Powiat tomaszowski: rodzice uchylają się od szczepień dzieci. Coraz więcej upomnień.

  • 05.05.2022, 18:40 (aktualizacja 05.05.2022, 18:45)
  • redakcja
Powiat tomaszowski: rodzice uchylają się od szczepień dzieci. Coraz więcej…
Temat szczepień wywołuje masę kontrowersji. Nie brakuje ich zwolenników, niestety cały czas też rośnie liczba przeciwników. Tak głośno, jak przez ostatnie lata, o szczepieniach, chyba nie było nigdy. Czy przekłada się to na obowiązkowy kalendarz szczepień dzieci? Czy coraz więcej rodziców mówi – nie chcę szczepić dziecka – a w google szuka hasła - jak ominąć szczepienie?

To, że dzięki masowym szczepieniom wiele chorób zniknęło z powierzchni ziemi to fakt. To, że część chorób wraca, bo coraz luźniej podchodzimy do obowiązkowych szczepionek to również niestety fakt. [LINK DO TEKSTU O CHOROBACH ZAKAŹNYCH]

Jak to wygląda na terenie powiatu tomaszowskiego?

W 2021 roku do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wpłynęło 59 zgłoszeń rodziców, 37 dzieci, w sprawie uchylania się od obowiązku wykonania szczepień ochronnych. Wydano 6 upomnień oraz 2 tytuły wykonawcze. Tyle samo tj. 6 upomnień oraz 2 tytuły wykonawcze wystawiono w 2022 r. do dnia dzisiejszego. W 2018r. -1 tytuł wykonawczy, 6 upomnień, w 2019r.- 1 tytuł wykonawczy, upomnień nie wydano, w 2020r.- nie wydawano upomnień i tytułów wykonawczych

W sytuacji uporczywego odmawiania szczepień, Sanepid postępowanie rozpoczyna się od rozmów z rodzicami informując o zagrożeniach wynikających z takiego postępowania oraz o możliwości wykonania szczepień ochronnych. Przekazywane są również informacje o stronie internetowej uruchomionej przez NIZP-PZH, na której można uzyskać rzetelne informacje na temat szczepień ochronnych. W przypadku uporczywego uchylania się od obowiązku szczepień, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wystawia upomnienie, jeśli to nie skutkuje wystosowany zostaje tytuł wykonawczy wraz z wnioskiem o nałożenie grzywny w celu przymuszenia do wykonania szczepień ochronnych.

Jak zaznacza Sanepid pomimo trwającej w latach 2020-2022 pandemii COVID-19, realizacja szczepień według Programu Szczepień Ochronnych w placówkach będących pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tomaszowie Mazowieckim, odbywała się na bieżąco.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cegła
Cegła 10.05.2022, 01:51
Znam kilku antyszczepionkowców "myślących samodzielnie". To są same świry wierzące w bzdury takie jak światowy spisek kosmitów, żydów lub jaszczuroludzi zwanych reptilianami, niszczyli by maszty 5G, ale w zamian bezkrytycznie ufają swoim mentorom i np. leczą nowotwory witaminą C. Teraz dodatkowo doszła u nich wiara w to, że Rosja jest ofiarą zachodu na Ukrainie, że Rosja została napadnięta i się broni i łykają jak pelikany wszystkie anty ukraińskie fejki.
Tm
Tm 08.05.2022, 20:30
Tak a koperta to kto?a Folksdojcz to kto?
abc
abc 07.05.2022, 22:54
Tak sie zastanawiam ale myślę, że podpis to duda a człowiek to macierewicz czyli najwięksi wrogowie naszego narodu.
Człowiek
Człowiek 08.05.2022, 20:07
Największym wrogiem narodu są ludzie Twojego pokroju "abc", czyli niedouczone ćwoki i ignoranci. O Ajdejano nie wspomnę. A.. i jeszcze jest jakiś Varan, też specyficzne ndywiduum. Normalnie GRUPA ŚMIERCI. Śmierci dla świata...
abc
abc 10.05.2022, 08:02
Tacy jak ty człowiek to już nie są ludzie! Jesteś zmodyfikowaną genetycznie istotą ktora poprzez szprycę straciła umiejętność samodzielnego myślenia. PS. Zarezerwuj sobie już miejsce w kolejce po kolejną dawkę bo są duże naddatki i trzeba w kimś to zutylizować a tylko w takich warto to zrobić.
Człowiek
Człowiek 12.05.2022, 00:13
Po pierwsze - idź do psychiatry i to szybko. Po drugie - nienawiść i poziom agresji oraz głupoty które prezentujesz wywołują obrzydzenie u normalnych ludzi.
Podpis
Podpis 06.05.2022, 14:48
Ludzie, nie słuchajcie tej propagandy antyszczepionkowej i szczepcie dzieci! Nie mówię tutaj o szczepionce na covid, ale pozostałych.

Antyszczepionkowcy narazie są beneficjentami tego, że duża część społeczeństwa jest zaszczepiona na choroby przeciwko, którym ich dzieci nie są zaszczepione - ich występowanie w społeczeństwie jest na niskim poziomie, przez co im nie zagraża.

Gdy w znaczny sposób wzrośnie liczba niezaszczepionych osób - transmisja chorób zwiększy się przez co biedne dzieci będą ponosić konsekwencje głupoty rodziców.
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 18:33
Masz rację. Mój wpis poniżej, zadedykowałem nie antyszczepionkowcom, ale debilowatym władzom, tzn. ministerstwu zdrowia i pomyślności oraz nadzorowi sanitarnemu.
Ta część władz naszego państwa, do tej pory jest przesiąknięta komunistycznymi nawykami. W komunie było tak:
- po pierwsze - wydać zarządzenie o konieczności wykonywania czegoś-tam i postraszyć ludzi karami za nie wykonywanie zarządzenia,
- pod drugie, przymuszanie ludzi do wykonywania zarządzenia i w przypadku odmowy tego wykonania, surowe karanie ludzi (finansowe i pozbawianie wolności lub wyrzucanie z pracy) .

W komunie, przed ustanawianiem takich przepisów, nikt nie dyskutował z ludźmi. Naród MUSIAŁ wiedzieć, że WADZA ZAWSZE MA RACJĘ!!!

A, jak jest teraz? Teraz media informują nas, czyli przygłupów dla "wadzy", że jacyś-tam, obs...., powiatowi urzędnicy sanitarni próbują "cóś-tam" ludziom wciskać do głowy i straszyć tych ludzi na różne sposoby.

PS. Pytam więc: co to, ku..., ma być ?! Przedłużenie, czyt powtórka komunizmu - co ?! Może komuś, wreszcie przyjdzie do pustej pecyny pomysł, aby narodu nie traktować jak kupy debili - co ?!
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 12:24
Fragment z materiału powyżej:
"W sytuacji uporczywego odmawiania szczepień, Sanepid postępowanie rozpoczyna się od rozmów z rodzicami informując o zagrożeniach wynikających z takiego postępowania oraz o możliwości wykonania szczepień ochronnych. Przekazywane są również informacje o stronie internetowej uruchomionej przez NIZP-PZH, na której można uzyskać rzetelne informacje na temat szczepień ochronnych.".

Po przeczytaniu tego fragmentu, chciałby przeczytać dwie rzeczy:

1. Aby jacykolwiek rodzice potwierdzili, że ten zatroskany Sanepid, rzeczywiście przeprowadza takie rozmowy i jak te rozmowy wyglądają.

2. Zacytowana powyżej strona NIZP-PZH totalnie wysiada ze stroną, podawaną przez anty-szczepionkowców : " https://pl1.tv/title/czarna-st…
antysystemowiec
antysystemowiec 06.05.2022, 07:58
Brawo dla myślących i świadomych rodziców!
abc
abc 06.05.2022, 07:49
Dlaczego usuwacie komentarze które przedstawiają prawde? Jestescie takim samym szambem medialnym jak opłacone mainstreamowe ścieki medialne!
abc
abc 06.05.2022, 07:47
https://pl1.tv/title/czarna-st…
Czy ja śnie?
Czy ja śnie? 06.05.2022, 02:46
Szczepienie dzieci przeciwko odrze z 10 roku życia zostało przesunięte na 6 rok życia bez żadnych badań ... Jedyną wytyczną dla sanepidu jest większa zachorowalność na tą chorobę w Niemczech ale u ludzi dorosłych. Cyrk
Antyszczepionkowiec
Antyszczepionkowiec 05.05.2022, 19:52
https://pl1.tv/title/czarna-st…
Podpis
Podpis 06.05.2022, 14:50
Naprawdę takie coś jest teraz w społeczeństwie oglądane?
Gość, który jest przedsiębiorcą i ma wyroki za pseudomedycyne jest większym autorytetem w medycynie niż lekarze?

Wymyślacie tezę i szukacie pod nią argumentów - nawet jeśli brzmią tak, że dziecko by w nie nie uwierzyło
abc
abc 07.05.2022, 22:58
A dla ciebie długopis autorytetem są lekarze czyli wykształcone konowały? No to współczuje szczerze poziomu świadomości!
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 18:59
Te! Podpis!!! Takie coś naprawdę jest w społeczeństwie oglądane. Bo społeczeństwo ogląda wszystko to, co chce oglądać - gamoniu. Bo to jest WOLNE społeczeństwo - gamoniu.
Człowiek
Człowiek 07.05.2022, 15:20
Gamoniem jesteś ty Ajdejano. Udowodniłeś to już wielokrotnie. Czytałem twoje wypociny na temat szczepień i pandemii. Żenada. Nie dość że gamoń to jeszcze cham i prostak. Nie obrażaj mądrzejszych od ciebie.

Pozostałe