Kradzionym rowerem z promilami

  • 22.01.2022, 16:18
  • redakcja
Kradzionym rowerem z promilami
1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych, który zaostrzył kary i podniósł wysokość grzywien również tych dla nietrzeźwych rowerzystów. Zgodnie z nowymi przepisami  pijany rowerzysta musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych. O surowości nowego taryfikatora przekonał się 47-letni tomaszowianin, który w nocy 20 grudnia 2022 roku wybrał się na przejażdżkę jednośladem zabranym sprzed jednego z lokali gastronomicznych.

20 stycznia 2022 roku około 01:30 dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu, iż ulicami Tomaszowa ma poruszać się mężczyzna, który na chwilę przed zgłoszeniem z przed lokalu gastronomicznego przy ulicy Świętego Antoniego zabrał rower.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce interwencji skierował policyjny patrol, który już po chwili penetrując rejon centrum miasta na ulicy Długiej zauważył rowerzystę, którego ubiór odpowiadał opisowi wskazanemu przez operatora monitoringu. Policjanci podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę.

W trakcie interwencji z ust 47-letniego tomaszowianina wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że amator rowerowej jazdy miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,500 złotych ( wg. nowego taryfikatora).

To może być jednak nie koniec jego problemów, bowiem rower nie należał do niego, a jak oświadczył policjantom wziął go bowiem uznał, że został on porzucony. Aktualnie trwają działania zmierzające do ustalenia właściciela jednośladu. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe