Srebrne Tarcze dla Technikum nr 6 (ZSP nr 8) w Rankingu Perspektywy 2022

  • 17.01.2022, 19:45 (aktualizacja 17.01.2022, 19:51)
  • ZSP nr 8
Srebrne Tarcze dla Technikum nr 6 (ZSP nr 8) w Rankingu Perspektywy 2022
Milo nam poinformować, że  Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 zdobyło dwie Srebrne Tarcze w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, przygotowanym już po raz dwudziesty czwarty przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Jest to bardzo dobry debiut Technikum nr 6 w  tym ogólnopolskim rankingu, będący wynikiem wieloletniej systematycznej pracy uczniów i Kadry Pedagogicznej. Sukces jest podwójny ponieważ Technikum nr 6 zdobyło swoją pierwszą Srebrną Tarczę w rankingu głównym plasując się na miejscu 233 na 500 wyróżnionych szkół.  I drugą,  jako jedyne tomaszowskie technikum sklasyfikowanew rankingu maturalnym,  zajmując  wysokie 123 miejsce na 300 wyróżnionych  Tarczami szkół w całym kraju.

Dodatkowo w  klasyfikacji Techników w województwie łódzkim  Technikum nr 6  zajęło 15 miejsce na 67 szkół branych pod uwagę w  tym podrankingu.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Gratulujemy Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły przy ulicy Nadrzecznej, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Źródło:

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paranoik
Paranoik 18.01.2022, 18:07
Technikum nr 6 w Zespole nr 8 przy Warsztatach nr 7 Strefa nr 12 ... Tylko MY mamy takie zdolności aby tak skomplikować sobie życie.
Numerację
Numerację 18.01.2022, 19:47
ustala organ prowadzący.
Ajdejano
Ajdejano 17.01.2022, 22:13
Do redakcji: już nieraz pisałem na ten temat: chyba nikt w tej Waszej redakcji mózgu nie ma. Tak samo mogę napisać np. o technikum nr 6 w: Kociej Wólce, Psiej Wólce, itp. , itd. Mnie i wielu innym, numer technikum nic nie mówi. Tak trudno napisać konkretnie, jakie to technikum i gdzie się znajduje?! Zapomnieliście, kto tu jest dla kogo. Kompletna wsiowa beznadzieja.
W tekście
W tekście 18.01.2022, 12:14
jest pełna nazwa szkoły Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 i ulica Nadrzeczna. Miasto też się pojawiło:) Czytaj Pan ze zrozumieniem.
Ajdejano
Ajdejano 18.01.2022, 14:22
Tak: ma Pan rację. Nie doczytałem tego tekstu wstępnego tłustym drukiem. Tam rzeczywiście jest ta ul. Nadrzeczna.

Jednak, ta cała redakcja, ZAWSZE, z uporem maniaka, stosuje zasadę informowania swoich czytelników, podając jedynie numer jakiejś szkoły. Ta redakcja, to jakieś niereformowalne ludziki.
Oni zapominają, kto tu, kur...., jest dla kogo.
Gratulacje!
Gratulacje! 18.01.2022, 00:43
Sorry, jednak Nadrzeczna :) Ta o mnie zmylila.

Jest przez problem z nazewnictwem. Szkoly powinny byc moze w takich komunikatach stosowac patrona "Hojnowski", "Zeromski", "Dabrowski" W Warszawie, w Krakowie, w Radomiu te najstarsze licea tak robia. Profile jeszcze beda sie zmieniac nie raz, patron jednak rzadziej.

Tak, czy siak GRATULACJE!
Gratuluje!
Gratuluje! 18.01.2022, 00:35
Nie jestem Redakcja, ale łaski nie robisz ze zabierasz glos. Ulica Strefowa, dawny Włokiennik przy Tomtexie. Zatrybiłeś? Kulturą typie nie grzeszysz ale i pusty jestes jak skarpeta. Napluj teraz cos w stylu gdzie ta Strefowa bo przeciez boczna i ty "nie wisz" gdzie Jakbys nie mogl wrzucic sobie w wyszukiwarke skopiwanych z tekstu trzech slow.

Dobrze ze informacja sie pojawila bo nie kazdy na biezaco sledzie ich strone czy media splecznosciowe. Szkole gratuluje i trzymam kciuki by byla trzecia trwale notowana w "Perspektywach" Na ile ranking jest miarodajny - to niech kazdy ocenia sobie sam, uczennicom i uczniom na pewno doda to motywacji do nauki. Powodzenia!

Sprostuję
Sprostuję 18.01.2022, 12:17
ul Strefowa to ZSP nr 6 i Technikum nr 5. Tekst dotyczy Technikum nr 6, które jest przy ulicy Nadrzecznej w ZSP nr 8.

Pozostałe