30 unikalnych płytek ceramicznych na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  • 25.01.2022, 14:30 (aktualizacja 25.01.2022, 14:35)
  • redakcja
30 unikalnych płytek ceramicznych na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej…
Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia 2022 ponownie głośno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji po raz kolejny dołącza Ceramika Paradyż, która przekazała do sztabów w całej Polsce serię 30 limitowanych płytek ceramicznych z grafiką tegorocznego finału i podpisem Jurka Owsiaka. Płytki można już licytować na kilkunastu aukcjach w serwisie Allegro. Część z nich będzie także licytowana bezpośrednio na scenach WOŚP w polskich miastach.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Gramy dla okulistyki dziecięcej”. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak zaznaczają organizatorzy, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Dlatego też tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Do postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia odpowiedniej terapii niezbędny jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Po raz kolejny akcję wspiera Ceramika Paradyż. Firma przekazała sztabom WOŚP w całej Polsce limitowaną serię 30 okolicznościowych płytek ceramicznych wyprodukowanych w technologii tradycyjnego, kilkukrotnego wypalania. Wyjątkowe płytki o wymiarach 25x40 cm zdobi grafika inspirowana motywem przewodnim tegorocznej zbiórki oraz strukturalnie wyeksponowany napis w alfabecie Braille’a: „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej”. W celu uzyskania niepowtarzalnego efektu wizualnego użyto past ceramicznych nakładanych w technologii sitodruku i pokryto specjalną granilią transparentną. Wszystkie egzemplarze zostały oprawione w passe-partout i własnoręcznie podpisane przez Jurka Owsiaka.

- Arcypiękne, z wypukłościami, z fantastyczną starannością i oddaniem magii wszystkich kolorów. To po prostu małe arcydzieła!" – powiedział o płytkach Jurek Owsiak.

- Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gramy od wielu lat. Po raz kolejny z ogromną radością włączamy się w tę szlachetną inicjatywę pełną kolorów i dobrej energii, i co najważniejsze, niosącą realną pomoc dla najmłodszych. W ubiegłym roku z licytacji naszych płytek udało się zebrać blisko 60 tys. złotych. Wierzymy, że w tym roku poprawimy ten wynik. — dodał Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż przekazała płytki do sztabów w całej Polsce m.in. do Warszawy, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Lublina, Rzeszowa, Torunia, Bełchatowa, Białegostoku czy Olsztyna. Płytki można już licytować na kliku aukcjach internetowych: Piotrków - https://allegro.pl/oferta/pamiatkowa-plytka-od-ceramiki-paradyz-11728260770

Fundacja WOŚP z pozyskanych podczas 30. Finału środków, planuje zakupić m.in.: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci; oftalmoskopy do badania dna oka; lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka; tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki); synoptofory do pomiaru kąta zeza; urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń; tomografia dna oka; mikroskopy czy stoły operacyjne.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

za darmo !
za darmo ! 28.01.2022, 14:07
Jakby Owsiak musiał zbierać na to co rząd wydał na pandemię musiałby zbierać i grać kilkaset lat na same koszty szczepionek i testów !!!
Polak
Polak 25.01.2022, 19:24
Kosztem chorych dzieci lewacki pan w czerwonych spodniach.
Rafał
Rafał 27.01.2022, 17:55
Lepiej w czerwonych spodniach niż w czarnej sukience!! Fundacja rozlicza się co do grosza, a "czarni" co robią z kasą to cholera wie!!

Pozostałe