Obozy żeglarskie dla nastolatków – czy warto? Zalety, program i ceny

  • 11.01.2022, 23:50 (aktualizacja 11.01.2022, 23:52)
  • redakcja
Obozy żeglarskie dla nastolatków – czy warto? Zalety, program i ceny
Zastanawiasz się, jak zapewnić udane wakacje swojej dorastającej latorośli? Gdy wspólne wyjazdy z rodzicami nie są już zbyt atrakcyjną perspektywą dla nastolatka, doskonałym pomysłem może być obóz żeglarski. Dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę? Kto może wziąć udział w obozie pod żaglami? Ile trzeba za niego zapłacić?

Na czym polegają obozy żeglarskie dla nastolatków?

Obozy żeglarskie dla młodzieży to specjalny rodzaj zajęć szkoleniowych odbywających się pod żaglami, które pozwalają na zaznajomienie się z techniką sterowania jachtem żaglowym oraz ze specyfiką życia na wodzie.

Zajęcia tego typu przeznaczone dla nastolatków mogą być wspaniałą okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale również zapewniają świetną zabawę w gronie rówieśników i pod okiem doświadczonych sterników i opiekunów.

Podczas obozów można także uzyskać uprawnienia do sterowania jachtem – nastolatkowie mogą zdobyć wtedy patent żeglarza jachtowego PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego).

Kto może wziąć udział w młodzieżowym obozie żeglarskim?

W obozach żeglarskich dla młodzieży mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby.

Pod kątem wieku zajęcia przewidziane są dla młodzieży od 14 do 17 roku życia. Uczestnicy są dzieleni na mniejsze grupy wiekowe, aby czuć się komfortowo w swoim towarzystwie.

Czy obozy są przeznaczone tylko dla osób z doświadczeniem żeglarskim?

Aby wziąć udział w obozie żeglarskim, nie trzeba posiadać żadnego wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego.

Gdzie organizowane są obozy żeglarskie dla młodzieży?

Obecnie obozy żeglarskie przeznaczone dla młodzieży dostępne są w różnych lokalizacjach w Polsce. Idealną scenerię do aktywnego wypoczynku zapewniają Mazury.

Mazurskie jeziora doskonale sprawdzają się także dla początkujących żeglarzy, a liczne porty i ciekawe atrakcje powodują, że obóz może być świetną okazją do zwiedzenia malowniczych zakątków.

Dlaczego warto wysłać nastolatka na obóz żeglarski?

Za wysłaniem nastolatka na obóz żeglarski przemawia wiele korzyści.

Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, który zapewnia mnóstwo dobrej zabawy oraz pomaga w utrzymaniu kondycji po całym roku spędzonym w szkolnych ławach.
  • Kontakt z rówieśnikami z różnych zakątków Polski i możliwość uzyskania nowych znajomości na lata.
  • Brak nudy, ponieważ obóz żeglarski jest każdego dnia wypełniony ciekawymi zajęciami, a także odbywa się jako obóz wędrowny, podczas którego można odwiedzić wiele ciekawych miejsc.
  • Możliwość spełnienia marzeń o samodzielnym prowadzeniu jachtu żaglowego wraz z opcją uzyskania patentu sternika.

Jakie zajęcia odbywają się podczas obozu żeglarskiego?

Wędrowne obozy żeglarskie dla nastolatków łączą w sobie naukę wraz z dobrą zabawą. Uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną podczas żeglowania po jeziorach.

Zajęcia odbywają się zgodnie z zaleceniami Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczniowie otrzymują na miejscu potrzebne materiały szkoleniowe, dzięki którym mogą zdobywać nowe umiejętności.

Jak długo trwają obozy żeglarskie dla nastolatków?

Najczęściej obozy żeglarskie trwają 2 tygodnie. Turnusy odbywają się zwykle od końca czerwca aż do końca sierpnia.

Obozy żeglarskie dla nastolatków – ile kosztują?

Ceny 2-tygodniowych obozów żeglarskich są porównywalne z kosztami wyjazdu na wczasy do kurortu turystycznego.

W popularnej szkole żeglarskiej PuntoVita, która od lat zajmuje się organizowaniem obozów żeglarskich dla nastolatków, ceny z rezerwacją na 2022 rok wynoszą 2 690 zł za osobę.

Więcej - https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy/

Co wchodzi w skład ceny obozu pod żaglami?

W skład ceny obozu wchodzą szkolenie żeglarskie, zakwaterowanie na jachtach, wyżywienie, opieka kadry, transfery, ubezpieczenie, opłaty portowe i paliwowe oraz inne koszty niezbędne do odbycia rejsu.

Dodatkowo należy zapłacić za egzamin na patent żeglarza jachtowego, który dla uczniów wynosi 125 zł + 25 zł za wydanie patentu.

W wielu szkołach zaleca się też zakupić we własnym zakresie publikację „Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski”, która przyda się podczas nauki.

Obóz żeglarski może być zatem świetnym pomysłem na pełne przygód wakacje dla nastolatka. Warto wykonać wcześniejszą rezerwację, ponieważ duże zainteresowanie zajęciami powoduje, że wolne miejsca szybko się kończą!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe