Kolejny konkurs Lasów Państwowych. Tym razem dla Kół Gospodyń Wiejskich

  • 26.04.2022, 21:59
  • redakcja
Kolejny konkurs Lasów Państwowych. Tym razem dla Kół Gospodyń Wiejskich
Lasy Państwowe ogłaszają ostatnio szereg konkursów. Po organizacjach sportowych, przyszedł czas na Koła Gospodyń Wiejskich. Wygrać można do 5 tys. zł. Granty trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

Jak czytamy na stronie Lasów Państwowych, leśne produkty pozostają dla wielu mało znane (…). Konkurs „Natura od kuchni” ma to zmienić. Z pomocą Kół Gospodyń Wiejskich Lasy Państwowe upowszechnią wiedzę o żywności pochodzenia leśnego.

– Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich to liderki w swoich lokalnych społecznościach. Dynamiczne i poszukujące, odmieniają wizerunek współczesnej wsi. Wierzę, że dzięki ich wsparciu zdołamy upowszechnić wiedzę o leśnych kulinariach, a zarazem o przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej – wyjaśnia Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Konkurs będzie premiować kreatywne pomysły, tak aby dotrzeć z promocją zdrowego leśnego odżywiania do jak najszerszego grona Polaków.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł netto.

Po zakończeniu konkursu organizator planuje zebrać i wydać w publikacji „Dzika kuchnia. Dobre z lasu” - najlepsze regionalne, domowe przepisy wykorzystujące leśne produkty. Wyjątkowa książka kucharska z lokalnymi przepisami wiejskich gospodyń będzie dostępna m.in. w formie darmowego pliku pdf, do pobrania ze strony Lasów Państwowych.

Wszystkie niezbędne informacje - regulamin, przebieg i wyniki konkursu – będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej organizatora www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy/kgw. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2022 r.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 27.04.2022, 18:33
Lasy Państwowe, to największy złodziej naszej, polskiej przyrody. Aktualnie trwa festiwal dewastacji polskich lasów przez Lasy Państwowe. Gdzieby nie jechać, wszędzie widać ogałacanie polskich lasów - naszego dobra narodowego- z wszystkiego, co jeszcze rośnie w tych lasach.
Ci, tzw. "leśnicy" mają w du.... tzw. odpowiedni wiek drzew do ich ścinania. Oni mają w tych swoich, pustych głowach jedynie polecenia "z góry" i tną, co popadnie.
I potem jedziesz i widzisz sągi, ułożone z drewna o średnicy 10 - 15 cm.
To jest totalna kradzież, a nie tzw. "pielęgnacja" upraw leśnych.

Pozostałe