd jest od tego by o tym decydować, bo obiecał to przed wyborami. Wiem, że nie wiesz co to demokracja i wybory (wnioskuje to po innych wypowiedziach) ale część ludzi głosuje na program partii. TVN nie jest sterowany? Haha;-) Szkoda komentować taką głupotę... I na pewno USA nie wyniesie się z Polski z powodu nikomu nieznanej tam stacji telewizyjnej.
raz sierpem...
raz sierpem... 23.12.2021, 12:07
Amerykanie na pewno pomogą hahaha. Zawsze musieliśmy liczyć sami na siebie. Co do telewizji poczytaj trochę o kulisach powstania tvnsrenu. Syf kiła i mogiła w skrócie do tego komuch na komuchu i ,,elyty", które przy stolcowym stole umówiły się na rozbiór kraju, który trwa od 30 lat!
,,
,, 23.12.2021, 19:29
no tam te panamiskie historie z lat 70 są ciekawe - jak dla mnie - jedynie. Ale zaraz się kończy.
Janek
Janek 20.12.2021, 19:22
Już abstra***ąc od polityki to w tej calej TVN nie ma nic do ogladania. Hotel Burdel Paradise, Urkyta Zdrada, Tapł Madłel czy inne badziewia to iibel. Filmy stare, programy dno. Jedynie kanaly tematyczne grupy Tvn sie jakos bronią. Dzisiaj oferta TVP w porownaniu do Tvn to jak porownac nowiutkiego Mercedesa Niemca do sprowadzanego auta Polaka
Oj janek
Oj janek 21.12.2021, 20:11
Ruskie seriale już masz, a od nowego roku tylko takie haha
Lepszy rydz niż nic
Lepszy rydz niż nic 22.12.2021, 22:14
„Ruskich” seriali oby jak najwięcej. Mają masę nt ich świetnej literatury – chociaż te byłby pewnie rzadziej oglądane. Chociaż też nie wiadomo, bo mogą sobie pozwolić – jak każdy duży kraj – na duże budżety i efektownie to jest robione czasami.

Ale nawet w „Kozackiej miłości” jest śladowa ilość propagandy. W sumie to nawet nie wiadomo gdzie to się dzieje. Dominuje wątek milosny i sensacyjny, tknięte jest tło społeczne – hierarchii w małym mieście i na wsi. Władza symbolizowana jest jedynie przez stróżów prawa którzy zajmują się ściganiem mordercy. Ale o dziwo pokazana jest prostytucja, pokazana jest chwilami nieudolność państwa. Także spokojniej z ocenami, jeśli w ogóle obejrzałeś choć jeden odcinek.

Najkrócej mówiąc. Patrząc na to co daje Netflix – czyli iluzja lub fabuła luźno oparta na faktach, to „ruskie” seriale to ciekawa lekcja na temat – było nie było – największego sąsiada, z którym – czy tego chcemy czy nie – będziemy się musieli zawsze liczyć.

Dużo więcej o polityce – ale też w mam wrażenie – z boku bez pochwał dla żadnej ze stron, jest w greckich „Dzikich pszczołach” gdzie jest również małe miasteczko i okolice od międzywojnia po pucz pułkoników. Na temat współczesnej Grecji w polskiej, ale pewnie i wszędzie poza Grecją – szkole nie ma nic. Także lepiej wiedzieć z serialu niż w ogóle. W „Dzikich pszczołach” jest oczywiście też wątek miłosny, ale jest też konflikt klasowy, lokalne roszady we władzach na poziomie najbarziej lokalnym ale wyołanymi zmianami społecznymi pierwszej połowie XX wieku. Tam głównie o uprzemysłowienie chodzi.

Wpisz w Google: popularny serial rosyjski i przejrzyj tematykę która sygnalizowana jest nawet na plakatach.
...)
...) 20.12.2021, 18:57
do Pana w czerwonej kurtce przemawiającego do garstki osób zebranych na placu,,, dwie uwagi
1 nie ze strachu ludzie nie przychodzą na taki protesty, porostu większość ma inne zdanie a swoje niezadowolenie wyrażają przy urnach wyborczych i tyle
2 jako prawnik pewnie Pan wie ,że używanie publicznie wulgaryzmów jest wykroczeniem ale również Pan doskonale wie,że nikt Panu z tego powodu nic nie zrobi bo mamy " niezależne i niezawisłe
sądy" , naprawdę nie przystoi takie zachowanie człowiekowi wykształconemu, przedstawicielowi wymiaru sprawiedliwości ...chyba, że w niedalekiej przyszłości będzie Pan aplikował na jakieś polityczne stanowisko
Diabeł
Diabeł 21.12.2021, 03:08
Skąd wiesz jakiego zdania są ludzie którzy nie przychodzą na protesty ? Nie wiesz tego bo nie robiłeś badań. Druga sprawa czepiasz się że człowiek brzydko się wyraża, trochę to śmieszne. Protesty rządzą się swoimi prawami, czasem płoną samochody, opony lub latają gumowe kule, a ty czepiasz się, że facet był wulgarny. Śmieszny w jesteś jak PiS. Nie słyszałem jeszcze nigdy o kulturalnych protestach, które przyniosły by skutek. Władza musi widzieć widły i pochodnie żeby cokolwiek dotarło. Wulgaryzmy to bardzo mały kaliber.
Mahatma
Mahatma 23.12.2021, 15:27
Gandhi i Martin Luther King są smutni w swoim niebie, czytając takie wpisy.
tomaszowianin
tomaszowianin 21.12.2021, 13:13
To przypomnę, protest Policji po którym dostali podwyżki. Nic nie płonęło, nikt nie przeklinał, nie płonęły samochody i nie używano gumowych kul, więc nie pisz, że bez tego się nie da.
Pawełek
Pawełek 21.12.2021, 10:27
Nie ma naprawdę kogo usprawiedliwiać, sam sobie wystawił najlepszą laurkę, jako buc. Tam tylko tacy lub podobni do siebie.
Jak to mówią, 2 metry mułu, kompletne dno i wodorosty, "lempartowy kwik" zza bram przymkniętej zagrody zwierzęcej - nic więcej nie zaprezentował, taki widać mierny jego styl i zerowy przekaz.
A później zdziwieni mocno.
...)
...) 21.12.2021, 09:51
nie trzeba robić badań Pan w czerwonej kurtce pewnie nie robił badań... frekwencja mówi sama za siebie..pewnie jesteś zwolennikiem palenia i bluzgania na protestach no ja raczej nie no ale jak się ma nika "Diabeł" to widły, pochodnie, dym i ogień wszystko tłumaczy. Ja uważam że dobry program bardziej przekonałby ludzi niż puste wulgarne słowa i jeszcze raz powtórzę urna wyborcza w demokracji jest formą wyrażania swojej woli co do opcji politycznej. Prawo i Sprawiedliwość nie jest śmieszne ale masz prawo tak sądzić żyjemy w wolnym kraju
osłabiony
osłabiony 20.12.2021, 19:45
...to jakiś stary, obleśny cięć, nikt godny uwagi przecież.
TM
TM 20.12.2021, 15:56
A jeszcze nie tak dawno jak czaskowski mówił śpieszcie się zadawać pytania, wasze dni są policzone jakoś nikt nie protestował bo jak to mówił prawde:)
Polak
Polak 20.12.2021, 14:59
Lewacki sposób na mącenie spokoju i osłabianie coraz mocniejszej Polski . Proponuję zrozumieć ustawę . Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
A.D.A.
A.D.A. 20.12.2021, 13:37
Proponuję w ramach protestu zawiesić nadawanie TVN na miesiąc albo sześć.Niech naród odczuje brak wolnych mediów.
Jot
Jot 20.12.2021, 19:16
Też za tym jestem, ale bedzie spokoj 😅
Strong
Strong 20.12.2021, 12:45
'lex Tvn' ma na celu uszczelnienie oraz uściślenie obowiązujących przepisów od 2004r, które mówią o tym, że właścicielem telewizji, czy radia działających na podst. polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49%. Podobne lub nawet dużo bardziej restrykcyjne obowiązują w innych krajach, m.in. we Francji, Niemczech czy też Austrii, ale kogo to przecież może obchodzić. Najważniejszy jest TVN i już :-))
Niech zmienią akcjonariat właścicielski i działają nadal... a to już nie to samo, kiedyś ominęli przepisy, a teraz nie można będzie iść na skróty... i tu uwiera nowa ustawa. Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie o dużą kasę Discovery.
kabanos
kabanos 21.12.2021, 11:33
No dobra. Ale nowe prawo powinno dotyczyć nowych podmiotów a nie istniejących które powstały i funkcionowały zgodnie z ówcześnymi przepisami
Strong
Strong 21.12.2021, 11:58
...no tak, bo kabanos tak chce i już :-)))
Jak ma obowiązywać nowe prawo, to ma dotyczyć wszystkich, nowych, starych, przyszłych i niedoszłych. Nie ma wyjątków i żadnych świętych krów, to nie są Indie.
kabanos
kabanos 22.12.2021, 10:02
No a czemu nie? Jak ty chcesz siak to chce tak...
Strong
Strong 22.12.2021, 17:34
...no tak, tak, tylko jak wprowadzają nowe prawo w RP, to się do niego stosują ci których ono dotyczy, jak im to nie leży, mogą nie uczestniczyć w tym, ich wolna wola, wybór. Mogą przecież zainwestować w innym kraju, bardziej im sprzyjającym itd., oni tu nie rządzą i nie mają w tej kwestii żadnych praw, gdyż to tylko stacyjka Tv(Discovery). Respektują wprowadzone prawo albo wypad do USA (niech tam sobie próbują rządzić) lub do np.Kambodży, tam też jest pewnie jakaś oglądalność. Mieszać to mogą, ale w swoim garze. Tutaj to małe pinki są.
Poczekamy co zrobi PAD, podpisze, czy będzie falował, jak "miękki flet".
Tomaszów Mazowiecki
Tomaszów Mazowiecki 20.12.2021, 12:19
Kolejne pokojowe protesty, Auschwitz dla nacjonalistów i sznur dla Dudy oto wasza wolność mediów, przecież opozycja by nawet wojnę domowa wprowadziła żeby tylko dojść do władzy, a właściwie ta cała opozycja jest warta tyle co ten dezerter co teraz na Ukrainie siedzi, i mówi, że na Białorusi to jest demokracja i konstytucją nie jest lamanawiec moja rada niechaj cała opozycja przeniesie się na Białoruś tam Łukaszenka was doceni da posadki i może jakaś białoruska TVN otworzy:)
Johny
Johny 20.12.2021, 19:16
...bo polowa z nich za te lat 2007-2014 boi sie do pierdla isc
Ajdejano
Ajdejano 20.12.2021, 12:16
W powyższym materiale jest zawarta zasadnicza teza: w naszym "reżimowym, pisowskim państwie" (to cytat, wyjęty z ust np. ryżowatego "demokraty" Tuska) mamy całkowitą wolność w: pisaniu, wypowiadaniu się, zakładaniu gazet, itp., itd. I również mamy całkowitą wolność w czytaniu, słuchaniu i oglądaniu wszystkiego tego, co nam się podoba. W związku z tym: "reżimowa" TVP mówi i pokazuje - co chce, a inne media, również "reżimowe", tylko pod innymi reżimami, tez pokazują, co tylko chcą.

Więc pytam: o co, do c.h.o.l.e.r.y, ta cała awantura ?! I myślę, że chyba o to, co już dawno ma miejsce w tzw. "mainstrimowych" , jedynie słusznych, zachodnich tzw. "demokracjach". Tam już dawno państwa (tak!!! - państwa, a nie prywatne uzależnione spółeczki) uporządkowały cały temat.
Przykład? Proszę bardzo. Po zaproszeniu przez Anielkę Arabów, w raichu miały miejsce różne dantejskie sceny. I wtedy te tzw. "wolne" media trzymały gębę na kłódkę, bo miały szlaban na rzetelną informację. I 'demokratów" w raichu jakoś to nie raziło.

Konkluzja.
Te wredne pisiory chcą takiej samej "demokracji" w mediach, jak to jest na "demokratycznym" zachodzie: 51% państwo, 49% pozostałe cwaniactwo - tak jak u Szwabów, żabojadów, Hiszpanów w USA i wszędzie indziej.
WuPe
WuPe 23.12.2021, 17:18
Gdybyś oglądał TVN bałbyś się wyjść z domu żyjąc w ciągłym poczuciu zagrożenia. Ci ludzie po prostu się boją. Zwróć uwagę jak oni się zachowują, jakie nieprawdopodobne rzeczy mówią. I wszyscy to samo jak z kserokopiarki. To wszystko Fakty TVN;-)
I jeszcze
I jeszcze 24.12.2021, 12:17
w to wierzą, a to już jest straszne.
kabanos
kabanos 21.12.2021, 11:40
gdyby PISiorom ta stacja tak nie uwierała to by w poważaniu mieli to co jest i jak jest w innych krejach... Boją się krytyki i wyciągania afer, niekompetencji i obludy
HT
HT 20.12.2021, 11:43
Cały czas 90% tych skromnych liczebnie spotkań to ludzie na emeryturach. Była to niedziela - dzień wolny od pracy i naprawdę trudno znaleźć inne wytłumaczenie, jak to że zwykli ludzie nie są nadal zainteresowani. Wystąpienie Czajki... brak słów. Kto go w ogóle dopuścił do głosu? Przeglądając jego profil na FB co drugi wpis to przemoc słowna i wulgaryzmy.
WuPe
WuPe 23.12.2021, 17:19
To tzw. ,,resortowe dzieci". Nie mogą pogodzić się ze stratą koryta.
Ajdejano
Ajdejano 20.12.2021, 21:34
Nie wiem, czy ja dobrze widzę i czytam ten wpis: czyżby chodziło o tzw. "prawnika" - Cz.?!?!
Jeżeli tak, to znam tego (nie daj Boże) "prawnika". Jak on jest dobry prawnik, to ja jestem chiński mandaryn. Znam to całe towarzystwo tych byłych prokuratorów, komorników sądowych, obecnie radców prawnych. Idźcie do tych różnych (dawniej i teraz czerwonych) "prawników". Zobaczycie, jak oni prawnie i finansowo Was "załatwią" .....
Pytasz - kto go dopuścił do głosu .... A sam się do tego głosu dopuścił. Ciekawe, czy w tym tłumie, była obok Mariuszka pewna Grażyna.
Xxz
Xxz 21.12.2021, 21:29
Wątpię żebyś znał " tych tych byłych prokuratorów, komorników sądowych..”.Oni pokończyli prawdziwe studia w czasach, kiedy dostać się na prawo oznaczało posiadać sporą wiedzę. Nie było wtedy "studiów" w Piotrkowie, Zduńskiej woli ,czy u rydzyka.Z takiego Tomaszówka kilka osób rocznie było przyjmowanych na wydział prawa na normalnych uczelniach.
Nie wierzę, że ktoś z nich chciałby mieć z Tobą doczynienia. Takie czasy , miernoty takie jak Ziobro, który nie był w stanie zaliczyć egzaminu aplikacyjnego mszcza się na swoich wykładowcach, przyłebska, która była jedną z marniejszych sędzin , ciągle na chorobowym, niekompetentna, taki mierny obibok jakich wielu w każdej robocie, teraz zajmuje stanowisko, do którego nigdy w życiu by nawet nie zbliżyła się gdyby brano pod uwagę kwalifikacje prawnicze. To właśnie sprawia, że nie znoszę PiSu. Mierni ludzie, bez zasług szkalują znacznie wartościowszych od siebie.
Ajdejano
Ajdejano 22.12.2021, 08:22
Twoje wątpliwości są nieuzasadnione. Morze wódy wychlałem z tymi (nie daj Boże) "prawnikami". I w trakcie tych balang, wiele, bardzo wiele ciekawych, bardzo ciekawych spraw się dowiedziałem. To były lata 70-te i 80-te.
Przy tych, wychwalanych przez Ciebie, lokalnych, prawniczych miernotach, Ziobro i pozostałe pisiorskie prawniki, to jest elita.
Lokalnego, tzw. "prawnika" stać tylko na to, aby pójść na demonstrację i w sposób niecenzuralny wykrzykiwać głupoty.

Pozdrowienia od starego czekisty.
Xyz
Xyz 22.12.2021, 17:56
To ciekawe, skoro masz już tyle lat, to zapewne masz też za sobą bogatą kartę działalności opozycyjnej z tamtych czasów, Z tego co tu wypisujesz, nie może być inaczej. W którym ośrodku byłeś internowany? Wrzuć linka abyśmy poczytali w jakich strukturach podziemnych walczyłeś . Bo z tego co pamiętam, ci jak ich nazywasz lokalni "prawnicy," byli zapraszani na obchody rocznicowe takich wydarzeń, jako ich niegdysiejsi uczestnicy.
PS Ziobro nie jest prawnikiem , to totalne zero.
Ajdejano
Ajdejano 23.12.2021, 16:01
Miszczu: odpowiem na Twoje pytanie, ale najpierw zacytuję fragment Twojego wpisu:
"Bo z tego co pamiętam, ci jak ich nazywasz lokalni "prawnicy," byli zapraszani na obchody rocznicowe takich wydarzeń, jako ich niegdysiejsi uczestnicy."

Wiec, najpierw ja pytam: na jakie to "...obchody rocznicowe takich wydarzeń..." był zapraszany np. nasz bohater, "prawnik" ( nie daj Boże) C.??? Te "takie wydarzenia", to, co to, ku...., było ???
Jeżeli będziemy sobie zapodawąć takie bączki, jak to robisz Ty - to nie ma o czym gadać

Pozdrowienia od starego czekisty. l
Janusz Wais - radio zet
Janusz Wais - radio zet 21.12.2021, 01:21
Do Redakcji: dzięki za pewien skrót.
Kolo
Kolo 20.12.2021, 20:42
szykuje się na polityka.
rwd
rwd 20.12.2021, 09:15
Komu się nie podoba może swobodnie wyjechać do tych "demokratycznych" państw zachodnich. I tam walczyć o wolność słowa, bo prawo medialne mają podobne do tego jakie ma być w naszym kraju, albo nawet bardziej restrykcyjne. Tylko tam nie pojadą bo boją się o swoje tyłki. Tam policja najpierw pałuje a potem pyta, albo i nie pyta. Jestem Polakiem i przeciwnikiem wszelkich partii politycznych.
kabanos
kabanos 22.12.2021, 10:04
A u nas przed pałowaniem pyta?
osłabiony
osłabiony 22.12.2021, 19:58
kabanosa nie pyta, w razie wątpliwości "krzyczący prawnik" w czerwonej kurteczce wytłumaczy.
żałosny krzyk
żałosny krzyk 20.12.2021, 09:14
Tyle krzyczą o wolności, a za chwilę chcieli by rodaków dowozić przymusem na szczepienie- hipokryci!
Ty żałosny
Ty żałosny 21.12.2021, 20:14
Tobie nie potrzeba szczepienia tylko przeszczep
Ujazd
Ujazd 20.12.2021, 08:54
Jeszcze nie tak dawno te same osoby były za likwidacja tvpinfo robili sondaże, chcieli zlikwidować gazetę polska, a teraz wielce oburzenie, że jednak większość Polaków zdecydowała inaczej.
Polak
Polak 20.12.2021, 08:48
Antypolskie demonstracje . TVN to wytwór służb specjalnych komunistycznych w celu mącenia i bronienia komuny .Proponuję walczyć w obronie Polskości przed ideologią TVN.
Tomaszow
Tomaszow 20.12.2021, 08:18
Idą święta, dzieci na zdalnym więc zbieramy Julki i idziemy walczyc:)
TM
TM 20.12.2021, 10:14
300-200 a w rzeczywistości 100,wolne media:) podsumowanie tych protestów powinna być kibicowska przyśpiewka było ich 6,potem 12 i założyli... Itd idealnie pasuje
Bolek
Bolek 20.12.2021, 06:47
Za Tuska TVN był też takimi wolnymi mediami?
Gonić te bydło. Te ludzie zamiast lepić pierogi to bronią interesów lewaków. Krasce dołożyć proponuję jeszcze do pensji i innym resortowym dzieciom.
Ajdejano
Ajdejano 20.12.2021, 11:35
Dobrze, że Ty jesteś Bolek i dobrze kumasz i piszesz. Gdybyś był np. TW Bolek, z pewnością tak byś nie napisał i ja też bym Ciebie nie chwalił.
Pozdrowienia od starego czekisty.
Do bolek
Do bolek 20.12.2021, 10:10
Bolek powiedz tylko czym obecnie rządzący różnią się od poprzedników, komunistów itp.? Czy dla Ciebie wszystkie obecne przekręty, kłamstwa, marnotrawienie pieniędzy, tak samo kolesiostwo, skłócenie Polski że wszystkimi dookoła to jest to z takim czymś się identyfikujesz, tamtych rozliczać tych nie? A może jednak drugie dno krytykować tamtych a krowę doić jeszcze bardziej. Mógłbym opisywać bardziej dokładnie ale już nie można mówić i pisać wszystkiego, z wyjątkiem na tamtych można
Tm
Tm 20.12.2021, 10:10
Ci wszyscy którzy walczyli o latkowskiego jak mu laptopa wyrywali. Tfu
Miś_King_of_The_jungle
Miś_King_of_The_jungle 20.12.2021, 06:40
Uśmiałem się sowicie gdy tłum skandował hasła "wolność", "demokracja" - brakowało tylko "sanitarna segregacja" bo tę popiera TVN. Przypomnę, że proponowane przez amerykańską telewizję restrykcje są sprzeczne z Konstytucją i przywodzą na myśl najgorsze pomysły partii nazistowskiej. To jednak protestującemu tłumowi nie przeszkadza - ważne, żeby bić w pisowców - tylko to się liczy. Ci ludzie, którzy "protestowali" za TVN-em mają w głębokim poważaniu wolność słowa - gdyby było inaczej to protestowaliby przeciwko zapisom ACTA2, które wsparł pis wraz z opozycją (oprócz Konfiarzy). Hipokryzja tego środowiska sięga zenitu i jest godna pożałowania. Cenzura prewencyjna internetu jest spoko, a TVN-u już nie? Ha tfu na was wszystkich, obrońcy tej propagandowej g--no stacji.
Zenek
Zenek 20.12.2021, 08:34
Ja też dopytam! Gdzieście k... były gdy pisdzielce, powcy, komuniści i hołowniści, tfu, głosowali za ACTA??

Pozostałe