O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

  • 20.01.2022, 14:48 (aktualizacja 27.01.2022, 10:29)
  • redakcja
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym
Brakiem rozsądku wykazał się 52-latek kierujący zestawem ciągnika siodłowego m-ki DAF wraz z naczepą, który wjechał na przejazd kolejowy mimo, iż na sygnalizatorze pulsowało czerwone światło a rogatki się już opuszczały. Mężczyzna uszkodził kabinę pojazdu oraz półrogatkę. Na kierowcę nałożono mandat w wysokości 3.000 złotych oraz punkty karne.  I tak miał dużo szczęścia

Tuż przed północą 18 stycznia 2022 roku, dyżurny tomaszowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w rejonie skrzyżowania drogi krajowej K-48, ze szlakiem kolejowym relacji Tomaszów Mazowiecki - Skarżysko Kamienna w Tomaszowie Mazowieckim. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 52-letni warszawianin kierujący ciągnikiem siodłowym marki DAF wraz z naczepą, jadąc drogą K-48 w kierunku centrum Tomaszowa wjechał na przejazd mimo, iż sygnalizatory pulsowały już czerwonym światłem, a rogatki zaczęły się opuszczać.

To nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy doprowadziło do uszkodzenia kabiny pojazdu oraz półrogatki. Kierowca pojazdu tak się spieszył, że bezpośrednio po zdarzeniu pozostawił dróżnikowi kontakt do siebie i odjechał przed przyjazdem patrolu ruchu drogowego. Dyżurny posiadając taką wiedzę zmobilizował również inne podległe patrole i 52-letni warszawianin kierujący zestawem, został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Rokicin. Był trzeźwy.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych według nowego taryfikatora grzywien obowiązującego od 1 stycznia 2022 roku. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia nałożono na niego również 6 punktów karnych.

Policjanci, kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze a w szczególności w rejonie przejazdów kolejowych. Brawura, rutyna lub nieuwaga w rejonie przejazdu kolejowego, może zakończyć się poważnym wypadkiem a w skutku nawet śmiercią wielu osób. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tm
Tm 21.01.2022, 15:31
Zamiast przejazdu na Warszawskiej już DAWNO powinien powstać obiekt inżynieryjny - bezkolizyjny przepust bądź wiadukt.
Nie wiem czy to leży w kompetencjach samej PLK-i, czy zarządcy drogi, ale zarządzający miastem powinni wreszcie coś zrobić w tym kierunku.
łetam łatam, ble
łetam łatam, ble 03.02.2022, 17:25
Jak dawno?

Pozostałe