Inowłódz z nowa radną oraz SIM-em i MOF-em

  • 28.01.2022, 16:25 (aktualizacja 02.02.2022, 05:23)
  • Tekst: Renata Dąbrowicz/Foto: Piotr Gawin
Inowłódz z nowa radną oraz SIM-em i MOF-em
27 stycznia 2022 r. XLV sesja Rady Gminy Inowłódz rozpoczęła się ślubowaniem Pani Teresy Kupis, która w dniu 16 stycznia 2022 r. w Okręgu Wyborczym nr 11 Królowa Wola w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Inowłódz została wybrana Radną Gminy Inowłódz.

Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej, Kazimierz Grygiel wręczył stosowne zaświadczenie, następnie Wójt, Bogdan Kącki i Przewodniczący Rady, Robert Pawłowski złożyli gratulacje i życzyli owocnej współpracy.  Wójt w swoim przemówieniu przypomniał, że wybory uzupełniające zostały przeprowadzone na skutek wygaśnięcia mandatu Radnej Pani Małgorzaty Małek, bardzo oddanej lokalnemu społeczeństwu, która zmarła w dniu 7 października 2021 r.

Przyjęto zmianę Uchwały Nr II/8/2018 z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie powołania imiennych składów osobowych członków Komisji Stałych Rady Gminy Inowłódz, Pani Teresa Kupis została członkiem Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Spraw Terenowych oraz Komisji Przestrzennego Zagospodarowania Gminy, Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska.

Ponadto na sesji uchwalono „Program Opieki nad Zabytkami Gminy Inowłódz na lata 2021-2024”, która wypełnia wymóg ustawowy, ale jednocześnie pozwala zebrać w jednym dokumencie informacje dotyczące aktualnego stanu ochrony zabytków i zamierzeń gminy w tym zakresie w najbliższych latach, co umożliwi monitorowanie podejmowanych działań w dziedzinie opieki nad zabytkami.

W informacji o pracy między sesjami Wójt Gminy poinformował min. o działaniach związanych z uczestnictwem Gminy Inowłódz w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym (MOF) oraz o perspektywach i możliwościach inwestycyjnych z tego wynikających. Poinformował również o Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej, do której przystąpiła Gmina Inowłódz i perspektywie budowy 20 mieszkań w Inowłodzu, w ramach tego projektu.

 

Tekst: Renata Dąbrowicz/Foto: Piotr Gawin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe