Służą w siodle

  • 29.04.2022, 12:38 (aktualizacja 29.04.2022, 17:54)
  • asp.sztab. Małgorzata Zdulska
Służą w siodle
W dniach 25-27 kwietnia 2022 roku w miejscowości Gajewniki w powiecie zduńskowolskim Straż Miejska w Łodzi zorganizowała szkolenie jeździeckie funkcjonariuszy konnych służb mundurowych. W szkoleniu uczestniczyli także policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego 

Z zaproszenia skorzystało łącznie 23 jeźdźców z 18 końmi. W doskonaleniu zawodowym uczestniczyli m.in. jeźdźcy z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim, Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Ogniwa Konnego Sekcji Konnej Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Policyjni jeźdźcy ćwiczyli razem z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. W trakcie szkolenia odbyły się zajęcia z ujeżdżania i skoków, które były prowadzone przez trenerów Polskiego Związku Jeździeckiego. Były także zajęcia praktyczne pogłębiające wiedzę na temat udzielania koniom pierwszej pomocy przedweterynaryjnej przeprowadzone przez lekarza weterynarii.

Funkcjonariusze mogli doskonalić swoje indywidualne umiejętności jeździeckie oraz jazdę w szykach zwartych, aby w praktyce sprawdzić mechanizmy współdziałania poszczególnych służb mundurowych. Takie specjalistyczne szkolenie wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa zarówno podczas codziennej służby jak i w trakcie zabezpieczania imprez masowych.

 

asp.sztab. Małgorzata Zdulska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe