Nagrobki na Cmentarzu Wojennym

  • 09.01.2022, 12:15 (aktualizacja 09.01.2022, 13:35)
  • Żołnierz
Nagrobki na Cmentarzu Wojennym
Dzień dobry, czy może ktoś zainterweniować w sprawie cmentarza wojennego przy ulicy smutnej? Widać, że płyty z nazwiskami są mocno zaniedbane, a Miasto powinno dbać o to. To byli Nasi Bohaterzy, którzy zginęli za naszą ojczyznę, aby ją wyzwolić z rąk agresorów. Walczyli o Wolną Polskę, więc okazujmy im dalej szacunek nawet taki małym gestem jak odnowienie tablic.

Kolejna sprawa jest taka, że nikt tam nie sprząta. Nie wiem czy to "menele" czy ktoś po prostu bezmyślny zrobił sobie tam miejsce do spożywanie alkoholu spod samego płotu zebrałem  dużą ilości puszek po piwie. Wstyd żeby to robić w tak ważnym dla nas miejscu. 
Apeluje do Was szanujcie cmentarz 

Żołnierz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edyta
Edyta 11.01.2022, 21:03
Na cmentarzu wojennym na ul. Smutnej...pamiętam taki obraz z dzieciństwa, że w miejscach dzisiejszych tablic poległych polskich żołnierzy w tych samych miejscach były mogiły żołnierzy radzieckich i stały cokoły z gwiazdą. Jak to się stało ,że w w tych samych mogiłach znależli się inni polscy żołnierze? czy rosjan z tych miejsc ekshumowano??? czy może leżą tam wspólnie??? niech mi ktoś odpowie. pozdrawiam
Młody z Tomaszowa
Młody z Tomaszowa 13.01.2022, 11:08
Na tym cmentarzu nie było żołnierzy radzieckich. W latach 50. przeprowadzano w Tomaszowie ekshumacje z cmentarza koło jednostki (żołnierze września) oraz z parku Rodego (żołnierze 14 Brygady). Czerwonoarmiści z pl. Kościuszki zostali przeniesieni na cmentarz prawosławny (a część została na placu aż do remontu). Pozdrawiam!

Pozostałe