RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem

  • 16.01.2022, 18:56 (aktualizacja 20.01.2022, 21:00)
  • Karol Kostrzewa
RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem
RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w poniedziałek. "Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu, zabezpiecz wolno stojące rzeczy” - radzi w alercie rozesłanych do mieszkańców.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w formie wiadomości SMS alert o treści: "Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy."

Ostrzeżenie - jak informuje RCB - zostało początkowo wysłane do mieszkańców 10 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego.

Jednak ze względu na zmieniającą się dynamikę zjawiska, Alert RCB został rozszerzony na pozostałe województwa i objął cały kraj.

Porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h.

Również MSWiA - w związku z możliwą niebezpieczną sytuacją pogodową - przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przebywania na zewnątrz. "Śledź komunikaty RCB i RSO oraz lokalnych mediów, zabezpiecz przedmioty ze swojego miejsca zamieszkania, które mogłyby został porwane przez wiatr, nie parkuj pojazdu pod drzewami, przy rusztowaniach, tablicach i innych konstrukcjach" - radzi na Twitterze resort. (PAP)

 

Karol Kostrzewa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tonga
Tonga 18.01.2022, 00:53
Wszystko ma plusy. Zobaczcie jak rzesko sie oddycha od dwoch dni. Swoja droga ciekawe czy jakis wplyw na gwaltowna zmiane pogody w Polsce mial ten wybuch wulkanu Tonga. Wczoraj w radio mowili, ze chwilowe zmiany cisnienia byly. Na Kasprowym ale w calej Polsce tez. Ciekawe. To bardzo daleko przecez. Radio ktorego sluchalem do zmian klimatycznych pl dchodzi z dystansem, wiec globalnych skutkow by nie uwypuklali, jesli wiele zrodel by tego nie podawaly.

Powietrze w Tomaszowie od dwoch dni jest super!

Pozostałe