Oświadczenie Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu

  • 17.01.2022, 22:36
  • redakcja
Oświadczenie Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej oskarżeniami odnośnie dyskryminacji i nadużywania władzy, jako Prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu sp. z o.o., które zarządza Areną Lodową w Tomaszowie Mazowieckim zmuszony jestem odnieść się do krzywdzących i niemających nic wspólnego z rzeczywistością zdarzeń.

Na początku pragnę zaznaczyć, że wszystkie uwagi zamieszczone w Państwa komentarzach dotyczących działalności na bieżąco wspólnie z całym zespołem Areny Lodowej analizujemy i rozważamy do ewentualnego wdrożenia. Ostatnie dni to dla Areny Lodowej i dla mnie osobiście trudny czas. Zapewniam Państwa, że wszystkie działania zarówno zarządu jak i pracowników są prowadzone zgodnie z przepisami prawa. Nie mamy nic do ukrycia, dlatego nie obawiamy się audytu zleconego przez Prezydenta Miasta.

Bardzo proszę o przeczytanie poniższych wyjaśnień i zapoznanie się z faktami. Misją pracowników Areny Lodowej jest dbanie o jak najlepsze i optymalne przygotowanie jedynego krytego toru lodowego w Polsce do szkolenia zawodników, wszystkich zawodników. Jako obiekt strategiczny jesteśmy w pierwszej kolejności zobligowani by zapewnić wszelkie udogodnienia dla członków kadry narodowej. Dlatego też w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego realizujemy to zadanie.

Mamy jednak świadomość, że następcy naszych mistrzów „wykuwani” są w klubach, dlatego też staramy się również im wyjść naprzeciw. Wszystkie kluby są dla nas tak samo ważne i traktowane są jednakowo. Wszystkie mają zawarte z TCS odpowiednie umowy, na mocy których korzystają z preferencyjnych warunków do szkolenia. Zarówno żadnego klubu nie dyskryminujemy jak i nikogo nie faworyzujemy. To samo dotyczy zawodników, trenerów, sędziów czy rodziców. Wszystkie osoby sympatyzujące z łyżwiarstwem szybkim są dla nas ważne i zawsze będą mile widziane w Arenie.

Jako osoba zarządzająca Areną Lodową od ponad trzech lat nie spotkałem się do tej pory z tego typu zarzutami. Każdemu człowiekowi zdarza się popełniać błędy. Niemniej w pracy oddaję całego siebie i tego wymagam od innych. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, nie mogę jednak pozwolić na tak dalece idące insynuacje, które niesprawiedliwie uderzają w cały zespół pracowników Areny Lodowej, jak i ciężko wypracowany wizerunek obiektu.

Odnosząc się do zarzutów pani Magdaleny Borek muszę wyjaśnić i sprostować pewne kwestie.

14-16 stycznia 2022 r. w Arenie Lodowej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowało łącznie 64 zawodników. Ścigali się oni na wszystkich dystansach. Jest to najważniejsza impreza w roku dla kategorii wiekowej junior młodszy i junior , jednocześnie były to eliminacje do Mistrzostw Świata juniorów w Insbrucku (Austria). W zawodach mogli wystartować wyłącznie zawodnicy, którzy spełnili odpowiednie kryteria. Organizatorem tychże zawodów była Dolnośląska Federacja Sportu.

Ponadto Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego zwrócił się do nas z zapytaniem czy po zakończeniu zawodów będzie możliwość przeprowadzenia kilku startów kontrolnych, korzystając przy tym z obecności sędziów. Po konsultacji z sędziami ustalono, że 14 stycznia odbędzie się dodatkowy wyścig na dystansie 500m, a 15 stycznia będzie dodatkowy bieg na dystansie 1000m. Na żadnym etapie nie były planowane jakiekolwiek biegi 16 stycznia.

Pani Magdalena Borek wystąpiła w biegu na 500m 14 stycznia i finalnie również w biegu na dystansie 1000 m 15 stycznia - choć ten występ był kilka razy zmieniany. Z powyższego wynika, że na żadnym etapie pani Magdalena Borek nie była w jakikolwiek sposób dyskryminowana, w żaden sposób nie utrudniano jej startów. Dlatego też ze zdziwieniem obserwowałem happening przedstawiony przez zawodniczkę 15 stycznia. Osobiście było mi bardzo przykro z zaistniałej sytuacji i chciałem Państwa z tego miejsca przeprosić.

Odnosząc się do kolejnego zarzutu tj. braku możliwości startu podczas Mistrzostw Czech, które odbyły się w Arenie Lodowej 18-19.12.2021 r. wyjaśniam, że organizatorem zawodów był Czeski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. TCS sp. z o.o. nie było organizatorem tych zawodów. Dlatego też pretensje kierowane w naszą stronę są całkowicie niezasadne.

Faktem jest, że w zawodach tych dodatkowo uczestniczył jeden z zawodników KS Arena p. Norbert Piekielny. Z informacji uzyskanych od trenera wynika, że zgłosili się do niego organizatorzy, którzy zapytali czy w jednej z męskich par na dystansie 3000m nie mógłby uczestniczyć zawodnik z Tomaszowa albowiem w wyniku kontuzji ze startu zrezygnował inny z zawodników. Tym oto sposobem w mistrzostwach Czech poza konkursem wystartował p. Piekielny.

To są fakty w związku z czym insynuacje Pani Magdaleny Borek są nieprawdziwe, krzywdzące i niesprawiedliwe. Przed nami Igrzyska Olimpijskie w Chinach, Tomaszów Mazowiecki będzie reprezentowany przez 3 zawodników Mam nadzieję, że nazwa Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim będzie wielokrotnie wymieniana podczas transmisji jedynie w kontekście sukcesów polskich panczenistów.

W tym miejscu deklaruję ciężką pracę na rzecz rozwoju Areny Lodowej jak również łyżwiarstwa szybkiego w Polsce.

Z poważaniem Roman Derks

Prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu sp. z o.o.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

japończyk
japończyk 23.01.2022, 19:57
Kończ waść wstydu oszczedź!
Babcia Jadzia
Babcia Jadzia 22.01.2022, 12:43
Gdyby człowiek miał odrobinę honoru to złożyłby dymisję. Nie radzi sobie z prowadzeniem tak dużego obiektu jak Arena. Nie przyzna się on do błedu dlatego że jest zwykłym nominantem. Osobą która przed wyborami grzecznie nosiła chorągiewkę za Panem Marcinem i w nagrodę otrzymała stanowisko prezesa.
Wedle zasady BMW (bierny, mierny, wierny). Bo tak naprawdę - LICZY SIĘ TYLKO KASA.
Tomaszów
Tomaszów 26.04.2022, 10:33
W pewnej gminie w powiecie halę obsługuje dyrektor,zastępca kierownik i panie woźne ze szkoły podczas gdy na podobnych halach w Tomaszowie 1 osoba to ogarnia:)ogarnicie to bo ja nie:) i do tego medale dostają,ktoś komuś nieźle musi robić:)a i sekretarki też medale dostają za zasługi:)hahahahha
X
X 19.01.2022, 12:25
A wynajęcie toru na sylwester też zostanie wyjaśnione ?
W normalnej firmie za babola degradują lub zwalniają.
uio
uio 19.01.2022, 11:22
stop dopłatom dla zmarłym na covida w szpitalach! dopłaty tylko dla zdrowych po pobycie!
Julcio
Julcio 19.01.2022, 14:01
uio: chyba strony pomyliłeś , to nie ta bajka, ale oby do ciebie za pobyt w szpitalu , albo..... nie musieli dopłacać .
Edek
Edek 18.01.2022, 16:07
Jedynie możecie podziękować prezydentowi za tak olbrzymi niewypał jaki zgotował miastu z tą areną a do tego teraz doją z nas nie tylko podatki to i ceny biletów kosmicznych.
Cała prawda wyjdzie dopiero na jaw przy zmianie władz
Ale pensyjki lecą co miesiąc
Ciekaw jestem jak długo miasto udźwignie ten ciężar
mar
mar 18.01.2022, 15:58
-Panczenista ,Tomaszowianin i BABKA to pewnie ta sama osoba pani B
Tomaszowianin
Tomaszowianin 18.01.2022, 15:19
Zamknąć tor na cztery spusty , może wtedy odgórnie włodarze z rządu i ministerstwa sportu obudzą się i zaintesują się tym obiektem i zaczną go choć w części finansować , a nie wykorzystywać biedny Tomaszów w finansowaniu .
Panczenista
Panczenista 18.01.2022, 12:12
Prezes zakończył swoje oświadczenia:
"W tym miejscu deklaruję ciężką pracę na rzecz rozwoju Areny Lodowej jak również łyżwiarstwa szybkiego w Polsce."
czy zatem miasto Tomaszów jest oficjalnym sponsorem łyżwiarstwa szybkiego w Polsce? Skoro każdego roku mieszkańcy dokładają do utrzymania obiektu, który jest strategiczny dla rozwoju tej dyscypliny to chyba tytuł sponsora jest tutaj całkowicie uzasadniony.
Miejscowy
Miejscowy 20.01.2022, 10:51
Taki obiekt, jedyny w kraju to powinien na siebie zarabiać. Potrzebny odpowiedni menadżer.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 18.01.2022, 12:08
Prawda jest taka, że R. Derks jest słabym prezesem. Już na palcach jednej ręki można policzyć środowiska czy osoby, które nie są z nim skonfliktowane. Zaś Arena rok w rok pochłania miliony z naszych podatków.
tomaszowianin b. słaby
tomaszowianin b. słaby 18.01.2022, 16:58
Przed nami Igrzyska Olimpijskie. Za nami (podobno) b. słaby Prezes TCSu.

PS Pytałem i nie mam odpowiedzi. Ile kosztuje godzina jazdy mojego wnuczka na łyżwach na naszym (nie chińskim) lodowisku. Ile wypożyczenie łyżew. To tajemnice?
Redakcja nie wie, to może p. prezes powie.
PS1 Ja wiem, że płacę, chociaż arenę oglądam przejazdem.
robin H
robin H 18.01.2022, 15:44
w punkt-bardzo celnie
q
q 18.01.2022, 00:01
Oby tylko Kmiecikowi się nie odechciało, bo gość ma swoje lata i zwyczajnie nie musi już nic. A uczestniczenie w, momentami wulgarnych, pyskówkach z niezrównoważoną do końca dzieciarnią to nie jest to co jeden z najlepszych trenerów łyżwiarstwa szybkiego powinien robić. Decyzja prezezydenta trochę mnie rozczarowała :( Dziewczyna bez osiągnięć, nakleja kartki z niechlunie napisanym hasłem z Worda, bo nie dopuszczono ją do startów, a jej dwuosobowy klub jakoby jest marginalizowany na obiekcie... i wielkie halo. Prezydent wszczyna kontrolę... W komentarzach odzywa się oczywiście jak przy wszystkim Kucharski, klaszcze mu Krasnodębski... Rzeczywiście nadzwyczajna sprawa.

W komentarzach pod jej kulejącym pod każdym względem wpisem na FB pojawiają się babka która twierdzi, że została niesłusznie, bez uzasadnienia zwolniona z pracy ...bo prezes Areny „pije wódę z prezydentem”. Czy władze miasta powinny brać udział w dyskusji na tym poziomie? Tą kontrolą trochę biorą :(

Jeśli wnioski z audytu nie będą odpowiednio nagłośnione, pozostanie jedynie wrażenie, że coś było na rzeczy. Niezaleznie od faktów. Jeśli będziemy tak „wrażliwi” na każdą krytykę to każdy niezadowolony z jakiegokolwiek powodu, czy nawet chcący zaszkodzić obiektowi czy całemu miastu będzie niszczył wizerunek Tomaszowa.

Jedyne co, to jeśli głos Borek ktoś uznaje, za rzeczywiście ważny, to ktoś z Areny powinien poprosić ją o napisanie na spokojnie pisma i przedstawienie swoich argumentów. A nie pyskówki internetowe z nagrywaniem prezesa schodzącego z trybun, proszącego o niefilmowanie go jako jakiś dowód... Śmieszne i żałosne. Tak jak nie każdy ma ochotę wdawać się w psykówki i szarpaniny na ulicy, tak i tutaj. Jeśli sprawa staje tylko na Facebooku, to niech sobie tam staje. Takich postów nikt spoza Tomaszowa i tak nie będzie odbierał na poważnie. Co innego kontrola :(
Ajdejano
Ajdejano 18.01.2022, 13:17
Podpisuję się "dwiema ryncamy" pod powyższym wpisem.
U nas - w Polsce, w każdym temacie, w każdej, nawet klarownej sytuacji, MUSI znaleźć się jakaś gnida dworska. która MUSI wiercić dziurę wszystkim dookoła, aby ci wszyscy wreszcie wkur.... się i odcięli tę gnidę dworską od prądu.

No ! Może trochę przesadziłem z tymi "wszystkimi". Z tej normalnej grupy należy wyłączyć lokalnego "polytycnego", samorządowego bonzę i kibicującego temu bonzie - jakiegoś, lokalnego redaktorzynę, z lokalnego, prasowego szmatławca.

Apel do szefa Areny Lodowej i do Prezydenta Miasta: ludzie!!! Nie równajcie do poziomu tych, którzy chcą zadymy w temacie Areny Lodowej. Nie zniżajcie się do poziomu lokalnych ćwoków.

Pozostałe