Grozi mu nawet 10 lat więzienia

  • 07.01.2022, 12:33
  • redakcja
Grozi mu nawet 10 lat więzienia
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który posiadał ponad 50 gramów mefedronu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, iż w Tomaszowie Mazowieckim na drodze serwisowej w rejonie trasy S-8 może dochodzić do zażywania przez młodzież narkotyków. Weryfikując uzyskaną informację 4 stycznia 2022 roku około 16:00 kryminalni zaobserwowali, na wymienionej drodze w pobliżu ulicy Orzeszkowej zaparkowanego osobowego volkswagena. Gdy zbliżyli się do auta, zauważyli w jego wnętrzu kobietę siedzącą na siedzeniu pasażera, a za kierownicą mężczyznę, który nerwowo usiłował schować coś w kieszeni spodni.

To wzbudziło podejrzenia policjantów, że mężczyzna mógł posiadać zabronione prawem środki. Kryminalni wydali 28-letniemu tomaszowianinowi i jego 22-letniej kompance, polecenie opuszczenia pojazdu. Podczas przeszukania zabezpieczyli u mężczyzny trzy torebki foliowe z białymi kryształkami i suszem roślinnym. Zabezpieczone substancje zważono i przebadano wstępnie testerem narkotykowym. Wynik badań okazał się pozytywny a przypuszczenia policjantów słuszne.

To dało podstawy do zatrzymania mężczyzny i przeszukania w miejscu jego zamieszkania, gdzie policjanci zabezpieczyli kolejne dwie torebki z białą skrystalizowaną substancją. Łącznie kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej znaleźli ponad 51 gramów mefedronu i 0,29 grama marihuany.

Zabezpieczony materiał dowodowy zostanie przesłany do policyjnych laboratoriów i poddany dalszej analizie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 28-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z
z 07.01.2022, 13:34
Hmm...

Pozostałe