Kredyt dla samotnego rodzica – czy bank udzieli kredytu?

  • 20.01.2022, 06:26
  • redakcja
Kredyt dla samotnego rodzica – czy bank udzieli kredytu?
Głównym zadaniem wszystkich rodziców jest zapewnienie dzieciom, aby mogły dorastać i rozwijać się w komfortowych warunkach. Nawet jeśli wychowują je samotnie, dokładają wszelkich starań, żeby osiągnąć ten cel. Co jednak istotne, w obecnych czasach jest to niezwykle trudne, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty utrzymania. Naturalnie więc kierujemy się w stronę kredytów z pytaniem na ustach, czy są one dostępne dla samotnych rodziców...
  1. Kredyt gotówkowy – podstawowy wybór.
  2. Kredyt hipoteczny dla samotnego rodzica?
  3. Czy posiadam dobrą zdolność kredytową?
  4. Pomoc specjalistów.

Kredyt dla samotnego rodzica pozornie wydaje się być nieosiągalny. I choć uzyskanie go na korzystnych warunkach nie jest aż tak prostą kwestią, praktyka pokazuje, że nie jest też niemożliwością. Ważne jednak, żeby do działania przygotować się z pełnym zaangażowaniem, aby bez najmniejszych problemów móc zrealizować swoje plany i jednocześnie swobodnie spłacić zobowiązanie.

Kredyt gotówkowy – podstawowy wybór

Kredyt gotówkowy należy do najpopularniejszych usług oferowanych przez banki. Jego największą zaletą jest fakt, iż można go przeznaczyć na praktycznie dowolny cel (często wymagany do określenia przy sporządzaniu umowy kredytowej). Dlatego jest to też kredyt dla samotnej matki, pozwalający np. pokryć bieżące wydatki czy przeprowadzić remont mieszkania. Co ważne, z tytułu samotnego wychowywania dziecka bank nie ogranicza swoich usług i nie zamyka dostępu nich. Wszystko tak naprawdę zależeć będzie od posiadanej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny dla samotnego rodzica?

W stronę kredytu hipotecznego (niemal identyczny jest kredyt mieszkaniowy) kierujemy się, chcąc kupić nieruchomość, wybudować ją, dokończyć budowę lub wyremontować. Co istotne, żeby go uzyskać, kredytobiorca musi posiadać bardzo dobrą zdolność kredytową, zwłaszcza, jeśli jest osobą samotnie wychowującą dzieci. Pamiętajmy, że w związku z wysoką kwotą kredytu, bank będzie wymagał od nas wkładu własnego, czym może być gotówka (około 10-20% pożyczanej kwoty) bądź działka, na której powstanie dom. Dla rodziców samotnie wychowujących dziecko nierzadko jest to dość sporym wyzwaniem.

Czy posiadam dobrą zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest kluczowa, aby w ogóle rozpocząć rozmowy z bankiem. Między innymi składają się na nią: wysokość dochodów, rodzaj zatrudnienia (preferowana umowa o pracę na czas nieokreślony) oraz historia kredytowa. Co ważne, dodatkowe dochody z tytułu alimentów czy programu 500+ nie zawsze są brane pod uwagę, gdyż powinny być przeznaczane na same pociechy. Ponadto im więcej dzieci wychowujemy, tym uzyskanie kredytu hipotecznego czy gotówkowego będzie trudniejsze. Każdy kolejny członek rodziny jest bowiem obciążeniem budżetu domowego, co może udaremnić regularne spłacanie zobowiązania. Dlatego też warto analizować oferty kredytów dla samotnego rodzica w różnych bankach, w czym pomogą nam profesjonalne porównywarki jak np. dostępna na stronie: https://kredytowo.org/.

Pomoc specjalistów

Wyraźnie więc widać, że zarówno przy kredycie hipotecznym, jak i gotówkowym, rolę może odegrać niemal każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Nie zrażajmy się, gdy nasz kolejny wniosek kredytowy zostanie odrzucony. W takich przypadkach zgłośmy się do renomowanych specjalistów, jakimi są doświadczeni doradcy kredytowi. Ich działania mają na celu nie tylko znalezienie korzystnej oferty, ale i sprawienie, że także samotny rodzic będzie mógł otrzymać niezbędne mu wsparcie w postaci kredytu.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe