Czy Ujazd będzie miastem?

  • 22.01.2022, 20:29 (aktualizacja 26.01.2022, 09:37)
  • redakcja
Czy Ujazd będzie miastem?
Zabiegi aby siedziba najbogatszej gminy w powiecie tomaszowskim uzyskała prawa miejskie trwają już od jakiegoś czasu. Teraz są one już na finiszu. Być może już za rok wójta zastąpi burmistrz. Artur Pawlak zapowiada start niezbędnych konsultacji społecznych

- Za rok o tej porze Ujazd może być już miastem. Wkraczamy w ostatnie miesiące przygotowań, składania wniosków i dokumentacji niezbędnej do przywrócenia nam historycznego statusu. Niedługo rozpoczniemy także konsultacje społeczne, liczymy na Wasze poparcie. I przypominamy dzięki tej zmianie, zachowamy wszystkie dotychczasowe przywileje, rolnicy dotacje, nauczyciele dodatki, nie wzrosną podatki ani nie pojawią się żadne nowe opłaty. Zyskamy dodatkowe szanse na pieniądze z UE, łatwiej będzie nam pozyskiwać nowych inwestorów i tworzyć miejsca pracy - informuje wójt Ujazdu, Artur Pawlak

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niewiadów
Niewiadów 15.02.2022, 21:43
Dużo szumu a jak konkretne pytanie na naszej gminie odnośnie granic tego miasta to cicho sza,czy Niewiadów będzie włączony? Bo jakoś unika się tej odpowiedzi?
Niewiadów
Niewiadów 16.02.2022, 09:13
włączony do Ujazdu? Wątpię czy jego mieszkańcy się na to zgodzą.
Ajdejano
Ajdejano 27.01.2022, 21:37
Świetna sprawa, tylko,że jest jeden problem: będziesz siedział na ławeczce na rynku, a nogi będziesz w kartoflach trzymał.... .
A tak poważnie, to wg dzisiejszych przepisów, nawet najmniejsze miasto musi odpowiednią strukturę miejską. Przed kilkuset laty, ten Ujazd czy np. inny Białaczów lub Inowłódz były miastami, bo wtedy: Warszawki, Łodzi jeszcze nie było, a np. w stołecznym Krakowie mieszkało w porywach kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Taki np. Wolbórz, czy np. Rozprza, kilkaset lat temu, to były ważne miasta w Polsce, ważne gospodarczo i politycznie.
Dzisiaj z trudem mieszczą się w obecnej klasyfikacji dla miast. Ale niech działają w tym kierunku. Wolbórz już miastem ponownie jest., tak, jak równie kiedyś ważna np. Wiślica. Wolbórz liczy około 2600 ludzi, Wiślica około 950 mieszkańców. Jednak te miasta maja właściwą strukturę miejską.

A wszystkim zawistnym poniżej napiszę tak: z tej zawiści zrobiliście się zieloni. Jak wy wszyscy cieszylibyście się, gdyby tego cholernego wójta wsadzili - co?!?!?!
Rafał
Rafał 28.01.2022, 10:50
Mądry wpis, należałoby wytyczyć nowe ulice które tworzyłyby strukturę miejską. Inaczej pozostaniemy wielką wiochą. Ulice kanalizacja wodociągi i nowa ich zabudowa stworzą warunki do osiedlanie się w przyszłym mieście.
Ajdejano
Ajdejano 29.01.2022, 14:14
Dobrze kumasz, ale nie zupełnie wiesz co oznacza "wytyczyć miejskie ulice" . Aby "wytyczyć" miejskie ulice, nie wystarczy jeden geodeta, który wbije paliki i ulice już są. Myślę, że nie wiesz, co to jest "plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości". Jak nie wiesz, to pisz na Berdyczów. Odpowiemy.
mała
mała 29.01.2022, 11:28
Poważne miasto powinno mieć też szalet miejski w centrum.
Ajdejano
Ajdejano 29.01.2022, 14:09
mała: nie bądź taka "mała" w swoim rozumowaniu. Dodam równie niedorzeczne stwierdzenie: najlepiej, aby ten szalet był podziemny - tak, jak w Warszawce, no nie ?!
Skrzynki
Skrzynki 26.01.2022, 20:57
Statyści:)proszę uśmiech będziemy robić zdjęcie wójtowi:)kto się nie uśmiechnie zostanie zwolniony:)i cyk wszyscy się śmieją:)
poważnie myślący
poważnie myślący 28.01.2022, 19:31
Kto się śmieje ten się śmieje ostatni. Miasto Ujazd wybierze Stację Kolejową w Zaosiu, wybudujemy tam nowoczesny Dworzec dla naszych mieszkańców i chodnik ze ścieżką rowerową prowadzący do Centrum. A Skrzynki niech dalej się naśmiewają.
woody
woody 29.01.2022, 09:11
tylko pociagow brak
ale to sie zalatwi
woody
woody 26.01.2022, 20:53
nasze slonce nasz wodz nasz kim
Strix
Strix 25.01.2022, 22:38
A odwiedzających Urząd Miasta Ujazdu witał będzie fetor z hodowli świniaków znajdujących się tuż za płotem.... Przednie....
Olo
Olo 25.01.2022, 21:38
Czy przed szczepieniem są robione testy?
miastowa
miastowa 25.01.2022, 14:15
No dobra, żeby to było miasto to trzeba byłoby wytyczyć szachownicę ulic wokół Placu Kościuszki. Terenów wokoło jest sporo a taka tkanka miastotwórcza byłaby strzałem w dziesiątkę. Uliczki zabudować niewysokimi domami na parterze sklepy usługi na piętrach mieszkania. Zacznijmy od tego! to niektórzy dadzą się przekonać.
Zenek
Zenek 29.01.2022, 15:49
Należałoby też wytyczyć miejsce na Galerię Handlową i chociażby OBI. Aby nie tracić czasu na dojazdy do Tomaszowa czy Łodzi.
Ujazd
Ujazd 26.01.2022, 15:09
Szachownica już dawno wyznaczona kolejne pionki spadają,zostają tylko te figury uzależnione finansowo od cara:)
woody
woody 25.01.2022, 14:36
a moze szklane domy
Ujazd
Ujazd 25.01.2022, 10:13
Czy miasto czy wieś powinni zdecydować mieszkańcy a nie pojedyncze osoby ,które albo mają w tym swój interes albo szukają rozgłosu za wszelką cenę,albo jedno i drugie.Zwykly mieszkaniec ma prawo decydować!
ujeżdzianin
ujeżdzianin 25.01.2022, 13:50
Rdzenne ujeżdziaki chcą powrotu do praw miejskich a ci co poosiedlali się z okolicznych wiosek chcą wsi. Musi być miasto i koniec!
woody
woody 25.01.2022, 10:50
referendum
Olo
Olo 25.01.2022, 06:59
Wzrok fotografowanych pobiegł w inną stronę... świadczy to o przymusie do zdjęcia... smutne...
woody
woody 25.01.2022, 09:05
popieraja ale sie nie ciesza
Skrzynki
Skrzynki 24.01.2022, 21:33
Powiem tak obiecać ,że będzie lepiej to jedno a realizacja to drugie przykład kanalizacja ,gazociąg wT przesiadlowie,tobiaszach ,ojrzanowie ?ile było petycji,pism i co z tego?olewanie tematu i wojna polityczna wójta z całym światem a dobro mieszkańców w 4 literach.Za to jest nowa świetlica od roku na której było otwarcie z pompą i nic poza tym się nie dzieje.No ale jak pan wójt zostanie prezydentem to napewno bedzie ale w 2028 jak będzie miał kończyć kadencję:)W naszej gminie jest tak :róbcie wszystko bo was pozwalniam ale jak się kończy kadencja to głosujecie na mnie bo przyjdzie nowy i was pozwalnia:).i wszyscy głosują na pana wójta:)kabaret
Gminny
Gminny 24.01.2022, 19:25
Akurat przypadkowo przed samymi wyborami;)hahaha żenada
Ujazd
Ujazd 24.01.2022, 17:17
Znam sporo ludzi z Wolborza i żaden z nich nie odczuwa żeby ich standard życia się poprawił a wręcz odwrotnie,no ale w Ujeździe na pewno się poprawi jak mówi włodarz .Więc na pewno się polepszy ale wiadomo komu.Moze od razu zrobić autonomię i Pawlaka nazwać carem:)śmieszne to wszystko.
No bo po co
No bo po co 24.01.2022, 08:27
Chyba tylko po to żeby diety pozmieniać i pensje stworzyć dla prezydenta
Jesteś mechanizmem niszczącym
Jesteś mechanizmem niszczącym 24.01.2022, 01:28
Słuchajcie, a propos samorzadów i tych całych miast, wsi i itd. Otóż, „Jesteś mechanizmem niszcącym” jest już w całości i za darmo dostepy na You Tube. Ciekawe podsumowanie.
WOODY
WOODY 23.01.2022, 20:52
jest wies
bez nachalnej propagandy tzn BYLI
sa inwestorzy
Antoni
Antoni 23.01.2022, 20:47
Miasto? Serio?
Kazimierz
Kazimierz 23.01.2022, 16:30
Potem to już tylko stolica.
sąsiad
sąsiad 23.01.2022, 15:39
Inicjatywa piękna, ale czy ten Wasz wójt nie ma przypadkiem jakiegoś swojego interesu skoro pomysł tak promuje? Jakichś działeczek do odrolnienia-w mieście jest łatwiej, albo marzy mu się długie rządzenie. Są przepisy o maksymalnie dwóch kadencjach. Więc dwie jako Wójt i dwie jako Burmistrz. :)
głos z Niewiadowa
głos z Niewiadowa 23.01.2022, 12:57
Ujazd powinien już dawno mieć przywrócone prawa miejskie. To byłoby miasto bardzo prężnie się rozwijające. Już teraz po przyłączeniu Niewiadowa może liczyć na ponad 4 tysiące mieszkańców. Oby prawa miejskie odzyskał jak najszybciej.
Osiedlowy
Osiedlowy 05.02.2022, 18:34
Łapy precz od Niewiadowa. Nikt nie chce zostać łykiem!
Niewiadów
Niewiadów 24.01.2022, 20:20
Niewiadów to Niewiadów nie Ujazd i mieszkańcy nigdy się nie zgodzą na takie rozwiązanie!
zgodny
zgodny 16.02.2022, 18:02
Zgodzą się zgodzą krzykaczu, po wchłonięciu Niewiadowa miasto zyska ludności żeby uwiarygodnić swój prestiż. Potencjał rozwojowy jest ogromny, nowe osiedla szkoły żłobki przedszkola i okazała świątynia z probostwem. Nie wspomnę już o marketach których pozazdroszczą nam inni.
WIKTOR1960
WIKTOR1960 23.01.2022, 12:31
Brawoooooooooooooooooo!!!

Pozostałe