Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 20:18
Reklama
Reklama

Marcin Witko: nie zamknęliśmy Urzędu na czas pandemii. Mimo problemów, realizowaliśmy ważne projekty

Dzisiaj o północy oficjalnie wygaszono w Polsce stan pandemii. Ciężar walki z Sars-Cov-2 w dużej mierze spoczywał na lokalnych samorządach. Dla miast, gmin i powiatów stanowiło to niemałe wyzwanie. Szczególnie dla samorządów miejskich było to prawdziwe wyzwanie ze względu na dużą liczbę jednostek podległych i szerokie spektrum prowadzonej działalności. Mimo, że szefem sztabu Kryzysowego w powiecie był starosta tomaszowski, na wniosek prezydenta, niemal natychmiast po ogłoszeniu przez Rząd stanu pandemii,  zwołany został Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego – podczas którego na bieżąco analizowano sytuację i wyznaczano zadania. Działał on bisko dwa lata. Dzisiaj w Urzędzie Miasta podsumowano działania w trakcie trwania pandemii.

Miasto w pandemii 

Z koronawirusem zdążyliśmy się już oswoić. Niemal każdy z mieszkańców w sposób bezpośredni lub pośredni się z nim zetknął. Część z nas przechorowała covid-19. Niektórzy chorobę przeszli bardzo ciężko. Niestety odnotowano też wiele ofiar śmiertelnych. Po tych dwóch latach Świat się zmienił. Inną są też nasze przyzwyczajenia. Nauczyliśmy się żyć  w warunkach zagrożenia zdrowia i co ciekawe zdążyliśmy się do  niego przyzwyczaić. Obecnie obostrzeni zostały niemal całkowicie zdjęte. Nie oznacz to jednak, że wirus nie ma. 

Z punktu widzenia miasta najważniejsze było, aby główne instytucje nie zostały całkowicie sparaliżowane. Dlatego niemal natychmiast wprowadzono procedury mające zminimalizować ryzyko (ograniczony dostęp dla interesantów, środki defekujące, obowiązkowe maseczki, dystans na stanowiskach pracy i środki ochronne, praca zdalna, pomiary temperatury, procedury na wypadek zakażeń i sposoby postępowania dla pracowników i interesantów, urządzenia specjalistyczne). Wprowadzone procedury się sprawdziły – mimo zakażeń, utrzymano ciągłość pracy wszystkich wydziałów.

 

 

Miasto postarało się pomóc także mieszkańcom. Wszyscy pamiętamy braki w zaopatrzeniu w tak podstawowe rzeczy jak maseczki, rękawiczki. Dlatego  uruchomienie zakupów środków ochrony sanitarnej z przeznaczeniem dla pracowników UM, szkół i placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych, zakupiono większe ilości maseczek dla mieszkańców naszego miasta i przeprowadzono ich dystrybucje. W roku 2020 wydano tomaszowianom 53.000 maseczek (i później na bieżąco maseczki były kupowane i wydawane, np. szkołom, stowarzyszeniom, mieszkańcom. Już w marcu tego samego roku z inicjatywy prezydenta zakupiono dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia trzy respiratory (łączny koszt zakupu to 130 000 zł)  i maseczki dla ochrony pacjentów i personelu medycznego 

 - To był czas trudny dla nas wszystkich. Nasza pamięć jest dobra ale krótka. Od trzech lat słowo covid19 towarzyszyło nam niemal każdego dnia. My też na początku musieliśmy się wszystkiego nauczyć. Nawet, gdyby tak się stało że sytuacja do nas powróci, to jesteśmy bogatsi o te doświadczenia i o to wszystko, co przez ten czas czyniliśmy. Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc wszystkim, którzy nam pomagali w walce z pandemią. Przede wszystkim pragnę podziękować mieszkańcom Tomaszowa, którzy wykazywali niezwykłą solidarność. wolontariuszom, którzy nie szczędzili czasu i sił, organizacjom pozarządowym, medykom, mediom i naszym urzędnikom - mówi Marcin Witko. 

W ramach współpracy ze Starostwem Powiatu Tomaszowskiego w 9 domkach letniskowych na Przystani przy ul. P.C.K. 2/4 stworzono kwarantannę zewnętrzną dla osób powracających z zagranicy. Akcję stworzenia zewnętrznej kwarantanny na powyższych zasadach przeprowadzono w roku 2020 i 2021. W listopadzie 2020 r. w ramach walki z kolejną dużą falą zakażeń w naszym mieście i potrzebą zapewniania pacjentom w tomaszowskim szpitalu skutecznej pomocy z inicjatywy prezydenta wystąpiono dokonano zakupu aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddychania metodą wysokich przepływów..

Seniorzy pod specjalnym nadzorem

- Najbardziej ten okres odczuły osoby starsze, seniorzy. Zostały wyizolowane, nie mogły się spotykać. Ich jakość życia bardzo się obniżyła. Dlatego pierwsze działania, jakie podjęliśmy skierowane były do seniorów. Zabezpieczaliśmy między innymi dowóz obiadów, Miejski Ośrodek Pomocy objął te osoby pomocą psychologiczną i również dostarczał paczki żywnościowe. Po tym trudnym okresie, chcemy podjąć działania aktywizujące. Przygotowujemy szeroką ofertę warsztatową i rozrywkową. Przygotowujemy też Miejski Program Wspierania Seniorów - mówi Wanda Rybak, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej. 

Rzeczywiście w okresie pandemii Urząd Miasta uruchomił specjalne udogodnienia dla Seniorów, których wdrożenie koordynowały: Wydziału Polityki Socjalnej i Promocji Zdrowia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Warto przytoczyć kilka liczb obrazujących skalę działań.  Osobom starszym potrzebującym wsparcia dostarczono 6 tysięcy porcji zup, które były przygotowywane w Samorządowym Żłobku Nr 1, w Szkole Podstawowej Nr 10 oraz przez restaurację „Kwadrans”; maseczki ochronne dostarczano wprost do domów seniorów. W sumie rozdano ich 30 tysięcy sztuk. W 2020 roku Miasto w ramach  programu "Wspieraj Seniora" otrzymało dotację w kwocie 10.233,28 zł. Usługa wsparcia polegała na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej dla osób w wieku 70 lat i więcej, które ze względu na trwający stan epidemii pozostawały w domu. W ramach programu „Wspieraj seniora” zgłoszono 32 osoby. Rok później było to już 67 osób

 W 2022 roku Miasto otrzymało środki w kwocie 82.500,00 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na świadczenie usług w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. W realizację programu zaangażowani zostaną wolontariusze przez codzienne świadczenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia społecznego, ułatwienia dostępności do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej, wsparcie psychologicznego, wsparcia w czynnościach dnia codziennego. W ramach programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Planujemy, że z programu skorzysta 80 osób oraz zostanie zakupionych 40 opasek bezpieczeństwa.

Naprzeciw przedsiębiorcom 

W okresie pandemii miasto wpierało też przedsiębiorców. W trudnej sytuacji znaleźli się restauratorzy, którzy uzyskali zwolnienie z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2021 (63.369,72 zł). Z ulgi skorzystały 33 punkty.

Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta w czasie pandemii udzielił ulg w spłacie zobowiązań dla 40 podatników w postaci odroczenia terminów płatności i rozłożenia na raty podatków lokalnych. W postępowaniach odstąpiono również od naliczenia i poboru opłaty prolongacyjnej. W czasie pandemii znacznie ograniczono prowadzenie windykacji należności (upomnienia i tytuły wykonawcze), zwiększono działania polegające na stosowaniu tzw. windykacji miękkiej, czyli telefoniczne informowanie o zaległościach podatkowych i nakłanianie do ich uregulowania.

W 2020 roku podjęto decyzję (uchwała RM na wniosek prezydenta) o zawieszeniu działalności Targowisk Miejskich w Tomaszowie Maz., w okresie marzec – kwiecień 2020 r. Było to podyktowane troską o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, w związku z tym, aby pomóc kupcom obniżono o 50 % czynsz za miesiąc marzec 2020 r. i o 100% czynsz za miesiąc kwiecień 2020 r. z tytułu dzierżawy pawilonów handlowych. Zwolniono także rolników spoza powiatu tomaszowskiego z opłaty miejsca rezerwacyjnego za miesiąc kwiecień 2020 r. w związku z ograniczeniami w handlu na targowisku. W ramach pomocy dla przedsiębiorców rząd wprowadził zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 rok. Łącznie na terenie miejskich targowisk zwolnionych z dziennej opłaty targowej zostało 350 osób.

W szkole i przedszkolu 

Jakie działania podjął Urząd Miasta w zakresie funkcjonowania oświaty w czasie pandemii?  Przede wszystkim konieczne było zorganizowanie w publicznych szkołach i przedszkolach podległych miastu procedur kształcenia na odległość, oraz  koordynowanie i dostosowanie funkcjonowania placówek oświatowych w zależności od zmieniających się potrzeb, wymuszanych przez pandemię` w ramach wytycznych MEN i GIS.

Nie łatwym zadaniem było dostosowanie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych do sytuacji pandemicznej – umożliwienie obiegu dokumentów drogą elektroniczna; dostosowanie organizacji egzaminów zewnętrznych klas VIII do zaostrzonego rygoru sanitarnego; umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym korzystania z bezpośredniego wsparcia  udzielanego przez nauczycieli specjalistów w przedszkolu czy szkole; stopniowe wprowadzanie opieki w świetlicach szkolnych dla uczniów klas I-III; dostosowanie dyżurów wakacyjnych przedszkoli miejskich do potrzeb rodziców w sytuacji pandemicznej. Wszystko to udało się skutecznie przeprowadzić. 

Magistrat wyposażył szkoły podstawowe w domeny internetowe z platformą do zdalnego nauczania, umożliwiającą organizowanie codziennej pracy nauczyciela i ucznia, zakupił sprzęt komputerowy dla szkół podstawowych za blisko 300 tysięcy złotych. Zakupiono: 96 szt. laptopów, 11 szt. tabletów, 8 szt. pakietów dostępowych do Internetu min. 50 GB z możliwością doładowania oraz 10 szt. pakietów licencji Microsoft Office 2019 Standard MOLP EDU. Użyczano również sprzętu komputerowego uczniom nie posiadającym sprzętu komputerowego.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu dystrybuował do szkół i przedszkoli: płyny dezynfekujące do rąk oraz powierzchni,  rękawiczki,  maseczki dla dzieci i dorosłych,  przyłbice dla dorosłych,  fartuchy ochronne dla pracowników,  termometry bezdotykowe. Do wszystkich szkół trafiły również dyspensery wraz zapasem płynów dezynfekujących 

Warto też nadmienić, że tomaszowski Urząd Miasta wspólnie z Tomaszowskim Centrum Zdrowia koordynował akcję szczepień dla nauczycieli. Łącznie zaszczepiło się 544 nauczycieli oraz 137 pracowników niepedagogicznych

Zarażeni kulturą 

MUZEUM – choć placówka była okresowo zamykana, zrealizowała swój plan działalności. Organizowała wystawy, wykłady, prowadzono również działalność naukową (historyczną i przyrodniczą). Ponadto prowadzono kwerendy, porządkowano magazyny i pracownie, wykonywano bieżącą i specjalistyczną konserwację muzealiów, opracowywano karty inwentarzowe zabytków. Ponadto w okresie pandemii podejmowano działania on-line – wykłady nagrywane przez pracowników muzeum 

BIBLIOTEKA - prowadzenie zróżnicowanych tematycznie lekcji bibliotecznych w formie bezpośrednich spotkań na platformie ZOOM oraz udostępnianie nagrań wykorzystywanych w szkołach, przedszkolach, warsztaty edukacyjne online, wystawy online, wprowadzenie usługi „Książka na telefon”, świadczenie usług wypożyczeń książki cyfrowej – bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków w serwisie Legimi (z wypożyczeń on-line skorzystało około 200 osób).

MCK - W latach 2020-2021 w związku z ograniczeniami wynikającymi  z pandemii MCK przeprowadził następujące działania:
- zajęcia sekcyjne on-line - sekcje plastyczne (glina, malarstwo, rysunek) - ok 60 rocznie (2020 rok),
- transmisje z koncertów on-line – 12,
- konkursy i warsztaty on-line - ok 30 w 2020 r,.
Uczestnicy sekcji MCK brali również udział w wielu ogólnopolskich i regionalnych konkursach on-line. - 13 w 2020 r.,

Działania on linę odbywały się głównie w 2020 r i pierwszym kwartale 2021 r, gdyż później wytyczne GIS pozwoliły na prowadzenie zajęć stacjonarnych i imprez (zakaz dotyczył tylko ograniczenia ilości uczestników).

Arena Szczepień

Urząd Miasta zorganizował też największy w Tomaszowie punkt szczepień przeciwko covid-19, który zlokalizowano w Arenie Lodowej. Osobom, które nie mogły dotrzeć na miejsce samodzielnie organizowano  transport bądź umożliwienie przeprowadzenia szczepienia w domu pacjenta.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
B. J. 30.05.2022 08:53
Raduje to że kadencja upływa w miłej, radosnej atmosferze i bez turbulencji.

Kropek 21.05.2022 07:47
Mają wspólnego doradcę od wizerunku mowy ciała. Do mnie nie przemawia tak łączenie dłoni. Komicznie to wygląda.

Ajdejano 21.05.2022 12:47
To wyjaśnij nam, jak ty układasz swoje spracowane rączki do np. pracy , modlitwy, przemawiania, itp. itd. Nie masz większych zmartwień - wesołku ?!

Kropek 22.05.2022 12:24
Naturalnie panie je układam. A nie jak kacyk.

Ajdejano 20.05.2022 20:57
Ludziska!!! Nie podniecajcie się tak bardzo tym wystąpieniem Prezydenta Miasta. Co jeden, to - kur... mądrzejszy i bardziej troskliwy o tę naszą Polskę. Robił ten nasz Prezio to co do Niego należało i to przedstawił - i to wszystko. Więc pytam: dlaczego niektórzy tak się pultacie?! Nie wychodzi Wam w życiu? Nie pasuje Wam prawica? Napiszcie otwarcie, a nie kombinujcie, jak koń pod górkę.

Tararara 19.05.2022 17:23
Nie zamknęliście bo by wyszło że czy otwarty czy zamknięty to nic nie zmienia i te wasze etaty to jak krew w piach. Ta w piach od razu.

18.05.2022 09:11
Farbiarska - droga powiatowa, Orzeszkowej - jeden fragment miasta, drugi powiatowy, Legionów - powiatowa, Hallera - powiatowa, Warszawska - wojewódzka. Coś jeszcze? Plac Kościuszki był z środków unijnych i nie moza było tego ruszyć przez lata - teraz rozumiem lepiej zniszczyć wydane pieniądze? Przecież te płyty były IDENTYCZNE przed remontem tylko w gorszym stanie. W sumie jedyna różnica to fontanny w miejsce drzew - ale usunięcie fontanny to głupota. To jest PLAC. Nie Park - obok w samym centrum macie dwa Parki. Każde z tych miejsc pełni swoje funkcje. Na rynku w Krakowie tez beton i co? Ktoś krzyczy z tego powodu? Zapetloslicie się w tej nienawiści do człowieka. Nie ważne - robi czy nie - wy juz macie psa - wiec kij się zawsze znajdzie nie?

Max 17.05.2022 10:44
a co z fatalnym stanem ulic? Zobaczcie ulicę Farbiarską od Tkackiej, Orzeszkowej czy Legionów przy rondzie z Hallera (coś tam naprawiali, zalepili i nikt tego nie dopilnował bo jest fatalnie)

tomaszowianka 17.05.2022 13:07
Obecna kadencja Pryncypała to załamka, brak pomysłów na zagospodarowanie chociaż by centrum miasta. Ulica Tkacka straszy pustkami a to cudeńko co budują na rogu Grada i Warszawskiej to jakieś architektoniczne nieporozumienie w tym miejscu. Bardziej takie cóś pasowałoby na Ludwikowskiej czy w Białobrzegach. Warszawska powinna mianować do konkursu najbrzydszej głównej ulicy wśród miast tej wielkości. Płyty ,,nagrobne" extra fontann na Placu Kościuszki powinny już dawno zniknąć. Miasto nabrało rozpędu do czołówki miast upadłych bez szans na rozwój. Dlatego młodzi uciekają i wstyd im się przyznać że pochodzą z Tomaszowa!

A kiedy ul. Tkacka 17.05.2022 17:52
tętniła życiem? Chyba tylko we wtorki i piąrki kiedy ludziska szli na zakupy na rynek.

tomaszowianin 17.05.2022 20:16
standard tomaszowski maruder narzekacz lichy pracownik tyle i co by nie zrobić będzie źle dla miasta taka smutna tomaszowska rzeczywistość - narzekanie

Darek 19.05.2022 07:05
Z ciebie tomaszowianin jak ze mnie ludwikowianin. Nie rób motłochu z ludzi którzy potrafią jeszcze logicznie myśleć i dostrzegają rzeczywistość jaka jest.

Lucjan z Michałówka 18.05.2022 17:46
Bida w mieście tylko Biedronki oblegane przez klientów z okolicznych wsi co po mleko wpadną jajka czy mąkę. A mieszczuchy na owsiance i berlinkach ledwo ciągną po opłaceniu komornego za kąt do spania.

Taaa 17.05.2022 22:33
Fajnie byłoby cokolwiek o mieście wiedzieć przed rozpoczęciem obraźliwych wywodów / cześć z tych ulic to powiatowki, warszawska wojewódzka itd - z ktorymi prezydent nie ma nic wspólnego - a szkoda

X-Men 17.05.2022 07:16
Nie ośmieszajcie się. Zakłady pracy funkcjonowały bez zmian.

Taaaa 17.05.2022 22:33
A to ciekawe - bo u mnie nie. I w sumie wiele palcowke typu ZUS, skarbówka, sady - były zamniete / a urząd nie.

X-Men 18.05.2022 07:36
Biedronka, drobiarskie, itp, itp. Nie osmieszaj się ta budżetówką......

:) 18.05.2022 09:03
Biedronka to spożywka - a ile było lamentu ze produkcja stacje w niektórych co? To skoro było tak super to skąd te ukorzenia podatków i rozkładanie ich na raty???

Pustki 17.05.2022 04:54
Pomogliście w wałku z 200 mln dawek szczepionki nie wiadomo co zawierającej niewiadomo po co zamówionej w takiej ilości ? 200 000 000 x 200 zł = 40 000 000 000 zł Przelew poszedł tam gdzie trzeba a skarbiec pusty i zadłużony po uszy

Reklama
Polecane
Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKomunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama