Polska 2050 wie jak wyjść z chaosu Polskiego Ładu

  • 11.01.2022, 19:04
  • redakcja
Polska 2050 wie jak wyjść z chaosu Polskiego Ładu
“Państwo powinno być dla obywateli przewidywalnym partnerem. Przygotowaliśmy Plan dla gospodarki, który wyprowadza system podatkowy z chaosu. Daje Polkom i Polakom poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa.” - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

Szymon Hołownia zauważył, że rząd Mateusza Morawieckiego potyka się o swoje własne nogi. “Prowadzi nas drogą do polskiego bezładu, a nie ładu. Wszyscy ponosimy tego skutki. Tylko w grudniu rząd trzy razy nowelizował ustawy reklamowane pod hasłem Polskiego Ładu. Teraz próbuje naprawić złe ustawy rozporządzeniami” - mówił lider Polski 2050.

Podkreślił, że rząd Mateusza Morawieckiego nie ostrzegł Polek i Polaków przed konsekwencjami ustaw wprowadzających Polski Ład. “Nikt nie mówił, żeby składać PIT 2, aby uniknąć potrąceń z pensji. Emeryci nagle dowiedzieli się, że nie będą mogli odliczyć od podatków wydatków na leki. Okazało się, że trzeba pożegnać się z ulgą rehabilitacyjną. Ile jeszcze takich kwiatków znajdziemy w Polskim Ładzie? Dlaczego Mateusz Morawiecki ze swoimi kolegami funduje nam chaos w czasach, w których Polki i Polacy powinni dostać od państwa poczucie bezpieczeństwa” - mówił lider Polski 2050.

Szymon Hołownia zapewnił, że Polska 2050 wie, co trzeba zrobić, aby zapewnić Polsce dobrobyt. “Państwo powinno być dla obywateli przewidywalnym partnerem. Konkretne rozwiązania, m.in. wprowadzenie jednolitej daniny, zawarliśmy w naszym Planie dla gospodarki. Dzięki radykalnemu uproszczeniu systemu podatkowego obywatel będzie miał do wykonania jeden prosty przelew, którego wysokość będzie znał i będzie mógł sobie zaplanować w domowym budżecie” - mówił Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 zaznaczył, że założenia Polskiego Ładu nie były całkiem złe. “Rzeczywiście w Polsce dzisiaj trzeba pomóc najmniej zarabiającym, rodzinom wielodzietnym, zadbać o seniorów, stworzyć motywację, by seniorzy chcieli pracować jak najdłużej” - mówił  Szymon Hołownia.

Zapewnił, że w Plan dla gospodarki Polski 2050 zawiera rozwiązania dla tych postulatów. Ale - w przeciwieństwie do Polskiego Ładu - jest konkretny, spójny i prosty.

Prof. Paweł Wojciechowski, główny doradca ekonomiczny Szymona Hołowni zaznaczył, że sprawiedliwe podatki, to podatki proste i przewidywalne. Podkreślił, że Plan dla gospodarki Polski 2050 zawiera koncepcję jednolitej daniny, czyli radykalnego uproszczenia podatków. “ Istota tego rozwiązania to uproszczenie systemu dzięki ujednoliceniu podstaw baz podatkowych, podstaw wymiaru, progów podatkowych, skali podatkowej, formularzy” - mówił Paweł Wojciechowski.

W jego ocenie rząd Morawieckiego zdecydował się na reformę opartą na propagandzie. “Kwotę wolną od podatku podniósł do 30 tys. zł, nie mówiąc, że jedną ręką daje, a drugą zabiera. Dodatkowo wprowadził całą masę pułapek na pracowników i przedsiębiorców. Owszem, niektórym Polski Ład da początkowo korzyści dochodowe, ale zje je inflacja” - mówił prof. Wojciechowski.  

“Ten chaos trzeba natychmiast ogarnąć. Oczekujemy od rządu, by jeszcze w tym tygodniu przedstawił jasne rozporządzenia, które wyjaśnią, jak zastosować poszczególne przepisy.“ - mówiła posłanka Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska.

Przypomniała, że Polska 2050 w czasie prac legislacyjnych nad Polski Ładem zwracała uwagę rządu na sytuację samotnych rodziców. Ostrzegała, że będą mocno stratni, bo zabiera im się możliwość podwójnego korzystania z kwoty wolnej od podatku.

W opinii Pauliny Hennig-Kloski ulga dla klasy średniej musi zostać rozszerzona o emerytów, czy osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych. “Nie może być tak, że Polski Ład , który miał dawać bogactwo i dobrobyt pomija najsłabszych” - mówiła posłanka Polski 2050. 

“Stoję dzisiaj w podwójnej roli - polityka i przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy odbijają się teraz od drzwi urzędów skarbowych, które w zaistniałym chaosie nie chcą udzielać żadnych odpowiedzi.” - mówił senator Polski 2050 Jacek Bury. I zaapelował do  premiera i ministra finansów: “Otwórzcie urzędy skarbowe dla tych, którzy chcą uczciwie płacić podatki. Jeżeli nie jesteście w stanie tego zrobić, niech rząd obieca abolicję dla uspokojenia sytuacji za nieświadome błędy podatników”. 

 

W załączeniu skrócona wersja "Planu dla gospodarki". 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Załączone pliki do pobrania (1)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tm
Tm 13.01.2022, 21:05
Szymuś proszę cię nie płacz:)
Sprzedać
Sprzedać 12.01.2022, 17:27
Sprzedać polskę rosji - pis
Czy
Niemcom PO
Czy
Amerykanom pl2050
BZURY do kwadratu.
BZURY do kwadratu. 12.01.2022, 11:16
"stworzyć motywację, by seniorzy chcieli pracować jak najdłużej”.
https://businessinsider.com.pl…
Najlepiej Jakby w chwili wydania decyzji o przyznaniu emerytury przenieśli się na ten podobno lepszy świat.
Dziura w budżecie by się szybko załatała.
***** ***
***** *** 12.01.2022, 17:28
Pfizer załatwi :D
m&m
m&m 12.01.2022, 10:26
To co się dzieje w związku z Polskim Nieładem powinno spowodować dymisję nierządu. I na dzień dzisiejszy nie ważne kto dojdzie do władzy. Serio. To już nie jest mniejsze zło. Bandytyzm i głupota w czystej postaci. Urzędy skarbowe rozkładają ręce, bo sami dostali po łapach i nie wiedzą jak się tłumaczyć przed społeczeństwem. Zleceniobiorcy, których jest w Polsce setki tysięcy dostali mniejsze wypłaty na rękę. I to niezależnie od tego czy mają 14 czy 20zł na rękę. Dla kogo ten ład?? Nie ma tłumaczenia. Emeryci, renciści, nauczyciele. Weszło jakieś idiotyczne rozporządzenie, które pozwala przeliczyć wypłatę na korzystniejszych warunkach. Ale i tak na koniec roku skasują te pieniądze, co po podliczeniu zabierze około jednej lub dwóch wypłat w całości. Przecież to jest jakiś absurd. Ajdejano ja dotychczas i nadal podzielam opinie o Hołowniach i innych demokratach, ale to co ten rząd odpierdnicza w tych trudnych czasach jest rzeczą niewyobrażalną. Pytałem Pani w US co robić. Sama nie wie. I przekazałą mi również dla przykładu swoją indywidualną sytuację w związku z tą ustawą, która nie jest do pozazdroszczenia. Jak się nie opamiętają, to skończy się to zamieszkami (kto je będzie gasił, jak Policjanci też poszkodowani) i wprowadzeniem kartek na żywność. Bo już coś pierdniczą o blokowaniu cen na chleb. Ja ***ę. Przecież to jest takie proste, że jak się ludziom nie przeszkadza i daje ulgi, to nie trzeba im pomagać. Tutaj już nie pomoże obrzydliwa propaganda telewizyjna i zganianie na Tuska, bo są od wielu lat przy władzy i mogli wszystko. A zrobili, to co zrobili. W tych trudnych czasach-drożyzny w sklepach bijących w każdego, zabijania firm, dowalili jeszcze zwykłych ludzi swoim flagowym projektem. Banery, które wieszają o obniżaniach podatku wyglądają jak ponury, chamski żart . Trzeba spierdniczać z tego kraju.
m&m
m&m 2 dni temu, 10:43
Trochę może przesadziłem z tym, że wszystko jedno, kto by wygrał wybory. No i spierniczać też chyba mnie będę, ale jestem przykładem znacznej części Polaków widzących, ze nie jest do końca tak ładnie, jak powinno być. Sprawy ekonomiczne- w sensie ułożenia systemu podatkowego i budżetu na tym poziomie, to czarna magia, bo nie ma złotej reguły na wszystkie problemy i trudno przewidywać przyszłość. Ale chociaż, jak się takie coś wprowadza, to przynajmniej powinno to być zgodne z zamiarem. A nie :"wyszło w praniu" już na poziomie w ogóle samego działania a nie efektów.
Lęk
Lęk 11.01.2022, 21:08
" niech żyje covid" tak codziennie śpiewa służba zdrowia...bo dostają dodatki...i niech trwa wiecznie...
horban
horban 2 dni temu, 08:34
https://www.rmf24.pl/raporty/r…
cuda
cuda 12.01.2022, 06:59
Odwiedź kogoś w szpitalu... Dowiedz się cokolwiek...cuda...cuda..
pacjent
pacjent 12.01.2022, 09:21
nikt nikomu na ręce nie patrzy, można spokojnie "leczyć" "doglądać pacjentów" - czy to prawda że pielęgniarka na oddziale covidowym przez dodatki może zarobić 7 tyś?
kia
kia 11.01.2022, 21:35
...ponad 50 % kupowanych nowych aut jest przez pracowników służby zdrowia....
Ajdejano
Ajdejano 11.01.2022, 20:47
Ten cały Hołownia, kiedyś był takim, przeciętnym redaktorzyną, występującym razem z innych, również przeciętnym redaktorzyną.
Facet wpadł na świetny pomysł: dajmy tym debilnym Polakom byle co, aby tych durniów cokolwiek zainteresowało. I to zrobili i wygrali swoją grę.
Durnowaci Polacy uwierzyli, że ten facet, pod tytułem Hołownia, mówi trochę inaczej niż ci ogólnopolscy, polityczni durnie ze wszystkich innych, partyjnych swołoczy (lewacy i prawiczki).
I utrzymuje się to hołowniowe badziewie tuż za ryżowatym Tuskiem i straszy tego ryżowatego swoimi sondażowymi wynikami.

PS. Polacy są zupełnie ogłupieni tą medialną hucpą i jest możliwe, że uwierzą nawet w to, że taki ryżowaty i Hołownia oraz Kosiniak-Kamysz wyzwolą Polskę z tych pisiorów , którzy tak wiele złego zrobili, głównie dla UB i SB.
Ajdejano
Ajdejano Wczoraj, 13:48
Dla tych na różowo - poniżej (po czesku): komuna uż se ne wrati !!!
Szkoda mi więcej czasu na was- czerwoniaki.

Bez pozdrowień: stary czekista.

K
K 12.01.2022, 08:35
A kim ty jesteś? Ty zakompleksiony człowieczku, czarny brązowy z zębami czy nie. Obrażanie to u ciebie norma?
Zenek
Zenek 12.01.2022, 08:24
Sprawdź swoje szeregi i zobaczysz komunę jak za dawnych lat, nigdy nie byliśmy tak blisko jej powrotu jak obecnie, tylu przekrętów, niedouków zarządzających jak teraz to Polska już od lat nie widziała, ludzie są zbyt rozproszeni bo jakby zakłady były jak dawniej to to już byłaby jazda. A tak krzyczysz komuna, ub, SB zweryfikujcie się sami książeczki jeszcze macie ale teraz to wy prawica chociaż bliżej powrotu do komuny bo takie rządy wam się marzą!
Prymós UW
Prymós UW 12.01.2022, 08:17
"Durnowaci Polacy", "debilnym Polakom", "Polacy są zupełnie ogłupieni". Też do nich należysz miszczu prymasie.
Kiedyś Otto powiedział: „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.”
Otto Bismarck
Otto Bismarck Wczoraj, 12:54
tego nie powiedział.
Bismarck powiedział:„Beztroska polskiego charakteru w odniesieniu do spraw tego świata uczyniła z Polski eldorado dla Żydów” - mówił to na sejmie pruskim w 1847 r.
https://demagog.org.pl/fake_ne…

Pozostałe