Sankcja kredytu darmowego – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie

  • 12.05.2022, 10:42 (aktualizacja 14.05.2022, 15:25)
  • redakcja
Sankcja kredytu darmowego – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie
Jakiś czas temu zdecydowałeś się na kredyt, jednak masz wrażenie, że nie wszystkie formalności zostały dopełnione? Firma, która udzieliła Ci kredytu, nie wzbudziła Twojego zaufania? Być może sankcja kredytu darmowego okaże się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Czym jest sankcja kredytu darmowego?

Instytucja sankcji kredytu istnieje w Polsce od niedawna, jednak cieszy się coraz większą popularnością. Co bardzo ważne, rozwiązanie to powstało przede wszystkim po to, aby chronić kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych. Na czym dokładnie polega sankcja kredytu darmowego?

Otóż jest to specjalna instytucja, która umożliwia kredytobiorcy odwołanie się do przepisów, jeżeli firma pożyczkowa nie dostosuje się do istniejących norm prawnych. Chodzi tutaj oczywiście o przepisy regulujące kwestię udzielania kredytów i pożyczek – prawo jest tutaj bowiem bardzo szczegółowe, w związku z czym na pożyczkodawcach ciąży wiele obowiązków formalnych.

Kluczowa informacja dla kredytobiorców jest taka, ze – dzięki sankcji kredytu darmowego – koszty kredytu mogą zostać obniżone do zera. Celem tego rozwiązania jest pozbawienie firmy pożyczkowej jakichkolwiek korzyści finansowych, wynikających z udzielenia kredytu.

W jakich sytuacjach można skorzystać z tego rozwiązania?

Oświadczenie o sankcji kredytu darmowego może złożyć kredytobiorca, który ma podejrzenia co do tego, że firma pożyczkowa nie dopełniła wszystkich niezbędnych formalności podczas udzielania kredytu. Najczęściej są to sytuacje, w których umowa kredytu nie została zawarta na piśmie lub gdy nie zawiera ona kluczowych informacji, dotyczących na przykład RRSO, stopy oprocentowania czy czasu, przez jaki obowiązywać będzie umowa.

Do sankcji kredytu darmowego można odwołać się także w sytuacji, gdy umowa kredytu została zawarta na odległość, jednak nie wszystkie formalności przewidziane dla takiej metody zostały dopełnione. Jak się okazuje, firmy pożyczkowe bardzo często unikają różnych formalności, w związku z czym oświadczenie o sankcji kredytu darmowego możliwe jest zaskakująco często.

Prosty sposób na uniknięcie kosztów kredytu?

Wielu osobom wydaje się, że sankcja kredytu darmowego jest prostym sposobem na uniknięcie koszty kredytu. Nie da się ukryć, że w wielu przypadkach koszty te są bardzo wysokie. Kwota pożyczki to jednak, jednak dodatkowe prowizje czy inne opłaty często wynoszą nawet kilkadziesiąt procent kwoty, która została pożyczona. W związku z tym kwota do spłaty potrafi być o wiele wyższa.

W sankcji kredytu darmowego nie chodzi jednak o to, aby uniknąć kosztów kredytu. Celem jest uchronienie kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych, które – wbrew pozorom – stosowane są bardzo często. Pozbawienie takiej firmy korzyści finansowych i zysków, związanych z udzieleniem kredytu, może być impulsem do tego, aby przy zawieraniu kolejnych umów zadbać o wszystkie formalności. A nawet jeśli nie, dla konkretnego kredytobiorcy sama świadomość tego, że udało się osiągnąć cel w walce o swoje prawa, jest bardzo satysfakcjonująca. W końcu nikt z nas nie chce być ofiarą nieuczciwych praktyk instytucji finansowych – szczególnie tych, które pożyczają nam pieniądze!

Sankcja kredytu darmowego – skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej

Złożenie oświadczenia o sankcji kredytu darmowego również wymaga zadbania o formalności. Właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia prawnego, dzięki czemu można mieć pewność, że formalności zostaną dopełnione, a samo oświadczenie zostanie skonstruowane i złożone w sposób prawidłowy. To z pewnością zwiększy szanse na sukces, czyli na wyzerowanie kosztów kredytu, udzielonego przez nieuczciwą firmę.

Sprawdź publikacje omawiające zagadnienie sankcji kredytu darmowego:

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mateusz
Mateusz 12.05.2022, 18:21
Wreszcie ktoś się wziął za bank!

Pozostałe