Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 02:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Avatar AV1 dla Zuzanny dotarł do Szkoły Podstawowej w Łaznowie

     Avatar AV1 to uszy, oczy, głos chorej Zuzi ,  przez swą funkcjonalność córka uczestniczy razem z klasa w codziennych zajęciach lekcyjnych.

Dziękujemy Fundacji Mam Serce, gdyż to dzięki niej Zuzia, jako drugie dziecko w Polsce może kontynuować szkolną naukę nie zważając na swoje problemy zdrowotne. Dodam, że dziecko ma stały kontakt z rówieśnikami, a  wirtualne uczestnictwo w lekcjach, pozwoliło uniknąć zaległości w nauce. Możliwość spotkania on-line z bliskimi za sprawą robota miało pozytywny wpływ na samopoczucie i psychikę dzieci, które z pomocy skorzystały. Ponadto dzięki szerokiemu wachlarzowi korzyści szybciej wracały do zdrowia, a finalnie do spotkań z kolegami i koleżankami i tradycyjnej formy nauki. Zuzia jest drugim dzieckiem w Polsce, która ma szansę korzystać z tak fantastycznego urządzenia.

 Cześć mam na imię Zuzanna i mam 10-la. Jestem bardzo silną, pełną empatii a zarazem wrażliwą dziewczyną, kochającą życie, pomaganie innym oraz jak na mój dość młody wiek zabawy i gry na świeżym powietrzu, przebywanie z rówieśnikami oraz przyjaciółmi.

Mój dziecięcy świat zapadł się zaraz po mojej Pierwszej Komunii Świętej pod koniec Maja 2021 r wówczas ciężko zachorowałam nagle bez znikomych objawów na ciężką białaczkę szpiku - ostra białaczka szpikowa dwufentylowa. Z godziny na godzinę moje szanse na uratowanie życia malały a cały postawiony na nogi zespół lekarzy ze Szpitala Onkologii i Hematologii w Łodzi "Sporna" walczył o mój powrót , dodawali otuchy rodzicom, wspierali i przekazywali informacje o moim stanie zdrowia rodzicom z minuty na minutę. Czas, jak by się wówczas zatrzymał z jednej strony strach, z drugiej nadzieja, dodawały sił tak potrzebnych do podjęcia walki z chorobą nowotworową.

 Zbliżało się Moje święto "Dzień Dziecka" a ja w szpitalu z mamą daleko od siostry Natalki , maluszka Antosia i taty za którym też tęskniłam. Otuchy dodawała mi myśl, że będą mogli mnie odwiedzać, stojąc na parkingu przed szpitalem,  a ja będę po drugiej stronie okna.

Czas biegł kolejne dni, miesiące a na pierwszą przepustkę na kilka tak dla mnie ważnych chwil w domu otrzymałam po półtoramiesięcznym pobycie na oddziale. W tle szalejący Covid-19 i ten cały splot zdarzeń, gdzie wyniki raz szybowały w dół a raz w górę i tak było do ostatniej szóstej październikowej chemii.

Wspaniałą wiadomością było zdanie.."Zuziu mamy zgodnego niespokrewnionego dawcę szpiku" to spadło na Mnie i moich najbliższych jak dobry znak z nieba, bo przecież setki a nawet nie omieszkam opisać tysiące dzieci czekają na dawcę, że jest ciężko.

Pod koniec października wyjechałam razem z mamą, która dalej dzielnie czuwając nad moim łóżkiem  do Przylądka Nadziei, jakże wspaniałej Kliniki. Tam po przygotowaniach otrzymałam nowe życie 5-listopada 2021 o godz. 13-stej.

Tego samego dnia na oddział dojechał też tato i był razem z nami dwa dni. Zaraz po przeszczepie czułam się dobrze a dzisiaj cóż mija 77 doba od przeszczepu dzięki Bogu nie mam strasznych powikłań, biorę leki czuję duże wsparcie najbliższych i odliczam te ważne 100dni, które minęły 14-lutego w Walentynki.

 Na co dzień jak już wspomniałam pomaga mi mały przyjaciel Avatar AV1 urządzenie wirtualnej rzeczywistości , posiadający najnowsze zaawansowane technologicznie funkcje dzięki niemu czuję się częścią mojej klasy , kochanej szkoły. Wracam do zdrowia i zobaczcie włosy mi odrastają chodź rodzice zakupili mi perukę.


Teraz kilka zdań o mojej szkole

https://szkola-laznow.pl

i Parafii tuż "za oknem"

https://parafialaznow.pl

Od pierwszego dnia , kiedy szybko przekazaliśmy informację o chorobie córki do szkoły oraz do Księdza Witolda, otrzymaliśmy pomoc, wsparcie psychiczne a w dalszej kolejności zbiórkę  i gorące słowa, które nie są do opisania. Fantastyczni ludzie nauczyciele, wychowawcy córki i Pan Dyrektor zasługują na słowa których dzisiaj nie możemy odnaleźć, gdyż zwykłe dziękuje to za mało. Ksiądz Witold tego samego dnia osobiście udał się pod okna szpitala by modlić się o wstawiennictwo za córkę.

Co jeszcze? Wraz z zakończeniem roku grupa rodziców, uczniowie kl III wraz z Dyrektorem tuż przed oknami szpitala wystawili Zuzi baner, an którym znalazły się słowa otuchy, wsparcia i promocja do klasy 4-ej.

Spokój, poczucie stabilności i psychiczne wsparcie dają rezultaty.  Oby tak dalej w dalszej drodze by za kilka lat ..były to tyko wspomnienia.



Moja grupa


https://www.facebook.com/groups/487430005805959/expertise_badge_requests

https://zrzutka.pl/th8yyw

Konto dla Zuzi Staszek Dariusz PGBS 29 8985 0004 0090 0978 5721 0001


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Grand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa MiszczykaKto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama