Wszyscy ludzie Hołowni

  • 13.05.2022, 15:52 (aktualizacja 16.05.2022, 15:10)
  • redakcja
Wszyscy ludzie Hołowni
Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła dziś swoich pełnomocników, którzy będą reprezentować ugrupowanie  w województwie łódzkim. To osoby na których spoczywać ma odpowiedzialność za budowę struktur partii w regionie łódzkim oraz przygotowanie ugrupowania do pierwszych wyborów parlamentarnych.

Konferencję prasową, która odbyła się przy ławeczce Tuwima w Łodzi rozpoczęła posłanka i wiceprzewodnicząca partii Polska 2050 Hanna Gill-Piątek, która zakomunikowała, że po długim okresie wyczekiwania do stowarzyszenia Polska 2050 oraz Instytutu Strategie 2050 dołączył trzeci filar ruchu czyli Partia Polska 2050 Szymona Hołowni – „Osoby, które za chwilę Państwu przedstawię otrzymały bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie budowy struktur partii w regionie i przygotowanie naszego ugrupowania do pierwszej kampanii wyborczej”.

W okręgu 9 pełnomocnikami zostali adwokat Patrycja Borkowska, która specjalizuje się Prawie Rodzinnym i Opiekuńczym, w szczególności z zakresu pieczy zastępczej, członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050 oraz radca prawny, radny Rady Miasta Łódź Bartłomiej Dyba-Bojarski, który w łódzkim samorządzie zajmuje się m.in. planowaniem przestrzennym, ochroną zabytków i przyrody oraz kulturą.

W okręgu 10,w  skład którego wchodzi także powiat tomaszowski, pełnomocnikiem został Damian Pacześniak, członek Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050, zaangażowany w sprawy związane z pieczą zastępczą i osób społecznie wykluczonych.

Pełnomocniczką okręgu 11 i regionalną koordynatorką partii w łódzkim została Ewa Szymanowska działaczka społeczna i aktywistka, zaangażowana w ostatnim czasie w pomoc dla obywateli Ukrainy, członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050.

Oprócz wyżej wymienionych zaprezentowano Pełnomocnika Regionu na Rzecz Partnerstwa Samorządu Otwartego radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Pawła Drążyczyka, który w ruchu działa od ponad roku, a z którego inicjatywy powstała m.in. pety1cja skierowana do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie przejazdów kolejowych na Gajcego, Malowniczej i Transmisyjnej w Łodzi oraz Koordynatora Regionalnego Instytutu Strategie 2050 Grzegorza Kardasa, który z zawodu jest lekarzem, a od roku aktywnie działa na rzecz tworzenia ogólnopolskich i regionalnych programów eksperckich Polski 2050.

Po prezentacji pełnomocników posłanka Hanna Gill-Piątek oddała głos radnemu Bartłomiejowi Dybie-Bojarskiemu, który zwrócił uwagę na konieczność przywrócenia polityce jej pierwotnej funkcji przywrócić polityce jej pierwotną funkcję dbałości o dobro wspólne, Polski, miasta, gminy, w której aspirujemy do pełnienia funkcji publicznych czy sprawowania urzędów.

„Należy zadbać o wspólnotę, a nie dobro swoje, rodziny, partii czy kręgu towarzysko biznesowego. Będziemy piętnować upartyjnianie publicznych instytucji i spółek państwowych jak i samorządowych, które w ostatnich latach stały się łupem partii rządzących na wszystkich poziomach władzy czy to centralnej czy samorządowej” – uzasadniał radny.

Grzegorz Kardas koordynator Instytutu Strategie 2050 podkreślił, że pod kątem programowym, jesteśmy doskonale przygotowani do naprawy Rzeczpospolitej, która stoi dziś przed licznymi wyzwaniami jak m.in. problem ogólnopolski, ale niezwykle dokuczliwy w Łodzi jak smog i konieczność zaprzestania palenia w kopciuchach.

Oprócz zgromadzonych działaczy ruchu byli obecni wójt gminy Poświętne Michał Franas oraz radni Bartosz Zalega z Aleksandrowa Łódzkiego, Józef Rychlik z Łasku, Daniel Szymczak z Brzezin oraz Jakub Biernacki z Opoczna.

Nowi pełnomocnicy partii Polska 2050 ds. budowania struktur politycznych w województwie łódzkim zaprosili do współpracy ludzi aktywnych i pracowitych, lokalnych społeczników i aktywistów, polityków, a także ludzi, którzy chcieliby zaangażować się w działania na rzecz budowania Polski demokratycznej, zielonej i solidarnej.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Polska 2050 i Partia Polska 2050 Szymona Hołowni są odrębnymi filarami ruchu i działają niezależnie chociaż współpracują ze sobą w wielu obszarach.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 16.05.2022, 13:23
Skończ waś wstydu oszczędź!
robert_f
Romario 14.05.2022, 13:32
to ci od róży thun und hohenstein?

Pozostałe