Miasto pozyskało kolejne środki na wsparcie seniorów

  • 13.05.2022, 10:46 (aktualizacja 15.05.2022, 09:57)
  • redakcja
Miasto pozyskało kolejne środki na wsparcie seniorów
Miasto pozyskało środki w kwocie 82.500,00 zł z przeznaczeniem na wsparcie seniorów. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i zostaną przeznaczone na świadczenie usług w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Seniorom zostanie zapewniony także dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”.


Pozyskane pieniądze zostaną wydatkowane m.in. na codzienne świadczenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia społecznego, ułatwienie dostępności do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej, wsparcie psychologiczne, wsparcie w czynnościach dnia codziennego.

Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Jest także odpowiedzią na potrzeby seniorów w zakresie ochrony przed zakażeniem COVID-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie miasta, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. W tym celu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” wyposażonych w co najmniej trzy z następujących funkcji:

• przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
• detektor upadku,
• czujnik zdjęcia opaski,
• lokalizator GPS, • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
• funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

Realizacja programu potrwa do 31 grudnia 2022 roku.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pytanie zasadnicze.
Pytanie zasadnicze. 17.05.2022, 17:58
Ile senior będzie musiał za tą "zdalną opiekę na odległość" wysupłać z własnej kieszeni?
robert_f
Romario 14.05.2022, 13:31
A młodzież może się "kochać" ;) To dla "władzy" żaden elektorat więc nie trzeba inwestować, można jak już rzekłem "kochać". I to mocno. Tam gdzie słońce nie dochodzi.

Pozostałe