I ten brzydki i ten gładki.... celebryci sadzą kwiatki

  • 02.05.2022, 23:57 (aktualizacja 03.05.2022, 11:20)
  • Kamila Stachecka
I ten brzydki i ten gładki.... celebryci sadzą kwiatki
I jak to bywa w przypadku polskich celebrytów wszystko postawione jest na głowie. Kwiatków bowiem nie sadzą w ogródku ale w dziurach na powiatowych drogach.

Być może w tego rodzaju happeningu nie byłoby nic zdrożnego, bo stan dróg powiatowych rzeczywiście można w wielu miejscach nazwać katastrofalnym, gdyby nie fakt, że celebryci, to równocześnie radni powiatowi, którzy posiadają cały zestaw "narzędzi", dzięki którym mogą rozwiązywać problemy, w tym i dziurawych ulic. Są wśród nich m.in. wnioski, interpelacje. Konkretne potrzeby można zgłaszać też do budżetu powiatu, wskazując oczywiście źródła ich finansowania. Powinno być o tyle proste, że wszyscy radni ze zdjęcia wspierają od trzech lat urzędującego starostę z PiS. Można przygotować petycję i zbierać podpisy. Całość zajmie mniej czasu na wykonanie makijażu niezbędnego do udanego zdjęcia.  

Radni ze zdjęcia na przestrzeni minionych trzech lat, wspólnie tych interpelacji złożyli aż... 8. Wychodzi mniej niż jedna na rok. Przy czym wszystkie (nie zawsze mądre) napisała jedna osoba.

Przyszło nam żyć w dziwnych czasach, kiedy rzeczywistość kreują zdjęcia i filmiki publikowane w mediach społecznościowych, a nie ukierunkowane na wymierny efekt działania. Celebryci udają, że coś robią i wszyscy są zachwyceni, a przecież dokładnie o to chodziło. Ratuje się ofiary wojny w Ukrainnie stojąc przed obiektywem z  kartką z napisem #solidarnizukrainą. Tę kartkę sią zmienia co miesiąc w zależności od potrzeb. Raz wspieramy Ukrainę, innym razem aborcje, kiedy indziej znowu jesteśmy bojownikami konstytucji albo wolnych mediów (przy czym te wolne, to takie, które nam są życzliwe, a resztę należy pozmykać, bo przecież reżimowe) .

Mamy więc oczekiwany efekt, ale na ile wymierny dla adresatów tak budowanego przekazu? Dziury znikną? Robienie polityki za pomocą gadżetów to może znak czasów, w którym wyspecjalizowała się Platforma Obywatelska, ale jest mało poważne. Tak, jak mało poważne są kartoniki w rękach polityków PiS. To typowe traktowanie wyborców, jako istot emocjonalnych i nie myślących. Sytuacja przypomina tę sprzed lat, kiedy Janusz Palikot używał różnego rodzaju rekwizytów. Wszyscy go zapamiętaliśmy trzymającego w ręku rewolwer i sztucznego penisa, ale o co mu dokładnie chodziło, to już chyba nie.  

Kamila Stachecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajerab
ajerab 2 dni temu, 16:46
sadzenie kwiatków i wbijanie łopat - z zawodu derektor
trabant
trabant 12.05.2022, 14:58
Chłopie głowę sobie polej i w końcu weż się za pracę.
Justyna z Berlina
Justyna z Berlina 10.05.2022, 21:13
Pan Zdonek brzydko się starzeje...i łapki jakieś takie opuchnięte?
historia
historia 10.05.2022, 22:46
Czy ciężka praca zmienia człowieka ? Są na to dowody
do pajacy
do pajacy 10.05.2022, 15:45
Trzech pajacy , a ten pierwszy to już przygnębiający ( nie pokazuj się facet , wstydu nie masz )>???
Jeden  kupił
Jeden kupił 10.05.2022, 11:41
łopatkę,drugi pazurki, a trzeci konewkę. Zabrakło tylko kogoś do nalania wody do konewki i podlewa na sucho.
lud pracujący
lud pracujący 10.05.2022, 10:23
Wy tak na poważnie ? Sądzicie że prosty lud to kupi ?
Parówkowym
Parówkowym 08.05.2022, 08:57
skrytożercom też mówimy stanowcze nie!
TW Bobo
TW Bobo 07.05.2022, 08:28
artykuł z cyklu - lokowanie produktu . Czekam na kreatywne tytuły."mój mąż jest z zawodu... dyrektorem" :)
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 12:35
Wycofuję się z tego, co już napisałem i co już zostało skasowane, ale i tak muszę pochwalić Redakcję za to, że tym materiałem odwaliła niezły kabaret i jednocześnie, niezłą "dobrą" robotę dla bohaterów tego idiotycznego wydarzenie - na miarę co najmniej Kociej Wólki lub jakiegoś, innego zaścianka-bidachowa.
Oczywiście, nie wierzę, że Redakcja nie spodziewała się takiego efektu takiego materiału.

Brawo dla Redakcji !!!
Na
Na 05.05.2022, 19:54
tym chcecie się załapać na następną kadencję? Ciemny lud nie wszystko kupi, czy jakoś inaczej;)
W. Młynarski
W. Młynarski 12.05.2022, 17:03
"Ludzie to kupią, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio ..."
Tomaszów
Tomaszów 05.05.2022, 11:10
Jeszcze niedawno obrońcy konstytucji byli na czołówce jednej z tomaszowskich gazet jakie to było show jak pan jeden radny do Maciorka wyjechał w koszulce konstytucja,a dzisiaj każdy się z nich naśmiewa,zawsze mówiłem,czas zawsze pokazuje kto jest kto!Ale pewni ludzie od już dłuższego czasu to zwykli p....ce:)
masakra to mało
masakra to mało 04.05.2022, 12:45
Ten pierwszy gościu jest żałosny,wstydu za grosz ! Tyle przekrętów i jaki zadowolony. Wstyd , wstyd człowieku , schowaj się za tymi krzokami co masz na placu przed domem.
Jolka
Jolka 04.05.2022, 09:48
Prawdziwi dżentelmeni!, marzenie o takich niejednej sen z powiek spędza. No cóż nie każda jest szczęściarą.
Monika
Monika 05.05.2022, 20:32
Który taki atrakcyjny bo jakoś nie widzę. Chłopy jak chłopy i cóż tu atrakcyjnego?
trup w każdej szafie
trup w każdej szafie 04.05.2022, 09:32
Żałosna ustawka . Celebryty weźta przykład z Adiego. Adi ma zawsze piękny plan, mankiecik, koszulka z logo, zegareczek, przez przypadek w otoczeniu animalsy lub osoby dalsze lub bliższe. Uczta się i kto powiedział, że to przypadek ? Wybory tuż tuż. Rozumiem że kwiatki, konewka i szpadelek kupione z diet w ramach tzw szczytnej ideii dzielenia się ze społeczeństwem .
Ajdejano
Ajdejano 03.05.2022, 13:50
Panie Mariuszu: Autorka tego materiału powyżej, chyba nie jest z tomaszówka, albo jest totalnie zamotana. Naczytała się lub nasłucha się dziewczyna w mediach o tzw. "celebrytach" i potem przedstawia różne "ciekawe" (a może nawet podejrzane) i zupełnie nie ciekawe, różne, lokalne spryciule jako celebrytów.
Jeśli oni są celebrytami, to ja jestem księdzem biskupem.
Rk
Rk 03.05.2022, 13:49
Jak tak będzie zarządzał drogami, jak Lechią to ja dziękuję bardzo
Korsarz
Korsarz 03.05.2022, 11:21
Teraz radny już wie gdzie mieszka i jest zameldowany. Będąc radnym miejskim zupełnie nie kojarzył , że prawo wyborcze mówiło na ten temat zupełnie co innego.
3M
3M 03.05.2022, 11:03
TW Robert nadaje !!!!! Dalibyście spokój z tymi idiotyzmami . Jak nie przejście dla pieszych, to ławeczka, to studzienka niedrożna. Gruba afera wisi w powietrzu ? Radny już nie wie co ma robić - dwa etaty w szkołach, niezła kasa z bycia radnym i pytanie tylko czyje ma błogosławieństwo ? Bo nie zrozumiałe jest to mruganie oczkiem i uśmieszki do rządzących i jednosześnie krytyka. Najważniejsze że cały powiatowy mainstream ma sie dobrze i kruk krukowi oka nie wykole.
Znów wam źle
Znów wam źle 03.05.2022, 10:18
Toż to kwiat naszego społeczeństwa sadzi te kwiatki. A co mieli posadzić krzaczki? A może drzewka?
Drogowiec
Drogowiec 03.05.2022, 13:58
Wsiąść się za prace
Ajdejano
Ajdejano 05.05.2022, 16:55
W twoim przypadku, kiedyś, lepiej było wziąć się za naukę.
Ajdejano
Ajdejano 10.05.2022, 17:50
Do dodatkowa wrzutka do "Drogowca" : dla mnie, najgorsze jest to, że ten człowiek zupełnie nie wie, o co mi chodzi w tym moim wpisie.
No, ale co można się spodziewać po takiej patologii.
Xmen
Xmen 03.05.2022, 09:25
Niech idą do lasu z dzięciołem pogadać.
On.a
On.a 03.05.2022, 12:59
😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Pozostałe