Kompleks rekreacyjny w Niewiadowie coraz bliżej

  • 13.05.2022, 20:20 (aktualizacja 17.05.2022, 13:08)
  • redakcja
Kompleks rekreacyjny w Niewiadowie coraz bliżej
Już wkrótce zostanie oddana do użytku nowa atrakcja w powiecie tomaszowskim. Trwają końcowe prace przy przebudowie kompleksu basenowego Niewiadowie w gminie Ujazd. Zamontowano już wodny plac zabaw dla dzieci. Obecnie wykonawca kończy montować specjalne folie i zabezpieczenia, niedługo będzie można rozpoczynać próbne napełnianie niecek i zbiorników.  Prace przy przebudowie obiektu w Niewiadowie ruszyły na przełomie 2020 i 2021. Wykonawcą jest firma z Warszawy: ZAB-BUD sp. z o.o, która w przetargu zaoferowała 25,7 mln zł. Koniec prac zaplanowano na 2022 roku.

Nowy kompleks basenów powstaje w miejscu starego basenu. Jest wykonywany w nowoczesnej, przyjaznej środowisku i użytkownikom technologii. Na całość złożą się  basen sportowy, rekreacyjny, plaża, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, park dla dzieci, restauracja, boisko do piłki siatkowej, boisko do gry w bule, tężnie solankowe i dodatkowy zbiornik wodny z roślinami. W budynkach po dawnych szatniach powstanie Akademia Sportu,  nowoczesna siłownia, boiska do gry w squosha. Będzie u też sala fitness i specjalna strefa tylko dla Kobiet, z urządzeniami do trenowania specjalnie dla Pań oraz strefa relaksu.  

 

Gmina Ujazd już  w 2017 otrzymała ponad 5,5 miliona dofinansowania na remont Basenu w Niewiadowie. Zadanie jest ambitne, bo w gminie Ujazd powstaje największy w Polsce basen ekologiczny.   Na odbudowę basenu mieszkańcy Niewiadowa i całej gminy czekali od lat, czyli od momentu zakończenia działalności w roku 2009. Obiekt  popadał w ruinę. 

- Obiecałem remont basenu i dotrzymałem słowa. – mówił wójt Artur Pawlak. Nasz basen będzie znów jedną z największych wakacyjnych atrakcji w regionie, a przede wszystkim doskonałym miejscem relaksu i wypoczynku dla mieszkańców gminy. To będzie miejsce dla wszystkich, dla seniorów, dla młodzieży, dla całych rodzin.”

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LITTLE-BIG
LITTLE-BIG 16.05.2022, 15:23
1. Niewiadów – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Ujazd. Liczba ludności (2011) 324.
2. Ujazd – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Ujazd. Liczba ludności (2011) 1717.

ŻYCZĘ POWODZENIA I DUUUUUŻYCH WPŁYWÓW Z BILETÓW :D
Ujazd
Ujazd 16.05.2022, 13:31
Panie wójcie obiecał pan wiele rzeczy z ,których się nie wywiązał bo np były mało medialne.Natomiast jedno ,co pan obiecał i czego pan już nie dotrzyma i mam nadzieję ,że będzie pan i pana świta rozliczona to zadłużenie gminy,które mimo wielu potężnych firm rośnie!Wg.mnie to brak gospodarności i rozdawnictwo ,brak planu rozwoju tylko tu wydamy bańkę tam bańkę i jakoś będzie.Niewiadow stał się betonowa dżungla.Tu pan się chwali największym zielonym placem ,a z już za chwilę wybetonuje pan pół osiedla pod parkingu do basenu i wytnie pan las pod bloki bo pan obiecał ,żeby ktoś miał coś:(
Gminny
Gminny 13.05.2022, 20:52
Tak tak pana wójta nie będzie a długi do spłacania za basen i te wszystkie świetlicę następcy będą spłacać a on z fotela będzie mówił za mnie to było dobrze:)wszystko fajnie cacy ,a można wiedzieć jakie będą miesięczne koszty utrzymania tego cacka?tak szczerze jak ma ktoś jaja niech napisze i zweryfikujemy za rok odpowiedź.A co z siłownią w szkole w Ujeździe?stać nas będzie na utrzymanie 2 siłowni?oj ciepłe posadki się szykują dla wyznawców malinowego cara:)Pytanko jeszcze jedno,czy zasoby wodne gminy są wystarczające żeby napełnić to cacko czy może podatnicy będą płacić za wodę zakupiona z zewnątrz?
Ajdejano
Ajdejano 14.05.2022, 12:14
Pod rozwagę marzyciela-wójta z Ujazdu.
Arena Lodowa w Tomaszowie została wybudowana prawie całkowicie z kasy państwowej. Pięknie, ku...., super ładnie!!!
Po zakończeniu budowy, szybko przejęło tę arenę miasto, bo uważało, że to będzie złote jako. Teraz , przy dobrych układach i po zorientowaniu się ile to "złoty jajko kosztuje w utrzymaniu, wszyscy w mieście cieszą się, że miasto wreszcie pozbędzie się tego bardzo kosztownego "złotego jajka", które zostanie przejęte przez państwo.

Cytat z powyższego materiału, który opowiada o różnych cudach na terenie obiektu:
"...boisko do gry w bule, tężnie solankowe i dodatkowy zbiornik wodny z roślinami. W budynkach po dawnych szatniach powstanie Akademia Sportu, nowoczesna siłownia, boiska do gry w squosha. Będzie u też sala fitness i specjalna strefa tylko dla Kobiet, z urządzeniami do trenowania specjalnie dla Pań oraz strefa relaksu. "
Po prostu: Ujazd - niczym Las Vegas i jednocześnie Ciechocinek City: gra w bule, squash, fitness, urządzenia tylko dla pań, tężnie solankowe, wiele innych cudowności.
Już widzę w Ujeździe te tłumy ludzi, spragnionych tych światowych rehabilitacji i ćwiczeń, ludzi z dobrą kasiorką w kieszeni.
woody
woody 13.05.2022, 22:01
taki sobie kaprys malinowego
tylko my placimy

Pozostałe