Świątecznie w PCAS

  • 21.12.2021, 09:11
  • redakcja
Świątecznie w PCAS
Za nami  "Jarmark Bożonarodzeniowy" w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Był to cykl działań, które rozpoczęły się już z początkiem grudnia. Placówka zmieniała się z dnia na dzień, tak, by finalnie zagościła w niej ciepła, świąteczna atmosfera.

I tak, w pierwszej kolejności pojawiły się dekoracje na zewnątrz i wewnątrz budynku. Kolejnym krokiem było robienie stroików, ozdób ceramicznych i kartek świątecznych. Wzięli w tym udział zarówno pracownicy PCAS-u, jak i uczestnicy zajęć plastycznych, a wszystko to z myślą o świątecznym kiermaszu. Od 6 grudnia wędrował też po placówce Mikołaj, którego spotkać dane było tylko tym grzecznym uczestnikom zajęć, ich rodzicom - też tylko tym grzecznym, i gościom. Staruszek z Laponii rozdawał słodycze i zbierał zamówienia na prezenty pod choinkę.

- Bardzo się cieszę, że w te świąteczne działania włączyliśmy się wszyscy. Zależało nam na tym, by uczestnicy naszych zajęć i goście, poczuli tę magię świąt w naszej placówce. Chcieliśmy też wszystkim związanym z nami na co dzień instytucjom, urzędom czy partnerom wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby, i tak powstały stroiki i ozdoby ceramiczne. Sami lepiliśmy z gliny choinki, dzwoneczki, aniołki, które po wypaleniu poddane zostały dalszej obróbce. Nasz Mikołaj wędrował po salach ku największej uciesze najmłodszych i rozdawał słodycze, a nasza sekcja plastyczna przygotowała piękne bombki i kartki świąteczne – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki.

 Kulminacyjnym punktem tej jakże przyjemnej świątecznej atmosfery były Kiermasz Bożonarodzeniowy i spektakl pt. "Jarmark Bożonarodzeniowy", w którym wystąpili wokaliści ze świątecznym repertuarem i pracownicy, którzy przybliżyli uczniom SP 11 i SP 14 historie, tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Po spektaklu Mikołaj rozdał słodycze, zaprosił klasy do zdjęć grupowych, a panie nauczycielki świąteczne stroiki do klas.

Z powodu obostrzeń na widowni mogła zasiąść mało liczna publiczność, dlatego przedstawienie wystawiono dwukrotnie. Gośćmi na spektaklu byli też zaproszeni na to wydarzenie, laureaci konkursu fotograficznego pn. "Inny punkt widzenia - Jesień", którym po przedstawieniu dyrektor placówki, Dorota Ignasiak i koordynatorka konkursu, Małgorzata Wojtkiewicz w asyście Mikołaja wręczyły nagrody. Goście obejrzeli też wystawę, której ekspozycję stanowią wszystkie prace nadesłane do konkursu.

- Całość działań wypadła naprawdę dobrze, przepiękny spektakl słowno – muzyczny naprawdę wprowadził naszych gości we wręcz bajkową atmosferę. Rozdanie nagród laureatom konkursu było również bardzo uroczyste dzięki tej świątecznej scenerii – dodaje dyrektor. – Mamy też dla wszystkich wyjątkowe życzenia świąteczne, które już wkrótce będą mogli Państwo zobaczyć na naszej stronie i na profilu fb.

Wystawę fotograficzną można oglądać w holu budynku E na pierwszym piętrze.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe