Tomaszowskie Klasyki nie tylko dla dzieci

  • 14.05.2022, 17:26
  • redakcja
Tomaszowskie Klasyki nie tylko dla dzieci
Tomaszowskie Klasyki to społeczność skupiająca wokół siebie miłośników i pasjonatów szeroko pojętej klasycznej motoryzacji. Grupa ta funkcjonuje od 2012, gdzie początkowo nosiła nazwę Tomaszowskie Klasyki Nocą. Od samego początku działania Tomaszowskich Klasyków opierają się przede wszystkim na organizowaniu tzw. spotów, czyli spotkań właścicieli i entuzjastów klasycznej motoryzacji w plenerze. Spotkania te odbywają się w różnych miejscach Tomaszowa po uprzednim ogłoszeniu takiego wydarzenia na portalu Facebook na głównej stronie Tomaszowskich Klasyków. W latach 2016 oraz 2017 oprócz licznych mniejszych spotów miały miejsce dwa wielkie wydarzenia pod nazwą Cult Cars Meeting, gdzie na Plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zjechały się samochody klasyczne nie tylko z Tomaszowa, ale i z całej Polski. Spotkaniom towarzyszyły liczne atrakcje, konkursy, wycieczki do pobliskich zabytkowych miejsc oraz integracje przy ognisku. Reportaż z tych wydarzeń można było zobaczyć m.in. w programie TVN Turbo.

Oprócz regularnych w sezonie spotów, Tomaszowskie Klasyki chętnie włączają się w akcje charytatywne takie jak np. Szlachetna Paczka, WOŚP, jak i również wspomagają indywidualnie osoby potrzebujące. Reprezentacji TK nie brakuje również na wielu większych wydarzeniach Automobilklubu Tomaszowskiego czy imprezach grupy Nocna Jazda po Tomaszowie Mazowieckim. Organizowane są też wyjazdy ,,klasyków” poza Tomaszów na wydarzenia innych podobnych grup, np. Rawskich Klasyków, czy na ogólnopolskie wydarzenia związane z klasyczną motoryzacją jak choćby Oldtimer Warsaw Show.

Tomaszowskie Klasyki z każdym rokiem coraz bardziej się rozwijają i urozmaicają swoje działania.

- Zależy nam na tym, by dawać ludziom przestrzeń do dzielenia się pasją, ale i również na mile, ciekawie spędzonym czasie. Ciągle idziemy z czymś do przodu, coś ulepszamy, by jeszcze lepiej promować klasyczną motoryzację i skupiać wokół siebie jeszcze więcej ludzi, zachęcać ich do wystawiania swoich klasyków i prezentowania ich światu.

W zeszłym roku pojawił się pomysł nowego projektu, który wzbudził entuzjazm licznych jego uczestników. Mowa o Rajdzie z Dzieciakiem mającym formę rajdu turystycznego, który to całe rodziny z dziećmi przemierzają ich klasycznymi samochodami. Projekt, poza założeniem promowania klasycznej motoryzacji, ma na celu stwarzanie okazji do rodzinnego współdzielenia pasji i zaszczepiania tego zamiłowania w dzieciach już od najmłodszych lat, przy okazji oczywiście świetnej zabawy.

W 2021 rajd miał formę jednodniowego wydarzenia, podczas którego załogi pokonywały 60km trasy na bazie roadbooka z rozpisanymi punktami kontrolnymi, przystankami i zadaniami do wykonania. Oprócz wyzwania, jakim było rozszyfrowanie prawidłowej trasy, na uczestników czekały próby sprawnościowe, nietypowe zadania związane z motoryzacją (odgadywanie części samochodowych po omacku) jak i te niemotoryzacyjne (ważenie piasku ,,na oko” na Białej Górze). Na mecie w Karczmie Spalskiej zastali kolejne atrakcje, m.in. spływ kajakowy czy pokaz iluzjonisty. Trzy załogi, które zdobyły najwięcej punktów, oprócz zdobytego tytułu otrzymały zasłużone nagrody.

W tym roku dla uczestników szykujemy dwudniowe wydarzenie. Pierwszego dnia załogi będą miały do pokonania ok. 70 km trasy z przystankami na próby sprawnościowe, zadania, ale i też na zwiedzanie. Start i meta odbędą się na Placu Kościuszki w Tomaszowie, natomiast całodniowy wysiłek uwieńczymy ogniskiem na terenie Skansenu Rzeki Pilicy. Wyniki zostaną ogłoszone dopiero następnego dnia na festynie motoryzacyjnym na Przystani, podczas którego nastąpi też rozdanie nagród. Festyn będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, na których będą czekały liczne atrakcje dla dzieci i całych rodzin, wystawa klasyków, foodtrucki, koncerty, a także pokaz iluzjonisty. Na festyn zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Udział w rajdzie może wziąć każda rodzina, która jest w posiadaniu samochodu zakwalifikowanego przez nas jako klasyczny. Wystarczy zgłosić się do 20. maja 2022r. w prywatnej wiadomości na Facebooku do Tomaszowskich Klasyków. Punktowane będą jedynie załogi z dziećmi, jako że idea towarzyszy zabawie z okazji Dnia Dziecka. Obowiązuje wpisowe. Więcej informacji na stronie Tomaszowskich Klasyków na Facebooku.

4. czerwca Rajd z Dzieciakiem 2022

Całodniowy rajd drogami wokół Tomaszowa zakończony ogniskiem na terenie Skansenu Rzeki Pilicy. W planach konkurencje zarówno dla dzieci, dorosłych jak i całych rodzin, przystanki, punkty kontrolne, zwiedzanie. Zapisy do 20. maja 2022r. Zgłoszenia przyjmujemy w prywatnej wiadomości do Tomaszowskich Klasyków. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie pojazdu, który zostanie przez nas zakwalifikowany jako klasyczny. Punktowane będą wyłącznie załogi z dziećmi. 

5. czerwca 2022 Piknik motoryzacyjny na Przystani przy Pilicy

Piknik jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich chętnych, tu już nie obowiązują zapisy. Na Pikniku nie tylko nastąpi ogłoszenie wyników rajdu i rozdanie nagród, ale na wszystkich, którzy przybędą, czekają liczne atrakcje, w tym wystawa pojazdów klasycznych, pokaz iluzjonisty, konkursy i zabawy dla dzieci (m.in. dmuchańce), stoiska z zabawkami, balonami, koncerty lokalnych zespołów. foodtrucki i inne.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe