Sarnowski: nowe rozwiązanie podatkowe korzystne dla większości samotnych rodziców

  • 09.01.2022, 12:38
  • redakcja
Sarnowski: nowe rozwiązanie podatkowe korzystne dla większości samotnych…
Zastąpienie od 1 stycznia br. ulgi podatkowej dla samotnych rodziców odliczeniem od podatku jest korzystne dla znaczącej większości osób, które z ulgi korzystały - oświadczył w sobotę wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Jak przypominał, od 1 stycznia w ramach Polskiego Ładu, wspólne rozliczenie samotnego rodzica z wychowywanym przez niego dzieckiem zostało zastąpione ulgą dla samotnych rodziców, która pomniejsza wysokość podatku do zapłaty na koniec roku o 1500 zł.

„Jest to zmiana korzystna dla większości samotnych rodziców” - stwierdził wiceszef resortu finansów podczas konferencji prasowej. Sarnowski dodał, że „według danych z zeszłego roku, średnia korzyść osiągana przez samotnego rodzica ze wspólnego rozliczenia z wychowywanym dzieckiem wynosiła ok. 1100 złotych”.

„Zastępując wspólne rozliczenie zwykłym odliczeniem od podatku wprowadziliśmy rozwiązanie prostsze, niewiążące się z koniecznością dokonywania skomplikowanych wyliczeń, a jednocześnie korzystne dla znacznej większości osób, które z niego korzystały” - oświadczył wiceminister.

1 stycznia 2022 r. w życie weszły podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu. Do 30 tys. zł wzrasta kwota wolna od podatku oraz do 120 tys. zł rośnie próg podatkowy. Znika jednocześnie odliczenie składki zdrowotnej od podatku. (PAP)

 

wkr/ amac/

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe