Premier Mateusz Morawiecki dla Interii: obniżymy VAT na paliwa z 23 proc. do 8 proc.

  • 07.01.2022, 11:37
  • redakcja
Premier Mateusz Morawiecki dla Interii: obniżymy VAT na paliwa z 23 proc.…
Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wywiadzie dla Interii.

"W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Bardzo ważną decyzją będzie kolejna obniżka podatków. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy. Cena powinna spaść do około 5 zł. Pamiętajmy, że na początku grudnia 2021 r. litr kosztował już ponad 6 zł. Najpierw był pierwszy ruch, cena spadła zgodnie z zapowiedziami do ok. 5,70 zł, a teraz obniżymy ją o kolejne 60-70 groszy" – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wywiadzie dla Interii.

Dodał, że obniżka powinna wejść w życie już od początku lutego i że niższe stawki będą obowiązywać "na początek na pół roku". Stwierdził także, że podjął taką decyzję, mimo że nie ma odpowiedzi Komisji Europejskiej na wniosek Polski o zgodę na taką obniżkę.

"Chcę to zrobić, bo bardziej interesuję się tym, co myślą Polacy w Gorlicach albo Szczecinku, w Ełku, Rawiczu czy Siedlcach, niż europejscy biurokraci w Brukseli albo w Berlinie" – powiedział Mateusz Morawiecki.

Przyznał, że taka obniżka będzie miała duży wpływ na tegoroczny budżet.

"To jest ogromny wpływ na budżet, co najmniej 1,5 mld zł kwartalnie. Jeśli więc utrzymamy ją przez dwa kwartały będzie to ponad 3 mld zł" – powiedział premier. (PAP)

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 13.01.2022, 21:09
W Europie Niemcy, Wielka Brytania, Rosja najbardziej trują ale to Polska ma płacić to nam Tusk wywalczył podczas swojej kadencji na stanowisku króla Europy:)
Tm
Tm 08.01.2022, 20:57
Spokojnie do dobrobytu za czasów popsl jeszcze daleko,ceny paliwa już prawie takie same ale zarobki nie 5zl/h tylko ciut więcej;)
dość
dość 07.01.2022, 20:06
No a inflacja w grudniu już 8,6% no to trza coś zrobić bo nasze moherki zaczną się odwracać od swoich pisiorków, a słupki w dół na łeb na szyję polecą . Najlepiej zaś naobiecywać połechtać swojaczków i będzie git, a potem się zobaczy o pegazie zapomną ,do drożyzny szybko się przyzwyczają, emeryturkę w marcu przy głośnym aplałziepodniesie o marne grosze, najniższe pensje kosztem pracodawców podniosło i wszystko ok. A że chlebek po dychy co najmniej to też przełkną. Teraz tylko kłamać , zachwalać nowy "ład", i znowu kłamać, afery następnym kłamstwem przykrywać, i przetrwać do następnych wyborów. Potem może jakaś czternastka , jaki inny pegazik się znajdzie i wybory przekręci . Grunt żeby kaska z korytka od biedoty za miskę ryżu do naszego pisowskiego mieszka wpadała .
Pinokio nie kłam
Pinokio nie kłam 07.01.2022, 16:39
Jak strach ud... to do pokuty . Pegasus się posypał i wypłynął to trzeba go czymś przecież przykryć . Nie udało się z LexTVNem, z nowym wałem to może obajtkową benzyną da się coś ukręcić nieprawdaż pinokio?

Pozostałe