Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 21:22
Reklama
Reklama

Lekkoatleci z aspiracjami i medalami

Nie tylko w Londynie, ale także w Warszawie mogliśmy emocjonować się występami lekkoatletów. Czwórka reprezentantów z Tomaszowa wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbywała między czwartym, a szóstym sierpnia.

W konkurencji pchnięcia kulą (5 kg) wystąpił Bartłomiej Goździk. Tomaszowianin z wynikiem 14 metrów 80 cm. zajął siedemnaste miejsce. Rezultat nie pozwolił na awans do najlepszej dwunastki.

 

Goździk znacznie lepiej spisał się w konkursie rzutu dyskiem. Zawodnik w kwalifikacjach osiągnął odległość 51 metrów 61 centymetrów. Był to czwarty wynik eliminacji.

 

W finale Bartek walczył o jak najlepsze miejsce i ostatecznie z wynikiem 50 metrów 77 centymetrów osiągniętym w piątej próbie Goździk zakończył zawody na piątej pozycji.

 

 

Wynikiem 13 metrów 11 cm. Nina Staruch uzyskała awans do finału konkursu pchnięcia kulą (3 kg). Biorąc po uwagę wyniki wszystkich zawodniczek biorący udział w konkursie był to piąty rezultat kwalifikacji.

 

W finale Nina w piątej próbie uzyskała wyniki 14.02 centymetra i ostatecznie znalazła się tuż za podium zawodów.

 

 

39 metry i 22 centymetry – ten wynik dał kwalifikacje Ninie Staruch do finału konkursu rzutu dyskiem.

 

W finale zawodniczka spisała się rewelacyjnie. Już po pierwszej serii konkursu Tomaszowianka z wynikiem 35.01 zajmowała drugie miejsce i awansu do najlepszej „ósemki” mogła być pewna.

 

Tomaszowianka swój srebrny medal przypieczętowała w czwartej próbie, kiedy to dysk rzucony przez Ninę poleciał na odległość 42 metrów i 28 centymetrów.

 

10 bój:

W 10 boju obejrzeliśmy Maksymiliana Wróblewskiego. Zawodnik MKS Tomaszów w pierwszej konkurencji zawodów rozgrywanych na dystansie 100 metrów osiągnął swój rekord życiowy 12 sekund 16 setnych co było dziewiątym rezultatem w całej stawce.

 

W konkursie skoku w dal Maks uzyskał odległość 6 metrów i 2 centymetrów. Był to 5 rezultat tej konkurencji.

 

Wróblewski swoją dobrą passę podtrzymał w konkursie pchnięcia kulą. Rezultat 13.46 był drugim wynikiem w tej rywalizacji.

 

Rekord życiowy 166 centymetrów uzyskał Maks w skoku wzwyż. Wynik ten pozwolił Maksowi dopisać 512 punktów do klasyfikacji końcowej. Był to 10 wynik dnia.

 

10 miejsce Wróblewski uzyskał także w  biegu na 400 metrów. Ważną informacją jest jednak fakt, iż rezultat 55.99 sek. to nowa życiówkę lekkoatlety MKS Tomaszów.

 

15 miejsce, z czasem 17.83 sek. zajął Maks Wróblewski w biegu na 110 metrów przez płotki.

 

Szóste miejsce z rekordem życiowym 36.68m. wywalczył Maks Wróblewski w konkurencji rzutu dyskiem.

 

Swoją „życiówkę” Maks poprawił także w konkursie skoku o tyczce. Nasz zawodnik pokonał poprzeczkę na wysokości 3 metrów 20 centymetrów.

 

Konkurs rzutu oszczepem w ramach wieloboju zakończył się dla Wróblewskiego 47.78m. Był to trzeci wynik w tej rywalizacji.

 

Wróblewski 10-bój zakończył biegiem na 1500 metrów. Zawodnik z rekordem życiowym 5.13.77 uplasował się na 11 pozycji. Maks ostatecznie wielobój ukończył na piątym miejscu z wynikiem 5563 pkt. (PB).

 

 

7-bój

W siedmioboju rywalizowała Milena Chałupka na dystansie 100 metrów zawodniczka z Tomaszowa uzyskała wynik 15.41 co jest nowym rekordem życiowy lekkoatletki. Był to 10 wynik rywalizacji.

 

W jednej z najtrudniejszych konkurencji wieloboju tj. skoku wzwyż Milena Chałupka z rezultatem i nowym rekordem życiowym 164 centymetry uplasowała się na 2 pozycji.

 

Pchnięcie na odległość 12 metrów i 78 centymetrów było najlepszym rezultatem zawodów w konkurencji pchnięcia kulą. Rezultat ten był autorstwa nasze zawodniczki. Milena w ten sposób w znaczny sposób włączyła się do gry o medal.

 

26 sekund 83 setne, a co za tym idzie czwarte miejsce zajęła Milena na dystansie 200 metrów.

 

Czwartym miejscem i  rekordem życiowym 5.04 m. Milena Chałupka zakończyła rywalizację skoku w dal.

 

W rzucie dyskiem Chałupka nie miała sobie równych. Rezultat 38.37 metra był najlepszym wynikiem zawodów.

 

Siedmiobój z udziałem Mileny Chałupki zakończył bieg na 800 metrów. Tomaszowianka z wynikiem 2 minuty 25 sekund i 96 setnych zajęła pierwsze miejsce biorąc pod uwagę wszystkie  wieloboistki. Wynik ten oznaczał iż Tomaszowianka zakończyła rywalizację z rekordem życiowym 4968 punktów i srebrnym medalem. Zawodniczce gratulujemy fantastycznej postawy.

 

W klasyfikacji generalnej klubów sportowych MKS Tomaszów zajął doskonałe 27 miejsce na 210 punktowanych mając zaledwie czterech reprezentantów. Gratulujemy trenerom: Panu Arkadiuszowi Lechowiczowi, oraz Pani Beacie Goździk.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKomunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama