Lekkoatleci z aspiracjami i medalami

  • 16.08.2017, 20:54
  • Sport.TM
Lekkoatleci z aspiracjami i medalami
Nie tylko w Londynie, ale także w Warszawie mogliśmy emocjonować się występami lekkoatletów. Czwórka reprezentantów z Tomaszowa wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbywała między czwartym, a szóstym sierpnia.

W konkurencji pchnięcia kulą (5 kg) wystąpił Bartłomiej Goździk. Tomaszowianin z wynikiem 14 metrów 80 cm. zajął siedemnaste miejsce. Rezultat nie pozwolił na awans do najlepszej dwunastki.

 

Goździk znacznie lepiej spisał się w konkursie rzutu dyskiem. Zawodnik w kwalifikacjach osiągnął odległość 51 metrów 61 centymetrów. Był to czwarty wynik eliminacji.

 

W finale Bartek walczył o jak najlepsze miejsce i ostatecznie z wynikiem 50 metrów 77 centymetrów osiągniętym w piątej próbie Goździk zakończył zawody na piątej pozycji.

 

 

Wynikiem 13 metrów 11 cm. Nina Staruch uzyskała awans do finału konkursu pchnięcia kulą (3 kg). Biorąc po uwagę wyniki wszystkich zawodniczek biorący udział w konkursie był to piąty rezultat kwalifikacji.

 

W finale Nina w piątej próbie uzyskała wyniki 14.02 centymetra i ostatecznie znalazła się tuż za podium zawodów.

 

 

39 metry i 22 centymetry – ten wynik dał kwalifikacje Ninie Staruch do finału konkursu rzutu dyskiem.

 

W finale zawodniczka spisała się rewelacyjnie. Już po pierwszej serii konkursu Tomaszowianka z wynikiem 35.01 zajmowała drugie miejsce i awansu do najlepszej „ósemki” mogła być pewna.

 

Tomaszowianka swój srebrny medal przypieczętowała w czwartej próbie, kiedy to dysk rzucony przez Ninę poleciał na odległość 42 metrów i 28 centymetrów.

 

10 bój:

W 10 boju obejrzeliśmy Maksymiliana Wróblewskiego. Zawodnik MKS Tomaszów w pierwszej konkurencji zawodów rozgrywanych na dystansie 100 metrów osiągnął swój rekord życiowy 12 sekund 16 setnych co było dziewiątym rezultatem w całej stawce.

 

W konkursie skoku w dal Maks uzyskał odległość 6 metrów i 2 centymetrów. Był to 5 rezultat tej konkurencji.

 

Wróblewski swoją dobrą passę podtrzymał w konkursie pchnięcia kulą. Rezultat 13.46 był drugim wynikiem w tej rywalizacji.

 

Rekord życiowy 166 centymetrów uzyskał Maks w skoku wzwyż. Wynik ten pozwolił Maksowi dopisać 512 punktów do klasyfikacji końcowej. Był to 10 wynik dnia.

 

10 miejsce Wróblewski uzyskał także w  biegu na 400 metrów. Ważną informacją jest jednak fakt, iż rezultat 55.99 sek. to nowa życiówkę lekkoatlety MKS Tomaszów.

 

15 miejsce, z czasem 17.83 sek. zajął Maks Wróblewski w biegu na 110 metrów przez płotki.

 

Szóste miejsce z rekordem życiowym 36.68m. wywalczył Maks Wróblewski w konkurencji rzutu dyskiem.

 

Swoją „życiówkę” Maks poprawił także w konkursie skoku o tyczce. Nasz zawodnik pokonał poprzeczkę na wysokości 3 metrów 20 centymetrów.

 

Konkurs rzutu oszczepem w ramach wieloboju zakończył się dla Wróblewskiego 47.78m. Był to trzeci wynik w tej rywalizacji.

 

Wróblewski 10-bój zakończył biegiem na 1500 metrów. Zawodnik z rekordem życiowym 5.13.77 uplasował się na 11 pozycji. Maks ostatecznie wielobój ukończył na piątym miejscu z wynikiem 5563 pkt. (PB).

 

 

7-bój

W siedmioboju rywalizowała Milena Chałupka na dystansie 100 metrów zawodniczka z Tomaszowa uzyskała wynik 15.41 co jest nowym rekordem życiowy lekkoatletki. Był to 10 wynik rywalizacji.

 

W jednej z najtrudniejszych konkurencji wieloboju tj. skoku wzwyż Milena Chałupka z rezultatem i nowym rekordem życiowym 164 centymetry uplasowała się na 2 pozycji.

 

Pchnięcie na odległość 12 metrów i 78 centymetrów było najlepszym rezultatem zawodów w konkurencji pchnięcia kulą. Rezultat ten był autorstwa nasze zawodniczki. Milena w ten sposób w znaczny sposób włączyła się do gry o medal.

 

26 sekund 83 setne, a co za tym idzie czwarte miejsce zajęła Milena na dystansie 200 metrów.

 

Czwartym miejscem i  rekordem życiowym 5.04 m. Milena Chałupka zakończyła rywalizację skoku w dal.

 

W rzucie dyskiem Chałupka nie miała sobie równych. Rezultat 38.37 metra był najlepszym wynikiem zawodów.

 

Siedmiobój z udziałem Mileny Chałupki zakończył bieg na 800 metrów. Tomaszowianka z wynikiem 2 minuty 25 sekund i 96 setnych zajęła pierwsze miejsce biorąc pod uwagę wszystkie  wieloboistki. Wynik ten oznaczał iż Tomaszowianka zakończyła rywalizację z rekordem życiowym 4968 punktów i srebrnym medalem. Zawodniczce gratulujemy fantastycznej postawy.

 

W klasyfikacji generalnej klubów sportowych MKS Tomaszów zajął doskonałe 27 miejsce na 210 punktowanych mając zaledwie czterech reprezentantów. Gratulujemy trenerom: Panu Arkadiuszowi Lechowiczowi, oraz Pani Beacie Goździk.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe