Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 00:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Kupcy piszą petycje. Chcą obniżki dzierżaw na targowisku miejskim.

Kupcy, dzierżawiący stosika na Placu Narutowicza na początku stycznia skierowali do Rady Miejskiej petycję, w której domagają się: obniżenia opłat dzierżawnych, zrównania ceny 1 m. kw. dla wszystkich kiosków, niezależnie od ich lokalizacji; niepodnoszeniu czynszu dzierżawnego przez kolejne 5 lat niezależnie od inflacji; niepobierania opłat za towary eksponowane na zewnątrz kiosków; zwiększenia liczny toalet. Petycją zajmowali się radni i... będą zajmować się nadal.

Z ostatnim z postulatów, zgłaszanych przez kupców trudno jest polemizować. Jedna toaleta na całe targowisko, to rzeczywiście zbyt mało, szczególnie jeśli korzystają z niej zarówno handlujący, jak i klienci.  Warunki sanitarne, chociażby z tego względu są mocno dyskusyjne, a większość oferowanego na Placu Narutowicza towaru, to jednak żywność. O niezbędną higienę jest tu niezwykle trudno. A już informacja o załatwianiu potrzeb fizjologicznych między kioskami, zawarta w petycji, kwalifikuje cały kompleks do natychmiastowego zamknięcia. 

To już nie to samo targowisko, jakie tu było 20 lat temu. Tętniło życiem przez niemalże cały tydzień, chociaż najlepsze utargi, zawsze mieliśmy we wtorki, piątki i soboty, kiedy na rynek zjeżdżali rolnicy. Dzisiaj zamykają się kolejne sklepy i na ich miejsce nie ma chętnych do najmu  - mówi właściciel jednego z kiosków. 

Trudno się dziwić. Tak zwany handel wewnętrzny w Tomaszowie Mazowieckim został zdominowany przez liczne supermarkety oraz dyskonty, które lokalizowane są u nas w sposób niekontrolowany. Jest to przede wszystkim skutek braku miejscowego planu zagospodarowania miasta. Dzięki temu obiekty handlowe o powierzchni do 2 tysięcy metrów kwadratowych można lokalizować niemalże wszędzie.

Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą oczywiście radni kolejnych kadencji. W tym podkreślający swoją "dbałość" o interesy lokalnych handlowców radni PiS. To oni wspólnie z radnymi SLD doprowadzili blisko 20 lat temu do uchylenia planu miejscowego, przygotowanego przez ówczesnego prezydenta Mirosława Kuklińskiego. Dlatego uśmiech zażenowania wywołują konferencje prasowe parlamentarzystów lewicy w obronie kupców targowiskowych. 

Od 1990 roku nastąpił na terenie miasta rozwój sieci sklepów wielkopowierzchniowych. Na rynku jest określona ilość pieniędzy, przeznaczanych przez klientów na zakup towarów handlowych i kwota ta musi być podzielona na wszystkie podmioty prowadzące handel w mieście. W związku z tym przychody na targowisku miejskim z roku na rok spadają, a opłaty rosną -  piszą kupcy z targowiska, sugerując przy tym, że obniżenie opłat za czynsz dzierżawny powinni służyć zwiększeniu szans drobnych przedsiębiorców.

Czy aby na pewno? Samo obniżenie opłat zmniejszy w niedużym stopniu koszty prowadzenia działalności i w większym przychody budżetu miasta, przeznaczane w dużej mierze na obsługę targowiska, w tym sprzątanie, wywóz śmieci itp. Nie ściągnie jednak na bazarek większej liczby klientów, a to oni są głównym źródłem dochodu. Podstawowym problemem jest tu brak infrastruktury oraz oferta, nie dostosowana do popytu. 

Okazjonalnie zaglądam na bazar, ale zakupy robią rzadko. Kupuję mięso, bo jest lepsze niż w supermarketach i swojską wędlinę. Czasem warzywa i owoce, ale kiedyś kupowało się te produkty od rolników. Dzisiaj jest ich niewielu. Wygodniej mi jest wyjść do osiedlowego sklepu. Ceny są podobne i produkty takie same, a nie muszę nosić ciężkich toreb z zakupami - mówi Wanda Jabłońska 

Kupcy z targowiska swoją szansę przespali. Przede wszystkim dlatego, że nie potrafili się ze sobą dogadać i wspólnie pracować. Prezydent Mirosław Kukliński chciał zrealizować pomysł Stowarzyszenia Pracodawców i zbudować zamiast obecnego targowiska, halę targową w formule marketu. Miejsce, jakie możemy oglądać w wielu krajach na świecie, ale i w Polsce. Kupcom pomysł się nie spodobał. Zamiast nowoczesnego obiektu z parkingami i odpowiednimi warunkami sanitarnymi, postawiono rzędy budek, które zadaszono poliestrową płytą, dzięki której w słoneczne dni, panuje trudny do zniesienia zaduch. 

Na targowisku istnieje zróżnicowanie stawek czynszu dzierżawnego w zależności od położenia kiosku. Według kupców, takie rozróżnienie nie ma już żadnego uzasadnienia i miało sens wówczas, kiedy było więcej chętnych do otwierania punktów sprzedażowych. Ich zdaniem, osoby dokonujące zakupów nie kierują się położeniem kiosku. Czy aby na pewno? 

Stali klienci poszczególnych punktów sprzedaży zawsze do swoich ulubionych miejsc trafią. Jednak osoby dokonujące zakupów okazjonalnie dokonują wyboru bardzo przypadkowego. Gdy się przyglądamy stawkom czynszu w galeriach handlowych są one również zróżnicowane. Dlaczego? Otóż powodem są przepływy ludzkie i impulsywność dokonywania zakupów. 

Kupcy kwestionują także warunki umowy dotyczące rewaloryzacji czynszu uwzględniającej poziom inflacji - Dla kupców nawet kilkuprocentowa podwyżka czynszu dzierżawnego przy stosunkowo dużej jego wartości, nieznajdująca uzasadnienia w cechach przedmiotu dzierżawy, może spowodować, że nie są i nie będą w stanie zarobić na tak wysoki czynsz - czytamy w petycji, którą zajmowali się radni. 

Z podobnymi problemami borykają się niemal wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność w wynajmowanych lub dzierżawionych lokalach. Różnica w tym przypadku polega na tym, że ZDiUM, w imieniu miasta zarządzający targowiskiem ma także koszty związane z jego obsługą, a te rosną z roku na rok, a nawet kilka razy w trakcie roku. 

Nie jest wesoło. Koszty utrzymania firmy wzrosły dramatycznie. To już nie chodzi o same stawki czynszu. Energia elektryczna, ogrzewanie. Pensje minimalne i do tego ZUS-y. W portfelu coraz mniej zostaje. Modlę się, by nie trafiła się jakaś awaria i nieprzewidziane wydatki, bo chyba nie damy rady sobie z nimi poradzić - narzeka właścicielka sklepu na jednej z głównych ulic miasta. 

Miasto w tych trudnych czasach powinno iść na rękę właścicielom kiosków i zrezygnować w pobierania opłat za ekspozycje wykraczające poza obrys naniesień. 

Co dalej?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w tej formule targowisko miejskie nie ma żadnej przyszłości. Potrzeba jest działań, które stworzą tu odpowiednie warunki do pracy. Ograniczenie dyskusji do stawek czynszu nie ma większego sensu. Stoimy w obliczu kryzysu związanego z niedoborami żywności. Władze powinny podejmować więc działania dające możliwość zbywania płodów rolnych bezpośrednio ich producentom. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Taxi 08.05.2022 12:36
Cały ten rynek powinno się przenieś na błonie było by bezpiecznie a tak nawet strach piłsudskiego jechać bo kto zezwolił handlować na skrzyżowaniu tak ruchliwej ulicy.

Ludwikowianin 09.05.2022 06:49
Słuszna uwaga rynek powinien być na błoniach abyśmy my ludwikowianie nie musieli toreb z zakupami tarmosić aż z centrum miasta!

wkurzona 09.05.2022 12:00
Panie słuszny! a jak kobiecina ,,tarmosi" koszyk jaj z Kunic, Unewla czy Błogiego aby zarobić ciężki grosz. I nie utyskuje nad tym, że rynek tak daleko, zejdż paniczu niżej aby mieć kontakt z rzeczywistością!.

Xmen 09.05.2022 12:38
To zrób sobie rynek przed kościołem na tym ludwikowie

pis-DA 07.05.2022 22:48
Biedni kupcy nie macie na co liczyć... Banda z POW juz sie zabezpieczyła przed inflacją więc dla nikogo innego już nie ma kasy...

Kazimierz 07.05.2022 22:30
Stworzyć targowisko na obrzeżach miasta takie jak należy z calom infrastrukturą dojazdami itp.

tom 07.05.2022 21:08
to nie jest żadne targowisko czy rynek jak dawniej. Kiedyś były produkty od rolników czy indywidualnych działokowiczów czy rzemiesników nawet można było się potargować o cenę. Teraz to zwykły ustalony detal a produkty z hurtowni a o targu jakimkolwiek można zapomnieć tak jak o świezych produktach - do kitu z takim rynkiem "targowiskiem" i to w takim miejscu...

Ajdejano 07.05.2022 18:55
Petycja kupców, to typowe biadolenie prywaciarzy-pośredników - sprzedawców artykułów rolno-spożywczych i przemysłowych. Ja też jestem prywaciarzem, prowadzącym prywatną działalność usługową w swojej specjalności. Jednak, pomiędzy mną, a tymi z targowiska jest pewna, drobna różnica. Ja swoje stanowisko pracy, swój zakład pracy sam sobie, to znaczy - ZA MOJĄ WŁASNĄ KASĘ i za mój stracony czas - zorganizowałem. Dzisiaj utrzymanie mojej firmy i moja działalność kosztuje zupełnie inaczej niż dwa, trzy lata temu. Jednak, nie piszę do Państwa Polskiego petycji, aby mi to Państwo obniżyło cokolwiek, bo jest mi coraz gorzej. Na tej zasadzie mogą jęczeć wszyscy, łącznie z Redakcją tego portalu. Więc, należy zdać pytanie tym kupcom (w 100% - pośrednikom, którym Miasto przygotowało i dalej utrzymuje stoiska): czy wy uważacie się za wyjątek, któremu samorząd lub rząd MUSI pomagać, bo jest wam gorzej niż kiedyś ?! Mnie też jest, ku...., gorzej !!! I nie jęczę !!! Kupujcie od rolników, od wykonawców i hurtowników taniej i sprzedawajcie drożej. Proste, jak świńska kita. Jednak, Wy sami dobrze wiecie, że taki numer jest krótki, bo wasi nabywcy nie są idiotami. Więc, oprócz petycji, pozostaje inna kombinacja: mniej marży, mniej naciągania faktycznych producentów. I będzie O.K.!!! Nawet bez petycji.

R
Romario 11.05.2022 15:03
No tak, widać, że ty lubisz jak cie państwo/władza gnoi. Potulnie robisz wszystko co ci powiedzą - dlatego też owa władza tak traktuje innych małych przedsiębiorców.

Ajdejano 12.05.2022 16:22
Do Admina: też mnie Pan wykasował po wpisie tego Romario. Na prawdę takie herezje wypisałem ?!

rwd 07.05.2022 10:33
Najwyżej mogą dostać podwyżkę. Słowo "obniżka" nie figuruje w urzędowym słownictwie.

Maksimus_Keksimus 07.05.2022 09:54
Serio jeszcze wierzycie ze tam rolnicy handlują? To przecież towary z giełdy handlowcy sprzedają a nie sami rolnicy....

Nie tylko handlowcy 07.05.2022 16:55
sami rolnicy też sprzedają. Trzeba tylko umieć odróżnić handlowca od rolnika.

Ajdejano 07.05.2022 18:58
O.K. Tylko, że to nie rolnicy, a ci, tzw. handlowcy wypisują te różne petycje.

kupiec 08.05.2022 12:34
A co teraz rolnicy sprzedaja jak jeszcze nic na polach nie wyrosło tylko z szklarni mają.

A słyszał 10.05.2022 11:34
ty o szklarniach? O kopcowaniu płodów rolnych?

Alvin i wiewiórka 07.05.2022 09:13
Jaka jedna toaleta? Kto takie bzdury wygaduje?

kofi 07.05.2022 07:16
Znajomy mi opowiadał że chcial kiedyś sprzedać produkty rolne ze swojej działki to usłyszał że się nie da bo wszystkie miejsca są wydzierżawione. Mimo że tego dnia większość miejsc była pusta. Czy to prawda? Czy nasz rynek funkcjonuje w taki sposób że nie są wpuszczani nowi sprzedawcy? Pytam bo nie chce mi się w to wierzyć.

Niestety to prawda. 07.05.2022 16:50
wszystkie miejska na targowisku są zarezerwowane i za to się słono płaci. Jak pamiętam w 1992 r. była to kwota 1.000.000 zł/m-cznie, tzw opłata rezerwacyjna, którą płaciło się z góry bez względu na to czy płacący wystawiał swoje towary, czy też np. nie stał z powodu choroby, czy też awarii pojazdu. Niezależnie od tego płaciło się, jeśli handlowało się opłatę za fakt samego stania na rynku. Niestety nie pamiętam kwoty. Nie płaciło się tej opłaty, jeżeli po godz. 8-ej stanowisko nie było zajęte przez rezerwującego i wtedy na tym miejscu mógł stanąć ktoś inny. Podejrzewam, że te opłaty i metody są stosowane do dziś.

On.a 09.05.2022 08:57
Milion? Sporo..

... 09.05.2022 11:24
Milion przed dominacją złotego.

n.j. 09.05.2022 17:18
wtedy jeszcze zarabialiśmy w milionach

anonim 09.05.2022 13:58
Zgadza się. Jak do 8:00 nie zjawi się osoba rezerwująca miejsce, to stanąć może każdy. Wystarczy uiścić dzienną opłatę targową uzależnioną od wielkości miejsca.

Ajdejano 12.05.2022 16:26
Pajacu: przed denominacją, milion, to na dzisiaj 100 (STO !!!) złotych. Może, już nie pij, ani nie bierz już więcej - co?!

Wbrew twoim myślom 12.05.2022 16:56
nic nie piję %% i nic nie biorę. Policz sobie ile mogłeś w owym czasie kupić za 1 000 000 zł, a ile za dzisiejsze 100 zł. Kg cukru kosztował wtedy 1000 zł, więc mogłeś kupić 100 kg, a obecnie ile kupisz za 100 zł ? Chyba, że w twoim sklepiku masz takie ceny, w co jednak wątpię. Radzę ci jeść więcej orzechów, to skleroza ci się nie będzie podwyższać.

Michał 13.05.2022 10:13
Kiedyś w cukrze było 100% cukru i miał swoją wartość. A dzisiaj sprzedają nam coś w rodzaju słodzika w cukrze. Jedząc to świństwo generujemy w organiżmie cukrzycę, analitycy oceniają ze 2/3 polaków ma już zaawansowaną cukrzycę!

Przed dominacją 13.05.2022 11:38
która weszła w życie 7.VII.1995 r. jajko kosztowało 2 200, a olej 17 500. To wg Ajdecośtam teraz powinny kosztować : jajko - 0,22 zl, a olej - 1,75 zł więc nie ma co porównywać cen sprzed i po dominacji.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten Alior Bank, to zupełne dno!!! Jak można było dopuścić do takiego przekrętu, wykonanego przez zwykłą pracowniczkę ?!?!?! Niech wszystkich Pan Bóg broni przed korzystanie z tego banku!!! Posiedzi cwana baburica parę wiosen i co z tego?!?! Kto odda kasiorkę klientom tego banku??? Ludziska: omijajcie z daleka taki przekrętny bank.Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: tTreść komentarza: Czy będzie można zamieszczać swoje materiały. Czy materiały będą cenzurowane.Źródło komentarza: Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaAutor komentarza: Odpowiednie osoby naodpowiednimmiejscuTreść komentarza: Paweł PiwowarskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Do "Bareja". Jeżeli ja podpisałbym się "Jan Kępa" - też byś to łyknął, jak młody indor kluchy?! Oczywiście, kompletnie nie interesuje ciebie to, co napisała ta Aleksandra Kępa: "... nie ma tak Wielkiego, oddanego Człowieka dla Tomaszowa." Wg mnie], ta tzw. Kępa, to totalny idiota. Dlaczego? Proste, jak świńska kita. Wyrazy: wieki człowiek pisze debil z dużej litery, a ponadto zapomniał debil, że starosta, to jest samorządowy szef powiatu tomaszowskiego, a nie Tomaszowa. Dla debila, to jeden chuk.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Roman WildertTreść komentarza: Całe to skorumpowane towarzystwo na śmietnik historii ,może czas na kogoś młodego ,ambitnego ?Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie Adamie: ogólnie wiadomo, że jest Pan dobrym drogowcem, bo pracuje Pan w tym zawodzie (szkoda, że nie w Tomaszowie). W swoim wpisie ma Pan 100 % racji. Jednak nasze miasto jest tak zaniedbane pod względem komunikacji (głównie skrzyżowania), że takich przykładów, jakie Pan podał, znalazłoby się wiele więcej. Czasy się zmieniają i oczekiwania ludzi też się zmieniają. I to jest normalne. Jednak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "... Batorski znów chce się pokazać...". Zapomina Pan o tym, że Pan Batorski chce się pokazać nie dlatego, że jest taki ładny], tylko dlatego, że Pan Radny Batorski reprezentuje swoich i nie tylko swoich wyborców. I ten facet już wielokrotnie pokazywał, że nie tylko przed wyborami wiedział, po co został wybrany na radnego, czyli na przedstawiciela mieszkańców miasta. W podsumowaniu: taki ktoś, jak Pan, też przydałby się jako radny: miejski, a raczej powiatowy, bo ma pan łeb na karku w sprawach drogowych. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama