Do jasnej cholery, gdzie jest Policja

  • 30.04.2022, 07:45 (aktualizacja 04.05.2022, 11:53)
  • redakcja
Do jasnej cholery, gdzie jest Policja
Tak w mailach do redakcji piszą mieszkańcy osiedlowych uliczek położonych w bezpośrednim sąsiedztwie remontowanej ulicy Józefa Montwiłła Mireckiego. Remont wojewódzkiej drogi numer 713 przedłuża się. ZDW w porozumieniu (miejmy nadzieję) z zarządcami dróg lokalnych wyznaczył objazdy dla samochodów ciężarowych. Na okolicznych uliczkach obowiązują zakazy ruchu pojazdów ciężkich powyżej 2,5 tony. Są one notorycznie łamane. Kierocy

- Czy może ktoś wreszcie zareagować lub poradzić co możemy zrobić jako mieszkańcy Ul. Majowej by wyeliminować ciężarówki z naszej ulicy, bo to co przeżywamy, to jest codzienna udręka... Znaki swoje a kierowcy swoje... żadnych patroli Policji tutaj nie widujemy a szyby w domach się trzęsą. Samochody wielokrotnie przekraczają dopuszczalny tonaż -  piszą mieszkańcy ulicy Majowej, którym w ubiegłym roku, po wielu latach próśb udało się doprosić władze powiatu tomaszowskiego o remont chodnika. Mieszkający tu ludzie podkreślają, że najbardziej dokuczliwe są tzw. patelnie, wożące piach, ze względu na hałas, którego są źródłem. 

Podobnie jest na innych okolicznych uliczkach. Ciężarówki mimo zakazu gnają ulicami PCK, Ściegiennego, Strzelecką, Niską i Mazowiecką. Niszczą drogi nieprzystosowane do ich ruchu. Trudno się dziwić, że mieszkańcy denerwują się i protestują. Na tę sytuację nie reagują władze lokalne. A jeśli już magistrat podejmie próbę rozmów z policją, to jest ona mało skuteczna. Powiat, do którego należy ulica Majowa również nie reaguje. Efektem będzie nie prawdopodobnie konieczność kolejnego przeprowadzenia remontu. By może o to właśnie chodzi, by naprawić to, co się wcześniej zepsuło i przeciąć kolejną kolorową wstęgę.  Tymczasem solidne zarządzanie to także troska o to, co już się posiada. 

- Samochody żeby szybciej przejechać przejazd jadą po chodniku a najlepsze jest, że kiedy mieszkańcy zaczynają zostawiać samochody na chodniku, to policja przyjeżdża i daje mandaty, ponieważ postawili znak zakazu parkowania. Dziadostwo... Dzieci jak idą do szkoły to przy samych płotach, bo strach - pisze mieszkanka Majowej. 

Wydaje się, że w Tomaszowie Mazowieckim istnieje ciche pozwolenie na łamanie przepisów prawa przez kierowców ciężarówek. Policja przemyka oczy nawet na drastyczne przypadki, jak parkowanie ciężkich składów na uliczkach w osiedlach mieszkaniowych. Działania podejmowane są tylko w reakcji na zgłoszenia. A i one są mało skuteczne. Policjanci albo nie znają przepisów albo udają, że przypadków ich łamania nie dostrzegają. 

Artykuł 49 ust 2 pkt 5 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wprowadza na przykład zakaz postoju na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami. Za złamanie zakazu grozi mandat 200-300 zł. Za wjazd w przytoczoną ulicę Majową kierowca powinien otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Niestety jedyną metodą na kierowców okazuje się być bezwzględne egzekwowanie przepisów, karanie mandatami i naliczanie punktów karnych. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babcia Jadzia
Babcia Jadzia 04.05.2022, 11:49
Prawda jest taka że nie znam kierowcy tira który chce jak ma do wyboru jechać obwodnicą lub przez miasto to wybiera jazdę przez miasto. Poza tym trzeba się też zastanowić skąd się biorą towary w sklepach? Trzeba też zauważyć jeszcze jeden aspekt rozjeżdzonych dróg. Wkrótce będzie remont i mieszkańcy będą się cieszyć nowym chodnikiem i asfaltem. W końcu wybory za chwilę.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 02.05.2022, 07:25
Hmmm i znowu artykuł który jest do niczego... może nie w całości, ale po części. A mianowicie chodzi mi o nowy port albo tak jak wspomniał autor PCK, na początku tej ulicy stoi znak 2,5 t ale z dopiskiem "dotyczy tranzytu", więc to oznacza że lokalni przewoźnicy mogą się poruszać bo wjeżdżamy docelowo na teren miasta w celu ukończenia pracy. Ciekaw jestem czy którykolwiek z ludzi którzy tak się trzepią chciałby ponieść koszt paliwa i amortyzacji takiej ciężarówki korzystającej z objazdu przy tych cenach paliwa.
Psikuta bez s
Psikuta bez s 01.05.2022, 06:58
Podziekujcie władzą i ludzią co ich wybieraja. W Tomaszowie juz dawno powinna powstac obwodnica
robert_f
Romario 01.05.2022, 07:51
Pisze się "władzom" i "ludziom" bo to liczba mnoga.
robert_f
Romario 01.05.2022, 04:02
Wiadomo, żyjemy w bantustanie gdzie nikogo nie stać na telefon komórkowy z kamerą. Czy mieszkańcy wspomnianych ulic to jednostki upośledzone intelektualnie i fizycznie przez co są niezdolni do wykonania nagrania/zdjęcia łamiących przepisy pojazdów? Wysłanie potem takiego materiału na policje (np. mailem albo na płycie CD bezpośrednio na komisariat) stanowi aż tak poważny problem?
Do romario
Do romario 03.05.2022, 20:41
Romario sygnalista
Marek
Marek 30.04.2022, 21:31
Faktycznie straszna uciążliwość, co mają powiedzieć mieszkańcy ulicy na przykład Spalskiej czy Szczęśliwej gdzie TIRy od wielu lat jeżdżą w ilości kilkadziesiąt czy kilkaset na dobę ? Też się trzęsą szyby w oknach i też jest bardzo głośno. Tu raptem kilka tygodni uciążliwości i wielka tragedia się dzieje.
Tom
Tom 30.04.2022, 20:44
Po Nowym Porcie i Niskiej też ciągle jeżdżą ciężarówki i patelnie, załadowane że dom trzęsie się jak przejeżdżają i do tego wcale wolno nie jeżdżą, a najgorsze że często późnym wieczorem, nocą i wcześnie rano.Ulice już całe popękane ,a patroli nie widać
AW
AW 30.04.2022, 16:16
Jako komentarz do tego artykułu zagadka : Ile km musi przejechać kierujący zestawem o masie np 24 tony jadący z Białobrzeskiej 50 na ul. Szczęśliwą 80, zakładając, że nie będzie łamał przepisów ruchu drogowego.... Można się pomylić o 15 km.
Dominik
Dominik 02.05.2022, 07:09
26
Ajdejano
Ajdejano 30.04.2022, 19:24
Brawo!!! Ty, Szanowny Wpisowiczu czujesz tego bluesa, ale bezmózgie urzędnicze stado ma takie podejście głęboko w du.....
Przecież, to nie ich i ich szefa - katechety pieniądze i nie ich interes.
Tirowka
Tirowka 30.04.2022, 09:55
Jeżeli takie tabliczki z napisem nie dotyczy docelowych wjazdów gospodarczych to każdy pojazd ma jakiś cel gospodarczy i może sobie w dupę wsadzić ten znak
Niech więcej będzie takich tabliczek w naszym mieście to będzie wszystko rozjechane
pln
pln 30.04.2022, 10:45
Nie dotyczy dojazdów docelowych ale na tej ulicy.
tir
tir 16.05.2022, 14:39
a gdzie tak pisze ze tej ulicy ?

Pozostałe