3 maja odbyły się Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Inowłódz

  • 05.05.2022, 11:56 (aktualizacja 06.05.2022, 16:07)
  • Źródło: Tekst: Piotr Gawin/Foto: Emilia Karwat
3 maja odbyły się Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Inowłódz
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 09.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Mszę celebrował Ksiądz Proboszcz dr Artur Szczepanik. Po mszy wszyscy uczestnicy, w biało – czerwonym pochodzie prowadzonym przez jeźdźców konnych ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacjami instytucji, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, przedstawicielami lokalnego samorządu, oświaty i kultury przeszli pod płytę pamiątkową znajdującą się w parku przy OSP.

Część oficjalna rozpoczęła się od wzniosłego odśpiewania Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta. W dalszej kolejności nastąpiło składanie kwiatów i zniczy pod płytą pamiątkową przez przybyłe na uroczystości delegacje. Świętowanie 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uświetnił koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie. Na koniec wszyscy zebrani zostali obdarowani pysznymi, biało-czerwonymi babeczkami. 

 

Źródło: Tekst: Piotr Gawin/Foto: Emilia Karwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ukazd
Ukazd 06.05.2022, 20:18
Żadna bo niestety patriotyzm nie jest trendi:(nawet podczas naszego święta są wplątane żółto-niebieskie flagi.Niestety ci rządzący nami mają tyle imprez i sesji zdjęciowych w planach ,że święto flagi jest tylko kolejnym miejscem gdzie można się wylaszczyc:(nawet u mojego ulubieńca Malinowego było kameralnie tylko dla wybranych,bez zaproszonych gości:)za to z wywiadami i telewizja,która przypadkiem przejeżdżała,na najbardziej zielonym placu w Polsce,gdzie za chwilę w pobliżu wykoszą las pod bloki i zabetonuja tereny zielone pod największy parking w powiecie :)a w Tomaszowie bez zmiany jeden nawet był z konstytucją:)
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 12:58
Pokażcie mi chociaż jedną gminę w naszym powiecie, która tak solidnie podeszła do tego naszego Święta Narodowego.

Pozostałe