Policja we właściwym świetle

  • 07.01.2022, 23:09
  • redakcja
Policja we właściwym świetle
Sprawa być może drobna, ale z takich składa się nasze prawdziwe życie. Od kilku lat neon nad komendą tomaszowskiej Policji straszył nocą widoczną z daleka popękaną fakturą. Nasz czytelnik wysłał do nas informacje, że od niedawna świeci on już bez skazy. Zerwano niebieską okleinę, która nie sprawdziła się w warunkach polskiej zimy. Oczyszczenie neonu dla lokalnej Policji jest o tyle ważne, że ktoś kto ma strzec bezpieczeństwa i porządku w mieście nie powinien kojarzyć się z „lipnym" nietrwałym plastikiem – pisze do redakcji nasz czytelnik. Na zdjęciu neon jeszcze sprzed oczyszczenia.

Choć proces przygotowania do tej zmiany trwał  znacznie dłużej niż same prace montażowe, wygląd nowych przestrzennych liter podświetlanych w technologii LED jest imponujący. Poprzednie wykonane były w technologii neonowej i służyły społeczeństwu od momentu wybudowania nowej siedziby komendy tj. od 2006 roku. Niestety ich stan wymagał prac naprawczych a dalsze koszty utrzymania byłyby o wiele wyższe od tych jakie gwarantuje nowsza technologia.

Nowy napis zmienił swoją barwę z niebieskiej na białą a jego podświetlenie zmieniło swoją intensywność. Po raz pierwszy zmodernizowany napis zaświecił nowym blaskiem dzisiejszej nocy i pozwolił stwierdzić, iż teraz oznaczenie siedziby lokalnej Policji będzie widoczne nawet z dużej odległości.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe