Nie zginęli od zaczadzenia?

  • 31.12.2021, 14:50 (aktualizacja 31.12.2021, 18:40)
  • Hubert Bekrycht
Nie zginęli od zaczadzenia?
 Po pożarze w m. Unewel niedaleko Opoczna (woj. łódzkie), gdzie w czwartek śmierć poniosła kobieta i jej trójka dzieci, lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska-Musioł.

Prokuratura Rejonowa w Opocznie (Łódzkie) ustala przyczyny i okoliczności zgonu kobiety oraz trójki jej dzieci, których ciała znaleziono po czwartkowym pożarze w Unewelu w pow. opoczyńskim (Łódzkie).

Śmierć poniosła 39-letnia kobieta i jej troje dzieci w wieku 3, 4 i 9 lat - potwierdziła oficjalnie prokuratura.

"Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie przywrócono funkcji życiowych żadnej z tych osób" - poinformowała w piątek po południu Czołnowska-Musioł. "Przybyły na miejsce lekarz, który stwierdził zgon kobiety i dzieci, nie wykluczył udziału osób trzecich" - zaznaczyła. Prokurator dodała, że sekcje zwłok ofiar tragedii mają zostać przeprowadzone w piątek i w poniedziałek.

Zwłoki znaleźli strażacy podczas akcji ratowniczej. "Wiemy, że w czwartek rano z domu wyszedł mąż kobiety i ojciec dzieci. Potem właściwie nie było widać, że się pali. Dym zauważyli sąsiedzi dopiero po południu" - relacjonował w czwartek, zaraz po pożarze, rzecznik łódzkiej straży pożarnej mł. kpt. Łukasz Górczyński. "Śmierć kobiety i jej dzieci najprawdopodobniej była skutkiem zadymienia, można powiedzieć, że się zaczadzili" - mówił.

Portal RMF24 podał w piątek, że dwóch chłopców mogło zginąć jeszcze przed pożarem. "Dwaj młodsi chłopcy mieli rany cięte szyi. To może wskazywać na to, że zginęli jeszcze zanim trujący dym wypełnił dom" - napisano w wiadomościach RMF24.

"Nie komentujemy doniesień medialnych. Czynności nadzoruje prokuratura. Czekamy na wstępne wyniki sekcji zwłok matki i trójki dzieci znalezionych po pożarze" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa opoczyńskiej policji PAP asp. sztab. Barbara Stępień.(PAP)

 

Hubert Bekrycht

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 07.01.2022, 00:01
Ludzie,proponuję nie oceniać i nie komentować skoro nie byliście na miejscu,nie widzieliście co i jak to się stało i nie widzieliście zgonów..Zajmijcie się swoimi sprawami a ta zostawcie policji,prokuraturze i patologowi wraz z pomocnikiem.milego dnia zycze
mieszkanka
mieszkanka 31.12.2021, 17:41
To nie jest koło Opoczna , to jest jeszcze sporo kilometrów od Opoczna. Czy nie ściślej w gm. Sławno?
Czy posiadanie dzieci jest obowiązakiem?
Czy posiadanie dzieci jest obowiązakiem? 31.12.2021, 15:36
Być może nie uniósł. Co wtedy? Jeśli się nie daje rady?
sąsiadka
sąsiadka 01.01.2022, 10:21
Tak naprawdę nie wiemy co się stało , więc nie gdybajmy !!!
Q
Q 31.12.2021, 18:38
Jeśli się nie daje rady to nie znaczy żeby podrzynać dzieciom szyję. Jest wiele rodzin które te dzieci by adoptowały.

Pozostałe