“KOŁCHOŹNIK” - symbol tamtych czasów 

  • 31.03.2022, 14:29 (aktualizacja 31.03.2022, 16:12)
  • redakcja
“KOŁCHOŹNIK” - symbol tamtych czasów
O tym jak powstał poniższy rozdział, pt – INDOKTRYNACJA. W moich, pisarskich załoźeniach, pisząc i wydając książkowy  Tomaszowski Tryptyk, nie miałem zamiaru dotykać sytuacji gospodarczej, politycznej czy obyczajowej po  zakończonej II Wojnie Światowej a raczej chciałem tylko poświęcić moje pisarstwo egzotycznemu  stylowi jaki przenikał “zza żelaznej kurtyny” do krajów demoludów, o nazwie “Rock’n’Roll”. Styl, który przywołał do życia nieistniejącej dotychczas w społeczeństwie polskim KLASĘ MŁODZIEŻY. Ale … ale kiedy powstawał ten wolumin pt “A jednak Rock’n’Roll” nie sposób było ominąć wydarzenia, stosowane środki przekazu, informacji w mieście, które wyhamowywały przed masowym zaistnieniem stylu, który w sposób ewolucyjny rozwalił w czasowym procesie wszystkie totalitaryzmy świata  

INDOKTRYNACJA           

Kiedy Armia Czerwona w latach 1944/45 „wyzwalała” Polskę spod hitlerowskiego jarzma, nie przypuszczano, że rozpocznie się dla naszego narodu, nowa, trwająca blisko pół wieku okupacja, połączona ze stalinowskimi represjami i prześladowaniami. Tuż za linią frontu na tyłach styczniowej ofensywy, szły silne oddziały NKWD i GRU, robiąc tak zwaną czystkę polityczną i gospodarczą, przygotowując podwaliny pod rządy robotników i chłopów, a tak naprawdę komunistycznego reżimu całkowicie podporządkowanemu Moskwie. Żeby wypełnić postanowienia pojałtańskie, do których zobowiązano rząd polski, a mianowicie - przeprowadzenie wolnych, nieskrępowanych wyborów na zasadzie powszechnego głosowania - władze polskie przeprowadziły w 1946 roku referendum ludowe, popularnie znane, pod hasłem, 3 x TAK:

1.Czy jesteś za zniesieniem Senatu?

2.Czy chcesz utrwalenia w przyszłej Konstytucji ustroju gospodarczego, zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki krajowej z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?

3.Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic Państwa Polskiego na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?

Następnie, 19 stycznia 1947 roku, przeprowadzono pierwsze, oficjalne, powojenne wybory do Sejmu Ustawodawczego w Polsce. Aby te dwa przedsięwzięcia, referendum ludowe i wybory do Sejmu wypadły po myśli nowej, ludowej władzy, Bolesław Bierut poprosił  o pomoc radzieckich funkcjonariuszy, fachowców specjalizujących się w preparowaniu dokumentów i fałszowaniu wszelkich tzw. wolnych wyborów. Do kraju przybyła, sprawdzona na terenach ZSRR ekipa służb specjalnych pod dowództwem pułkownika Aarona Pałkina, naczelnika wydziału „D” Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR. Referendum ludowe i wolne wybory do Sejmu były całkowicie sfabrykowane i sfałszowane.

Jakie to miało znaczenie dla nas Polaków? Ogromne. Otóż, naród polski w wolnych wyborach, dał przyzwolenie nowemu okupantowi na eliminację polskich patriotów, oraz likwidację wszelkiej opozycji. Bezwzględnie tępiono wszystkie przejawy patriotyzmu. Rozpoczęły się nieuzasadnione aresztowania;  w procesach sądowych, często sfingowanych, zapadały wyroki śmierci i skazywano ludzi na długoletnie więzienia. Zaczęła się sowietyzacja  i indoktrynacja narodu polskiego.  Warto przypomnieć słowa ministra rządu polskiego, Józefa Becka, z dramatycznego przemówienia, wygłoszonego w dniu 28-go sierpnia 1939 roku, do narodu polskiego, kiedy pakt Ribbentrop Mołotow stał się faktem, - Hitler zabierze nam wolność, Stalin duszę.

Początki ZŁA. Indoktrynacja (wpajanie przekonań jakiejś doktryny za pomocą nieustępliwej propagandy) prowadziła w Polsce do świadomego niszczenia tradycji, śladów polskości na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej i do wprowadzania systemu totalitarnego. Mistrzem indoktrynacji i zła w tej części świata był sowiecki przywódca  i dyktator – Stalin 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antoni Malewski
Antoni Malewski 01.04.2022, 11:00
We wstępie do zamieszczonego rozdziału "INDOKTRYNACJA" uźyłem, w końcowym zdaniu ... cytuję - "stylu, który w sposób ewolucyjny rozwalił w czasowym procesie wszystkie totalitaryzmy świata tj rasizm, nazizm, faszyzm, komunizm"..

Pozostałe